Tasarım: arifozbey.com

videoana_246a7.png

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

secim2015v3.gif

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif

  helvacioglu.jpg

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 

Geçtiğimiz günlerde yapılan UKOME toplantısında, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminin ikinci yarıyılında okul servislerinin fiyat tarifesinde değişikliğe gidildi. Yeni fiyat tarifesine göre kilometre başına, tavan ücret olarak 10 lira zam geldi.
100117okulzam_217dd.jpg
Muğla İli Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 28 Aralık 2016 tarihinde yapılan toplantısında; 2016-2017 eğitim öğretim döneminin 2. yarıyılında uygulanacak okul servis aracı fiyat tarifelerine zam yapılması kararlaştırıldı.
UKOME Kurulu toplantısında, Muğla’daki Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanlıklarından alınan görüşler neticesinde; 2016-2017 yılının 2’nci yarısında fiyat tarifelerinde değişiklik yapıldı.
Fiyat düzenlenmesinde, kilometre başına 10 lira zam yapılmasına karar verildi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Alper Kolukısa fiyat düzenlemeleriyle ilgili yaptığı açıklamada; “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim öğretim kurumlarına ulaştırılmasında kaliteli, güvenli ve uygun maliyetli servis taşımacılığının önemli olduğunu belirtmek isterim. Yeni belirlenen okul servis ücretlerinin tavan ücret niteliğinde olduğunu, okul servis araç işletenlerimizin ve öğrenci velilerimizin kurul kararına göre hareket etmeleri gerekiyor. UKOME Kurulunun 28.07.2015 tarih ve 2015/4-122 sayılı kararı ile uygulamaya başlanan Okul Servis Araçları Filo Takip Sistemi ile ilgili denetimlerin de 2016-2017 yılı eğitim öğretim döneminde Muğla Büyükşehir Belediyesi Araç Takip Birimi tarafından titizlikle yürütülecektir, www.mugla.bel.tr internet adresinden başvuruda bulunan öğrenci velilerimizin çocuklarını taşıyan servis araçlarını akıllı telefon veya bilgisayarlar üzerinden rahatlıkla takip edebileceklerdir.” diye konuştu.
TAVAN FİYAT 10 LİRA
Yeni belirlenen 2’nci yarıyıl fiyat tarifelerinde kilometre başına tavan fiyat 10 lira olarak belirlendi. Buna göre; 0-1 km taşıma mesafesi 120 lira, 1-3 km taşıma mesafesi 135 lira, 3-5 km taşıma mesafesi 155 lira, 5-7 km taşıma mesafesi 160 lira, 7-9 km taşıma mesafesi 175 lira, 9-11 km taşıma mesafesi 185 lira, 11-13 km taşıma mesafesi 195 lira, 13-15 km taşıma mesafesi 210 lira ve 15 km üzeri her km için 3 lira alınacak.
Alınan kararlara göre; ücretler taşıma dönemi dikkate alınarak belirlenmiş olup, taşımanın yapılmadığı dönemler için(yarıyıl tatili) öğrencilerden ek ücret talep edilmeyecek.
Öğle öncesi ve öğle sonrası (yemekli) eğitim öğretim yapılan okullarda 2’den fazla taşımacılık için fiyatlar en fazla yüzde 40 oranında arttırılarak uygulanacak.
Belirlenen ücretler tavan ücretler olup, öğrencilerden tarifeden daha düşük ücret alınması servis işletenleri/kooperatifleri yetkisinde değerlendirilecek.
Öğrencilerden UKOME Genel Kurulu tarafından belirlenen tarifelerden, fazla ücret kesinlikle talep edilmeyecek. Okul Servis Araçlarına ait ücret tarifeleri servis hizmetinin verildiği süre boyunca araç içerisinde yolcular tarafından görülebilecek bir yere asılacak.
Ücret belirlenmesi esnasında okul ile öğrencinin ikamet adresi arasındaki en kısa (Google maps, wikimapia, yandex harita yol tarifleri üzerinden) mesafe dikkate ücretlendirme yapılacak. UKOME Kurulunun bu kararına aykırı ücretlendirme yaparak taşımacılık yapanlar hakkındaki işlemler Muğla Büyükşehir Belediyesi Emir ve Yasaklar Yönetmeliği kapsamında yürütülecek.

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

Üniversite öğrencisine terör tutuklaması
Umutlar yarım kaldı
 Merkez okuluna Türkiye derecesi
 Galibiyet Bal Ligi’ni getirecek
Çomakdağlılar düğünlerini sergiledi
Koltuğu geleceğe devrettiler
Uyuşturucuyla mücadeleye dikkat maçı!
Milas merkezli kaçak içki operasyonu: 4 gözaltı
Harmandar’dan ‘Veteriner Fakültesi’ açıklaması…
Çocukların korunması için yeni uygulamalar
Şehit aileleri ve gaziler için gezi
 Müze personeline yangın eğitimi
PTT personelinden kan bağışı
Dörtyol Gençlikspor’dan açıklama geldi
 Süt Birliği’nden 2 milyonluk yatırım…
Kültür şehri Milas…
 Liselerden Kutlu Doğum etkinliği
Mülteciler Güllük’e geldi
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net