İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Yatağan belediyesi Chp'den Akp'ye niçin geçti?

(106 Duygu)
(75 Duygu)
(77 Duygu)
(86 Duygu)
(77 Duygu)
(80 Duygu)
(75 Duygu)
 

Hseyin-KOCABIYIK-150x150.jpgSevgili okurlarım, yapılan yerel seçimlerde AKP Adayı Mustafa Toksöz, CHP Adayı Av. Halil Arslan’la Belediye Başkanlık yarışına girdiler. CHP’lilerin çoğunluğu oylarını AKP Adayı Mustafa Toksöz’e verdiler. Nedeni de, Yatağan CHP’sinde bir ikilik olduğu uzun yıllardan bu yana görülüyordu.

Bu nedenle, AKP Kurmayları başta olmak üzere partililer gece gündüz demeden seçim çalışmaları yaptılar. CHP içindeki birçok partilinin AKP Adayına oy verişlerinin nedeni de birbirleriyle olan hizipçiliklerinden kaynaklandı ve yapılan seçimde, AKP Adayı 3500 oy farkıyla seçimi kazandı. Başta, bu kadar fark oluşmasının sebebi AKP Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün eşi Ümmühan Toksöz’ün AKP İl Kadın Kolları Başkanı olması ve ilçe ve köylerdeki evleri tek tek gezmesi, vatandaşlara çok sayıda vaatte bulunmasıydı. Yine ayrıca, CHP Adayı Av. Halil Arslan’ın yıllar önce Yatağan’da bulunan sendika aleyhine dava almasıydı. Hal böyle olunca başta sendika yöneticileri olmak üzere, sendika üyeleri de tercihlerini AKP Adayı Mustafa Toksöz’den yana kullandılar.
Bu durum karşısında,50 yıldır CHP’nin elinde bulunan Yatağan Belediyesi AKP’nin eline geçti. Sevgili okurlarım, bir de şunu anlatmadan geçemeyeceğim. Önceki CHP’li Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın son yıllarda ilçe ve köylerde fazla bir yatırım yapmayıp, çalışmaması da göz önüne alınarak, seçmenler iktidarda bulunan AKP’nin Adayı Mustafa Toksöz’e oy verdiler. Yapılan seçimlerde, bilindiği üzere AKP ve MHP birlikte hareket ettiler. Seçimden sonra, MHP’li Meclis Üyeleri Belediye Başkan Yardımcılığının kendi partilerinden olmasını istediler. Tabii bu durum karşısında AKP’liler kesinlikle böyle bir şey olmaz, seçimi kazanan biziz dediler. Ama ne oldu biliyor musunuz? Tecrübeli bir siyasetçi olan, Yatağan’ın Belediye Başkanı seçilen Mustafa Toksöz ise MHP Belediye Meclis Üyelerinin bazılarına 1er 2şer gün Başkan Vekilliğini bıraktı. Hal böyle olunca her iki parti de sessizliğe büründü ama sonunda yine AKP’nin dediği oldu. Belediye Başkan Yardımcılığına AKP’li İş Adamı ve Belediye Meclis Üyesi İsmail Kaya getirildi ve yoğun bir çalışma içine girdiler. Şu 3-5 ay içinde tahmin edilenden fazla iş yaptılar. AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Toksöz Yatağan ve köylerindeki bu başarılı çalışmalarının haricinde Bakanlıklar nezdinde araç-gereç ve para yardımları alarak büyük bir atak yaptığı görüldü. Tabii sonrasına da bakıp göreceğiz, sevgili okurlarım.


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Uyuşturucu ve sentetik ilaç ele geçirildi
Özmen’den Stat Rengi Tepkisi
Açılış hazırlıkları sürüyor…
Saylak, narenciye üreticileri ile bir araya geldi
Yılmaz: “Ayasofya’nın ibadete açılması vefa borcudur”
Sakin kentteki tur tekneleri sezonu bekliyor
Muğla’da araç sayısı bir yılda 13 bin 762 arttı
“İşgal ve talanların takipçisiyiz”

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech