Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın
Tasarım: arifozbey.com

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

videoana_246a7.png

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif
 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Yönetim Kurulu, Çalışan Gazeteciler Günü’nde emekli gazetecileri de unutmadı.
120117ahdevefa_08c66.jpg
Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği, Menteşe’de görev yapan basın mensupları ve Muğla basının duayenleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Müco kahvaltı evinde gerçekleşen buluşmada Muğla basınının duayen isimleri Erman Şahin, Tufan Doğu, Hüseyin Nizamoğlu, Ünal Türkeş, Kazım Tokuç ve Rifat Kalakoğlu’na mesleğe katkıları nedeniyle plaket verildi. Kahvaltıya Muğla Basın İlan Kurumu Müdürü Mehmet Ali Köseoğlu da katıldı.
Kahvaltı sonrası günün önemi ile ilgili açıklamada bulunan Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Cem Kaytan, “Meslektaşlarımız yazdıkları yazılar ve yaptıkları haberler konusunda uzun yıllar hep özgür olma mücadelesi vermişlerdir. Gazeteciler ne yazık ki günümüzde de; yazdıkları yazılar, yorumlar ve haberler nedeniyle yargılanabilmektedir. Bu durumun sona erdirilmesi ve basın özgürlüğünün gerçek anlamda sağlanması için özgürlükçü bir basın yasasına ihtiyaç duyulmaktadır.
Ancak günümüzde meslektaşlarımız çalışma ve yaşama koşulları ile mesleki yeteneklerini geliştirme ve mesleklerini özgürce yapma olanakları bakımından 10 Ocak 1961’den daha iyi haklara sahip değildirler. Bu nedenle meslektaşlarımız açısından bir bayramdan da söz edemeyiz. Hep tekrarladığımız gibi 10 Ocak’lar ve 24 Temmuz’lar bizim için bayram günü değil, dayanışma günleridir.
Unutulmamalıdır ki; Basın özgürlüğü ve basın özgürlüğünü de kapsayan ifade özgürlüğü, çağımızda demokratik yaşamın olmazsa olmazıdır. Özgür basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Halkın sesi olma görevini üstlenen bağımsız ve özgür basın, düşünce özgürlüğünün de en etkili aracıdır. Çağdaş demokratik toplumlarda halkın haber alma hakkı basın ve ifade özgürlüğüyle mümkündür” dedi.
DUAYENLER UNUTULMADI
Uzun yıllar Muğla basın sektörüne hizmet veren, yazdıkları yazılar ile Muğla basın camiasına ışık tutan Yeni Muğla Gazetesinin Sahibi Erman Şahin’e, İlkadım Gazetesi Sahibi Tufan Doğu’ya, Hamle Gazetesi Kurucularından Hüseyin Nizamoğlu’na, Devrim Gazetesi Başyazarı Ünal Türkeş’e, Yenigün Gazetesi Yazarı ve uzun yıllar Yeni Asır Gazetesi Temsilciliği yapan Kazım Tokuç’a, Marmaris Postası Gazetesi sahibi Rifat Kalakoğlu’na ve çeşitli gazetelerde spor muhabirliği yapan Yavuz Bektaş’a, Milas’tan Turhan Görgen’e, Bodrum’dan Can Pulak’a, Zeki Özkeskin’e ve Güngör Dalay’a Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği tarafından plaket takdim edildi.

 

120117cemiyet_2_a0627.jpg

 

120117cemiyet_1_e2ba0.jpg

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

YGS birincisi Makbule Altuntop
Son dakika...Ören’de paraşüt kazası
2 yıl sonra bitecek…
 Öztürk: “Söylenenler akıl ve mantık dışı”
 Miniklerden kütüphane ziyareti
 Renkli karşılama
Güllük Su Ürünleri Kooperatifi seçimini yaptı
 Kütüphaneden dev hizmet
“Yüzde 78 neyi oylayacağını bilmiyor”
Avcılar genel kurul için biraraya geldi
Hak eden kazansın
Askere saldırmak istedi, vatandaşlar linç etti
Eski konak için yıkım kararı verildi
MEBİS hayata geçti…
 Sokak hayvanları konuşulacak
 Maçta 9 kişi kaldılar
Pir Sultan Abdal Derneği’nden dayanışma gecesi…
 İncirliin TEMA gönüllülerini ağırladı
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net

Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın