İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

ibrahim-aydn-150x150.jpgKur’an’da dağların önemli bir jeolojik işlevine şöyle dikkat çekilmektedir: “Yeryüzünde, onları sarsmasın diye, sabit dağlar yarattık.” (Enbiya Suresi: 31) Dikkat edilirse ayette, dağların yeryüzündeki sarsıntıları önleyici özelliğinin olduğu haber verilmektedir. Kur’an’ın indirildiği dönemde hiç bir insan tarafından bilinmeyen bu gerçek, günümüzde modern jeolojinin bulguları sonucunda ortaya çıkarılmıştır.

ibrahim-aydn-150x150.jpgNamazın dindeki yeri çok büyüktür. İbadetler içinde en faziletlisi namazdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Cennetin anahtarı namazdır.), (En faziletli amel, vaktinde kılınan namazdır.)
Namaz kılmak böyle büyük bir ibadet olduğu için terk edilmesi de çok büyük günahtır. Hırsızlık etmekten, kumar oynamaktan, içki içmekten daha büyük günahtır. Birçok hadis-i şerifte, kasten namaz kılmamanın küfür olduğu bildirilmiştir. Amel imandan parça olmadığı halde, namaz konusunda ittifak hâsıl olmamıştır. Namazın imandan olduğunu bildiren âlimler de olmuştur. Bu bakımdan namaz kılmamak, çok büyük tehlikedir.

ibrahim-aydn-150x150.jpgBir kalpte iki sevgi yani hem dünyanın, hem de ahiretin sevgisi birlikte bulunamaz. Halik yani yaratan ile mahlûkun yani yaratılanın sevgisi bir arada olamaz. Cem-i zıddeyn yani birbirine zıt olan iki şeyin bir arada, bir kalpte bulunması mümkün değildir. Allah Teâlâ dünyayı değil, dünyanın sevgisini kötülemektedir... Bir gün Peygamber efendimiz eshâb-ı kirâmla bir yere gidiyorlardı. Yolda giderken, kendiliğinden ölmüş ve kokuşmuş bir koyun gördüler. Herkes burnunu tıkarken, Peygamber efendimiz koyunun başına geldi ve orada bulunan eshâb-ı kirâma hitaben;

ibrahim-aydn-150x150.jpgDilimizin fayda ve zararından bahsedeceğiz. Rahman, Rahîm, Rezzak ve Hakîm olan Rabbimizin bizlere ihsan ettiği en büyük ve en kıymetli nimetlerinden biri de tat alma duyumuz olan dilimizdir. Fâtır-ı Hakîm dilimizi çok güzel yaratmış, izni dairesinde istimal etmemizi şart koşarak ağzımızın en münasip yerine emaneten takmıştır. Mümin bu kıymetli âletle Allah'ı zikreder, Kur’an okur, dua ve niyazda bulunur, hamd-u sena, teşbih ve tekbir eder. Dilini emr-i bilma'ruf, nehy-i anilmünker hizmetinde kullanır.
Dilin vazifesi, Rezzâk-ı Kerîm'in verdiği helâl rızıktan tatmak, rızkı verene şükretmektir. Nimetleri tatmak, vereni tanımak içindir. Allah'ı tanımak, O'nu sevmek ve itaat etmek içindir.

Sonraki
sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

“Barış Saylak’ı AK Parti’ye CHP gönderdi”
Çoban, yeniden muhtarlığa talip
Yörüklerden kurumlara ziyaret…
Meslek Günleri’ne Albay Demiryakan konuk oldu
Ölümüyle Milaslıları üzdü
Türkiye’nin ilk Çocuk Pazarı Milas’ta kuruldu
Toprağı koru, iklimi koru!
Diyabete karşı pedalladılar

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech