İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Pınarbaşı Gazinosunda turizm masaya yatırıldı

(11 Duygu)
(5 Duygu)
(3 Duygu)
(3 Duygu)
(7 Duygu)
(5 Duygu)
(7 Duygu)
 

 

Hseyin-KOCABIYIK-150x150_f2965.jpgSevgili okurlarım geçtiğimiz hafta içinde Yatağan Bozüyük Pınarbaşı’nda tüm Muğla Basını ve Yatağan Basını’nın hazır bulunduğu sabah kahvaltısında Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Kültür Turizm Müdürü Veli Çelik yapmış oldukları konuşmalarla 2016 yılının turizmini anlattılar. Pınarbaşı Gazinosu’nda gerçekleşen sabah kahvaltısında Muğla Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Filiz Karaağaç, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan, Valilik Özel Kalem Müdürü Baki Gencel, gazeteciler ve köşe yazarlarının hazır bulunduğu sabah kahvaltısında basın mensupları hoşça sohbet etme imkanı da buldular. Toplu halde 800 yıllık Çınar Ağacı’nın altında fotoğraf çektirip güzel bir anı yaşadılar. Vali Amir Çiçek ve Kültür Turizm Müdürü turizm konusunda anlamlı konuşmaları da meslektaşlarımız tarafından takdir edildi.

Sevgili okurlarım ben zaman zaman Vali Amir Çiçek’le ilgili turizm sevdalısı diye birçok yazılarım olmuştu. Sayın Vali’nin gerçekleşen bu sabah kahvaltısında Muğla Turizmine daha fazla katkısı olduğunu gözlemledim. Muğla Kültür Turizm Müdürü Veli Çelik’te yılların bürokratı oluşundan mı bilinmez Muğla turizmine tahmin ettiğimizden daha fazla bilgilendirdi. Tam anlamıyla sabah kahvaltısı basın mensuplarını son derece sevindirdi. Çünkü Bozüyük Pınarbaşı Restaurant’ın sahibi Kadir Kartop’un hazırlatmış olduğu kahvaltıda kuş sütü haricinde her çeşit kahvaltı türü vardı. Bir de Vali Bey ile Turizm Kültür Müdürü doyurum konuşmaları ise ayrı bir ayrıcalıktı sevgili okurlarım.

Vali Amir Çiçek yapmış olduğu açılış konuşmasından kısa kısa alıntılarım şöyle: Ulusal ve yerel basın mensupları, köşe yazarları da bizlere büyük katkı verdi. Özellikle yerli turist konusunda Ramazan ve Kurban Bayramlarında Muğla’daki otellerde yer kalmadı, tıklım tıklım tesislerde doluluk oranı yaşadık. Turizm anlamında nedense hep yabancı turisti ön plana alıyoruz. Yerli turisti görmüyoruz. Geçen yıl yaşanan olumsuzluklara rağmen yerli turistte adeta patlama yaşandı. İki bayram tatilinde tesislerde yer kalmadı. 2016 yılında 4 milyona yakın yerli turist ağırladık. Bu Muğla güvenli ve huzurlu bir kent demek oluyor. İnsanlarımız tatillerini geçirmek için adeta akın akın Muğla’ya geldi. Tesislerimizin yabancı turist açığını yerli turist ile kapattıklarını düşünüyorum” dedi.

Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik yapmış olduğu konuşmasından bazı alıntılarım ise şöyle: Türkiye olarak deniz turizminin yüzde 65’ni elimizde bulunduruyoruz. Ülkemizin gelecekte ki hedefi 36 bin bağlama kapasitesi. Bunun anlamı 7 bin 374 bağlama kapasitemizi 18 bine çıkarmamız lazım. Karadan gelen bir kişinin harcaması bin dolarken denizden gelen turistin kapasitesi bin 700 dolar o zaman denizden gelen bir turist karadan gelen iki turiste denk geliyor” dedi. Konuşmasında 2016 yılı verilerini açıklayan Veli Çelik, 2015 yılında Muğla’ya gelen yabancı turist sayısının 3 milyon 081 bin 467 iken, 2016 yılında ise bu takam 1 milyon 822 bin 509’a düştüğünü kaydetti. Veli Çelik geçtiğimiz yıl Muğla’ya gelen yabancı turist sayısında yaşanan kaybın yüzde 41 olduğunu söyledi.
Sevgili okurlarım asıl konuya gelmek istersek Muğla Turizmi ile ilgili Vali Amir Çiçek, Turizm ve Kültür Müdürü Veli Çelik’in konuşmalarını dikkatle izledim. Her iki bürokrata da nu tür başarılarından dolayı kutladığımı belirtmek istiyorum sevgili okurlarım.

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Güllük provokasyonundan 15 Temmuz şüphelisi çıktı
Kamyona çarpan sürücü hayatını kaybetti
Pinarlı arıcılar yetim kaldı
Bafa Gölü’nün sessiz çığlığı…
Anlık seçim sonuçları Gunaydinmilas.com’da…
 Milas seçime gidiyor…
 ADM seçim hazırlıklarını tamamladı
İlk çalışmalarına başladılar

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech