İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

İstanbul gözlemleri

(181 Duygu)
(114 Duygu)
(127 Duygu)
(141 Duygu)
(133 Duygu)
(148 Duygu)
(149 Duygu)
 

can-pulak.jpgÇoktandır gitmiyordum İstanbul’a. Bayram vesilesiyle torun sevmeye, artan zamanda da şehri gezmeye gittim. Uçak bilet fiyatları tavan yapmıştı yapmasına ama milletin umurunda değil ki, yoğun kalabalıklar vardı alanlarda.
Bodrum hava alanına giriş, özel güvenlik bagaj kontrolü nedeniyle devamlı sorunlu. 3-4 turnike olmasına rağmen, personel tasarrufu nedeniyle geçişler tek turnikeden yapılıyor. Eğer beklemekten bunalan yolcular toplu itiraz ederlerse, ancak o zaman açıyorlar bir turnikeyi daha. TAV havaalanlarını iyi yönetiyor ama özel güvenlik hizmetinde çok başarısız. Hep söylerim, CEO’lar ve yöneticiler filan VİP’lerden değil, halkın arasından geçmeli uçağa. Valizini bizim gibi vermeli, kuyruklarda manasız şekilde beklemeli, itilip kakıl malı ki biraz, görsünler şirketlerini nasıl yönettiklerini. Bu eleştirim çok sevdiğim kardeşim Sani Şener‘e. Artık halkın arasında gidip gelmeli ve kendisine her şeyin çok iyi ve güzel gittiğini söyleyenlere de fazla kulak asmamalı. Türk’ün aklı gözüdür.
Türk Hava yollarına da söyleyeceklerim var. O kadar genç ve tecrübesiz yeni personel çalıştırıyorlar ki, güvenlikten geçerken çekilen eziyetin ekstrasını, yolcular biniş kartlarını alırken de çekiyorlar. Bir bilet işlemi 15-20 dakika sürer mi? Acemilikleri yüzlerinden okunuyor memurların. Bu arada rötarların çok arttığını da belirtmeliyim. Üzerinde durulacak bir başka husus ise, kimse yeni İstanbul havaalanına uçmak istemiyor. Bu yüzden uçakların çoğu Sabiha Gökçen’e gidiyor. Yolcular yanlış-doğru haberler, belki de bilgi kirliliği nedeniyle ama güven duymadıkları için tercih etmiyorlar yeni havaalanını. Yönetim de iddiaları çürütecek cevapları veremiyor, gerekli açıklamaları yapmıyor bir türlü. Uçaklar kuşların göç yoluna mı iniş yapıyor. Hakim rüzgarlar inişleri tehlikeye düşürecek boyutta mı, zemin gerçekten sağlam değil mi, pistlerin altında göletler mi var? Bunlar doğru mu yalan mı, devlet vermiyorsa cevabını, pilotlar derneği, mimar mühendis odaları, çevreci kuruluşlar ortak bir basın toplantısıyla açıklayamazlar mı gerçekleri halka?
Bodrum’dan zaten rötarlı kalktık. Bir rötar da, Sabiha Gökçen meydanının pistinde uçak içinde yaşadı yolcular. Uçuş trafiğinin çoğu buraya yönlenince, iniş kalkışlarda iyice zorlaştı. Hele kalkışlarda resmen sıraya giriyorlar, öyle olunca da yolcular uçak içinde beklemekten bunalıyorlar. Bavullar zamanında geliyor ama bir kısmı hırpalanıyor yollarda. Dikkat ettim, valizler yüklenirken de inerken de özen gösterilmiyor, çuval atar gibi fırlatıp atıyorlar. Haliyle kırılıyor, yırtılıyor, zarar görüyor çoğu. Şikayetler öylesine artmış ki, hava yolları artık zarar gören valizin yerine yenisini veriyorlar hemen. Zararı tespit ediyorlar, zabıt tutuyorlar, sonra da isterseniz alıyorsunuz Çin malı ucuz bavulu.
Neden kimse gitmek istemiyor yeni havaalanına, niçin kimse uçmak istemiyor oraya? Gidip gözlerimle görmeye karar verdim. Taksim’de Divan Otelinin karşı sokağının içinden kalkan Havaist otobüslerinin en öndekine bindim.10 dakika bekledikten sonra, o otobüsün Sabiha Gökçen’e gittiğini öğrendim. Otobüsün nereye gittiğini belirten bir levha, bir tabela filan yoktu. Benim gibi yanlışlıkla binen 3-5 kişi daha indi arkamdan. Neyse doğru otobüsü sora sora bulduktan sonra, binişte emekli ve basın kartlarının geçmediğini ve 18 lira ödemem gerektiğini söylediler. Diğer kartlar geçmiyordu ama kredi kartı geçtiğinden onunla aldım biletimi ve koltuklardan birine kuruldum. Beklerken gördüm ki, yeni havaalanına 15 dakikada bir, Sabiha Gökçen’e ise yarım saatte bir kalkıyor otobüsler. İyi ayarlamışlar doğrusu. Ancak kalkış yerini de iyi ayarlasalar, sokak aralarından sıkış tepiş değil de, daha rahat bir kalkış yeri bulsalar hiç fena olmaz. Öyle ya, koca koca havaalanlarını yapıyorsunuz da, oraya gidecek otobüslere rahat ve medeni bir terminali mi yapamıyorsunuz? Akıl alır gibi değil. Denizleri geçiyoruz ama çayda boğuluyoruz işte…


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Muğla’nın Tarım yatırımları Bakanlık gündeminde…
“Buna alışmak durumundayız…”
Kurallara uymayanları şikayet edin
Temizlik İşleri Müdürlüğü kadrosunu güçlendirdi
Beyaz kum raporu çıktı… Silis kumu çocuklar için zararlı…
Bitki koruma ürünleri bayileri ile toplantı
TÜİK Bölge Müdürlüğü’ne Aydınlı Müdür
MUÇEP Milas Meclisi “Kömür ocakları ve termik santraller kapatılsın!”

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech