İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

gmenustcokgorunur.gif

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

ibrahim-aydn-150x150.jpgHiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değildir. Babam, “Ya Rabbi, hayırlının da hayırlısını ver!” diye dua ederdi. Adam en lüks uçaklarla göklerde uçuyor, yerdeki derdin acısıyla havada kıvranıyor. Öbür adam köyünün yolunda, yırtık ayakkabısıyla yürüyor, ama içinde bir huzur. Maddi zenginlik yanında, manevi eksiklik dengeyi tamamlıyor. Herkesin derdiyle sefasının çarpımı birbirine eşittir! Çünkü Allah Adil’dir! İnsan ufka doğru koşar koşar. Ama ne kadar koşarsa koşsun ufukla arasındaki mesafe değişmez. Ufuğa ulaşmak mümkün değildir. İnsan içindeki arzuları susturamaz.

ibrahim-aydn-150x150.jpgKur'âni hakikatlerini bayraklaştırmak için beraber hizmet eden kimselerin başta birbirlerine karşı olmak üzere bütün Müslümanlara karşı şefkatli ve müsamahalı davranmaları gerekir. Beraber hizmet edenler bir bünyenin uzuvları gibi İslâm bünyesini veya İslâm'ın o cephesini teşkil eden uzuvları mesabesindedir. Bir vücudun uzuvları nasıl kardeşçe yani münakaşa etmeden, üstünlük taslamadan ve her zaman şahsî çıkarlarını ön plana sürmeden hareket ediyor ve böylece vücudun sıhhatli bir şekilde ayakta kalmasını ve gün geçtikçe daha da verimli hale gelmesini sağlıyorsa ve aksi takdirde vücut sıhhatini kaybediyor ve çöküyorsa; aynen öyle de İslâm'ı temsil eden ve İslâm bünyesinin uzuvları mesabesinde bulunan Müslümanlar özellikle İslâm'ı hem ibadet hem hizmet noktasında temsil edenler aralarında münakaşa etmez, şahsî çıkarlarını ön plana almaz, hakimiyeti sağlama davasına kalkışmaz ve birbirlerinin kusurlarına karşı müsamaha ile bakarlarsa temsil ettikleri İslâm bünyesi ve binası dimdik ayakta kalır, gün geçtikçe de iyice kuvvetlenir, oturaklaşır ve yıkılmaz bir hüviyet kazanır.

ibrahim-aydn-150x150.jpgAllah sevgisi enfüsi bir şeydir; ruha aittir. Ölçülüp tartılamaz. İman intisaptır; Allah’a itaat etmektir.
Her Müslüman “Ben Allah’ı ne kadar seviyorum?” sorusunun cevabını, “Ben Allah’a ne kadar itaat ediyorum?” sorusuna verdiği cevapta aramalıdır. İşte imanımızın ölçüsü bu mukayese ile anlaşılır. Ateş bizim hizmetkârımızdır, yanlış kullanırsak yangın çıkar. İşte her duygunun iki yönü vardır, biri rahmanî, diğeri şeytanî.

ibrahim-aydn-150x150.jpgİnsanlar her şeyin en iyisini, en güzelini istediği için birbirlerine muhtaçtırlar. Bu da sosyal hayatı netice verir. İnsanı tarif eden en kapsamlı sıfatlardan birisi de ‘yolcu’dur. Bu yüzdendir ki zaman-ı âdemden bu güne kadar insanların kafasını kurcalayan; “Necisin? Nereden geliyorsun? Nereye gidiyorsun?” sorularıdır. Gençlik, gerçek soruların peşinde koşup, izini sürüp yaratılış esprisini yakalamak için verilmiş en kıymetli nimetlerden biridir.
İşaratü’l İ’caz tefsirinde ifade edilen “Evet, beni âdem, büyük bir kervan ve azim bir kafile gibi mazinin derelerinden gelip, vücut ve hayat sahrasında misafir olup, istikbalin yüksek dağlarına ve müzeyyen bağlarına müteveccihen kafile kafile müteselsilen yürümekte iken, kâinatın nazar-ı dikkatini celp etti. ‘Şu garip ve acip mahlûklar kimlerdir? Nereden geliyorlar? Nereye gidiyorlar?’ diye ahvallerini anlamak üzere hilkat hükumeti, fenn-i hikmeti karşılarına çıkardı”

Sonraki

Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Milas TOKİ’ye yoğun ilgi…
Ziraat odaları merkez delege seçimlerini gerçekleştirdi
Saylak sevgisi alanlara sığmadı
Kütüphaneden 54 bin 516 kişi hizmet aldı
Tokat, seçim ziyaretlerini sürdürüyor
Orman Haftası’na özel fidan dağıtımı ilgi gördü
Fakültede, Milas Patileri Topluluğu kuruldu
Milas Belediyespor son maçı kazandı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech