İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

gmenustcokgorunur.gif

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

can-pulak.jpgHafta sonu bir sahil taraması yaparak, Bodrum’dan Kaş’a gidip döndüm. Gördüm ki vatandaş, imar barışını imar savaşı olarak anlamış, kazmayı küreği kapıp tarlasına, arsasına bir bina kondurmak ya da mevcutlarını genişletmek için seferber olmuş adeta.
Sahiller şantiyeye dönmüş. Köyler büyükşehir yasasıyla mahalle oldu ya, köyevleri de şehir evlerine dönüşmeye başlamış. İstanbul-Ankara ve İzmir’de inşaat sektörü krizde ama köylerde yapı patlaması var. Çoğunda plan, proje, ruhsat filan hikaye, (ben yaptım oldu) modeli gelişiyor şimdi.

can-pulak.jpgİyimser olmak güzel bir şey ama gerçeklere gözlerimizi yummamak kaydıyla…
Bizim meslektaş Sadık Albayrak’ın Maliye Bakanı oğlu Berat’ın konuşmalarını televizyonda izlerken, hep hayal dünyasında gezindiğini düşünürüm. Öyle şeyler söylüyor ki, çoğu gerçekle örtüşmüyor. Örnek olarak hangi birini versem acaba? Ekonomide iyiye gittiğimize ilişkin sözlerini mi, 2,5 milyon kişiye iş bulunacağı şeklindeki müjdesini mi, fiyatların yaza doğru düşeceği yolundaki kehanetini mi..?

can-pulak.jpgTaşlar yerine oturdu, adaylar nihayet belli oldu, işte şimdi Belediye Başkanlığı seçim kampanyası başlıyor.
Bodrum’un Ankara’dan farklı bir tarafı var. Burada seçimler efendice ve sakin bir hava içinde yapılıyor. Bodrum’un Bay Kemal’i, rakip partileri destekleyenleri terörist olarak suçlayan kimseler yok ortalıkta. Herkes programını hazırlamış, seçilirse neler yapacağını anlatmaya çalışacak millete. Zaten öyle güçlü ittifaklar da pek hakim olamadı Bodrum’a. Ne Cumhur ittifakı nede millet ittifakı pek çalışmayacak gibi…

can-pulak.jpgKaptırmışız bir seçim dalgasına kendimizi, meçhule doğru sürüklenmeye devam ediyoruz.
Kavga, gürültü, hakaret, darp, cinayet, kaza, felaket haberlerinden geçilmiyor. Şöyle insanın yüzünü güldürecek, memnuniyet iştahını kabartacak, derin bir nefes almasını sağlayacak haberlere hasretiz. Gerçi bizi yönetenler öyle şeyler söylüyorlar ki, ya biz başka bir ülkede yaşıyoruz ya da onlar başka bir ülkeden bahsediyorlar. Kimi milli gelirde Amerika’yı geçtiğimizi anlatıyor, kimi dünyada insani yardım şampiyonu olmakla öğünüyor, bazıları da ihracatta rekorlar kırdığımıza inandırmaya çalışıyor milleti. At atabildiğin kadar, bunun KDV’si, ÖTV’si filan yok nasıl olsa. Millet inanıyor ya, ona bakıyorlar.

Sonraki

Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Milas TOKİ’ye yoğun ilgi…
Ziraat odaları merkez delege seçimlerini gerçekleştirdi
Saylak sevgisi alanlara sığmadı
Kütüphaneden 54 bin 516 kişi hizmet aldı
Tokat, seçim ziyaretlerini sürdürüyor
Orman Haftası’na özel fidan dağıtımı ilgi gördü
Fakültede, Milas Patileri Topluluğu kuruldu
Milas Belediyespor son maçı kazandı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech