İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

can-pulak.jpgÖnceki sayımızdan devam
…el sanatları filan, hele Küba gecesi, Büyükelçinin dansları, hareketli figür ve parçaları müthişti müthiş… Şimdi aynı hızla etkinliklerini sürdüren Dibeklihan’ı Uluç Tezer, daha da ileriye taşımak için gecesini gündüzüne katıyor, çırpınıyor adeta. Bir holding desteği de buraya olsa, ne güzel ne mükemmel olur. Niye Holding desteği diyorum biliyor musunuz, çünkü kültür ve sanat merkezleri ticarethane değil, para kazanamıyorlar. Hepsi keselerinden yiyorlar. Onun için holding desteği şart. Bu destek de vergiden düşüyor nasıl olsa…
Nurol Kültür Merkezi ile Belediyenin Herodot Kültür merkezinin çalışmalarını ve etkinliklerini de küçümsememek lazım. Onlar da ellerinden gelen gayreti gösteriyor, konser ve konferanslar, sergiler düzenliyorlar. Ama bir yeni Sanat ve Kültür merkezimiz daha var ki,yeni devreye giren bu merkez de hayli ses getirecek. Aktur Tatil sitesinin içinde ZEFİRYA adıyla müthiş bir mekan yaratmışlar. Amfitiyatro şeklindeki bu gösteri alanı, harika bir deniz panoramasına sahip ve oturduğunuzda harika bir tablo ile karşılaşıyorsunuz. Konseri mi dinlemeli, yoksa karşıda duran o harika manzarayı mı seyretmeli, şaşırıyor insan. Adını batı rüzgarı tanrısı Zefiros’tan alan Ege melteminin estiği bölgelere, tarihte Zefirya denirmiş. Merkezin adı da bu yüzden Zefirya olmuş.
Aktur yönetimi hem bir şahasere imza atmış, hem de Gümüşlük Festivaliyle işbirliği yaparak, çok güzel konserlerin ev sahipliğini üstlenmiş. Burada ilk konseri dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay verdi. Büyük bir kalabalığın beğeniyle izlediği bu konserde Onay, parmaklarını Frederic Chopin’in eserlerinde ustaca kullandı ve millete (İyi ki Gülsin’imiz var. Onunla iftihar ediyoruz) dedirtti. Zefirya’da 19 Temmuz’da Hollandalı Viyolonsel Jeroen Den Herder ile Tayvanlı piyanist Hua-Hsuan Lee’nin,26 Temmuz’da Tuncay Yılmaz’ın (keman) ile Emre Elivar’ın (piyano), 2 Ağustos’ta ise Alman Konstanze Eickhorst’un (piyano)konserleri var.
Gümüşlük Uluslararası Festivali 1 Ağustos’ta Eser Öktem’in (piyano),18 Ağustos’ta Begül Erhan’ın (gitar) ve 6 Eylül’de Gülsin Onay’ın piyano konserlerini de Dibeklihan’da yapıyor. Anlaşılan bu yıla konser yılı diyecek ve çoğunu mutlaka izleyeceğiz.
Konuyu noktalamadan önce Bodrumlu sanatçımız Numan Pekdemir ile Nadir beyin de Bodrum Filarmoni Orkestrası kurma gayret ve girişimlerini de belirtmeliyim. Ayrıca Numan beyin Bodrum’da başarılı pek çok konsere imza attığını da söylemeliyim. Bodrum’un kültür ve sanat yıldızı giderek yükseliyor. Ne güzel…

can-pulak.jpgTatil ve eğlence beldesi Bodrum kültür ve sanat ağırlığı taşıyan bir kimliğe de bürünüyor.
Bazıları bunu etkinlik fazlalığı olarak yorumluyor. Bu yanlış bir değerlendirme bence. Bir kentte ne kadar çok kültür ve sanat etkinliği oluyorsa, o kent uygarlığa ve çağdaşlığa daha layık bir çizgiye oturuyor demektir. Geçmişte bunun fakirliğini yaşıyordu Bodrum.

Sonraki

Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Eski Milas Belediye Başkanı hayatını kaybetti
Belediye personeline toplu iş sözleşmesi
Emniyetten drone’lu denetim
Seçim bitti, kavgası bitmedi
MSKÜ’de ilk biyonik kulak uygulaması yapıldı
Milyon dolarlık özel jetlerin biri iniyor, biri kalkıyor
CHP’li başkanlar kampa alınıyor
Bölgenin en büyük deve güreşi 9 Şubat’ta

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech