İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Su sektöründe önemli adım

(7 Duygu)
(4 Duygu)
(3 Duygu)
(4 Duygu)
(2 Duygu)
(2 Duygu)
(3 Duygu)
 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve GEKA, Muğla’da su ürünleri sektörüne yönelik stratejilerin belirlenmesi projesi için imzaları attı. Su sektörü, Milas’ın başlıca geçim kaynakları arasında yer alıyor.
070117su_fe152.jpg
Özellikle Milas’ın geçim kapısı haline gelen su sektörü ve kültür balıkçılığıyla ilgili önemli bir adım atıldı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı ve GEKA tarafından desteklenecek olan Muğla’da “Su Ürünleri Sektörüne Yönelik Stratejilerin Belirlenmesi” projesi için imzalar atıldı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan, projenin imzalarını attı. Bin 479 km kıyı şeridine sahip Muğla’da önemli bir sektör olan su ürünlerinin mevcut durumunun tespiti ve sürdürebilirliğini sağlamak için büyükşehir belediyesi tarafından hazırlanan proje 65 bin liraya mal olacak.
TARIM VE HAYVANCILIĞIN GELİRİ TURİZMDEN FAZLA
Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan, Muğla’nın tarım ve hayvancılıktan elde ettiği gelirin, turizm gelirlerinden fazla olduğunu ve özellikle hayvancılıkta kültür balıkçılığı, alabalık ve toprak havuzculuğunda Muğla’nın önemli bir il olduğunu ifade etti. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin su ürünleri ile ilgili hazırladığı projenin büyük bölümünün GEKA tarafından destekleneceğini söyleyen Tufan; bu projenin diğer belediyelere, diğer sektörler içinde yararlı olacağını belirtti.
GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve kendilerine sunulan projenin birçok projeyi içinde barındıran değerli, etkin bir proje olduğunu dile getirerek ve projeyi hazırlayanlara, yönetim kurulu üyeleri ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e GEKA olarak bölgeye faydalı bir projede bulunmalarına imkân sağladıkları için teşekkür etti.
“MUĞLA’NIN COĞRAFYASI OLAĞANÜSTÜ”
Gürün, Muğla’nın tarım, hayvancılık ve turizm için olağanüstü bir coğrafyaya sahip olduğunu, GEKA’nın Muğla’daki yatırım ve projelere desteği ile Muğla’nın ekonomik olarak gelişmesinde büyük katkı sağladığını kaydetti.
Gürün, birçok yenilikçi projeye imza atacaklarını ifade ederek “Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak hazırladığımız ve Muğla’da önemli bir sektör olan su ürünleri gelişmeye açık bir alan. Özellikle Milas ve Bodrum ilçelerimizde yapılmakta olan kültür balıkçılığı çok önemli bir ihracat ürünümüz haline geldi. Muğla turizm, tarım, hayvancılık için olağanüstü zengin bir coğrafyaya sahip. İlimizde turizm gelişirken diğer yandan da tarım alanında çağdaş, yenilikçi projelerle topraklarımızdan daha fazla verim almak için çalışıyoruz. GEKA Muğla’nın ekonomik olarak gelişmesi için projelerin ve yatırımların hayata geçirilmesinde önemli katkılar yapıyor. Yönetim kurulunda tespit edilen hedefler doğrultusunda daha birçok yenilikçi projelere birlikte imza atacağız. Muğla bu çalışmalarla hızlı, etkin ve bilinçli şekilde kalkınmasını sürdürecek.” şeklinde konuştu.

 

070117sektor_3_19da1.jpg

 

070117sektor_2_8e558.jpg

 

070117sektor_1_37b95.jpg

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Güllük provokasyonundan 15 Temmuz şüphelisi çıktı
Kamyona çarpan sürücü hayatını kaybetti
Pinarlı arıcılar yetim kaldı
Bafa Gölü’nün sessiz çığlığı…
Anlık seçim sonuçları Gunaydinmilas.com’da…
 Milas seçime gidiyor…
 ADM seçim hazırlıklarını tamamladı
İlk çalışmalarına başladılar

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech