Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın
Tasarım: arifozbey.com

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

videoana_246a7.png

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif
 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 

Allahüekber Dağlarında 70 bin askerin şehit verildiği ‘Sarıkamış Şehitleri’ 102. yılında tüm ülkede olduğu gibi Muğla’da da anılacak.

060117sarikamis_ba854.jpg
Kars’ın Rus işgalinden geri alınması için 1914 yılında Osmanlı Ordusu’nun başlattığı harekatta 60 bini donarak, toplam 70 bin şehit verilmişti. Sarıkamış Allahüekber dağlarında 102 yıl önce yaşanan acı olayda kaybedilen şehitlerin anılması amacıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da şehitleri anma etkinliği düzenlendi.
Muğla’da Muğla Valiliği önderliğinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek ‘Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinliği’ için Vali Amir Çiçek’in de katılımı ile etkinlik hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz bilgi verdi.
Muğla’nın spor turizmi açısından da çok önemli bir kent olduğunu belirten Vali Amir Çiçek, “Spor turizmini geliştirmeliyiz. Spor turizmi ile 81 bin sporcu hem ilimize hem de ilçelerimize geliyor. Aileleri ile birlikte bu rakam 300 bine ulaşıyor. Bu rakamı daha da artırmak istiyoruz. Spor alanında turizm çeşitliliğini artırırken, sporcu kişilerde yetiştirmeliyiz. Sporcu potansiyeline baktık. Spora eğilimi olan çok gencimiz, çocuğumuz var. Bunları yetiştirmeye çalışıyoruz. Spor sahaları, altyapılar yapacağız” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yaptığı çalışmalara değinen Vali Çiçek, “Muğla’nın 13 ilçesi dahil yaptıklarımız ve bitirdiğimiz projeler var. Geçen 2 yıl içerisinde 16 yatırım yaptık ve bitirdik. Bunlara 58 milyon liralık yatırım yapıldı. 20 milyon liralık yatırımlar devam ediyor. 20 yatırım teklif etti. Artık gençlerimizi her spor dalında yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.
Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, insanların sağlıklı yaşamaları için de çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “2016 yılında 7 bin 960 çocuk şehir dışı organizasyonlarına katıldı. Her yıl bu organizasyonlar üzerine katlanarak gidiyor. Toplam faaliyetlerde 2015 yılında 289 iken 2016 yılında bu rakam 392’ye çıktı. 81 bin 600 kişi ülke dışından ziyarete geldi. Konaklama süreleri bazen 9-10 güne kadar çıktı. 2016 yılında 13 branşta 35 milli sporcumuz vardı. 23 branştan 91 sporcu ilk dereceye girdi” dedi.
2017 yılının Ocak ve Şubat aylarında Muğla’da düzenlenecek ulusal organizasyonlar hakkında da bilgi veren Öçalmaz, “2017’de voleybol, kürek, hokey gibi branşlarda milli takım kampları, grup, çeyrek, 2.lige yükselmek ve 1.lige yükselme müsabakaları gerçekleştireceğiz. 2 bin 820 sporcu ilimize gelecek. 15 bin 140 konaklama gerçekleşecek. Ayrıca kesinleşmiş 16 ulusal organizasyon var” dedi.
Bu yıl Sarıkamış Şehitleri’ni 102. yılında anma programı düzenlediklerini açıklayan Öçalmaz, programın 8 Ocak’ta Menteşe Cumhuriyet Meydanında açılış, tanıtım, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından şehitler için Kur’an-ı Kerim ve dua okunacak. Şehitleri anma yürüyüşü Cumhuriyet Meydanında başlayacak ve sırası ile Recai Güreli Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi, Leylak Sokak, Hasan Ercan Caddesi, İsimet Çatak Caddesi üzerinde Spor İl Müdürlüğü önünde son bulacak. Anma yürüyüşü sonrası lokma dağıtılacak.

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

YGS birincisi Makbule Altuntop
Son dakika...Ören’de paraşüt kazası
2 yıl sonra bitecek…
 Öztürk: “Söylenenler akıl ve mantık dışı”
 Miniklerden kütüphane ziyareti
 Renkli karşılama
Güllük Su Ürünleri Kooperatifi seçimini yaptı
 Kütüphaneden dev hizmet
“Yüzde 78 neyi oylayacağını bilmiyor”
Avcılar genel kurul için biraraya geldi
Hak eden kazansın
Askere saldırmak istedi, vatandaşlar linç etti
Eski konak için yıkım kararı verildi
MEBİS hayata geçti…
 Sokak hayvanları konuşulacak
 Maçta 9 kişi kaldılar
Pir Sultan Abdal Derneği’nden dayanışma gecesi…
 İncirliin TEMA gönüllülerini ağırladı
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net

Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın