İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

ibrahim-aydn-150x150.jpg“Ey inananlar! Kendinizi ve çoluk çocuğunuzu cehennem ateşinden koruyun; onun yakıtı, insanlar ve taşlardır; görevlileri, Allah’ın kendilerine verdiği emirlere başkaldırmayan, kendilerine buyrulanları yerine getiren pek haşin meleklerdir.” (Tahrim Suresi 6. ayet)
Kudretiyle can yaratan, göze görmeyi, kulağa duymayı, dile söz söylemeyi lütfeden Allah’ımızın sayısız nimetleri vardır. O’nun nimetlerini sayacak olsak sayılar kâfi gelmez. Hangi nimetinden söz edelim ki, hepsi bizim için bir hayattır. Allah’ın bize bahşettiği nimetlerden biri de çocuktur. Belki o küçüktür ama nimet olarak hayatımızın bir parçasıdır ve bizden sonra yuvamızı şenlendirecek can bülbülüdür. Çocuk dünya hayatının süsü, aile bahçesinin gülü, milletlerin en büyük ümit ve istikbal kaynağıdır. Aile ocaklarının musikisi çocukların cıvıl cıvıl çağlayan sesidir. Peygamberimiz (SAV)’in beyanına göre: “Çocuklar, Cennet çiçekleri, kalp meyveleri, İlahi ihsan ve rızıklardır.” Bir adam, ne kadar isterse istesin, Allah vermedikçe çocuk sahibi olamaz. Veren de O, alan da O… Aile teşkilatından maksat, nesli korumak ve zürriyeti çoğaltmaktır. Âdem’in nesil dizisi bu şekilde devam edecektir.

ibrahim-aydn-150x150.jpgDünya fani, fakat ne zaman öleceğimizi bilmiyoruz. Uzun ömürlü de olabiliriz, bir saat sonra ölebiliriz de... Mademki ne zaman öleceğimizi bilmiyoruz, öyleyse ölünceye kadar kimseye muhtaç olmamak için çalışmak zorundayız.
Ayrıca helal kazanç ibadettir. Bu ibadetten gelen sevapları almak için çalışıyoruz. İnsanı cennete götürecek en önemli ibadetler, parada, malda, makamda Müslüman'ca yaşamaktır. Hadis-i şerifte buyruluyor ki: "Doğru tüccar şehitlerle haşrolacak." Her Müslüman şehit olmak ister. Bunun da en kısa ve kansız olan yolu, doğru tüccar olmaktır. Zekât vermek farzdır. Zekât ibadetinin sevabına nail olmak için zekât verecek kadar malın olması lazım. Bunun için çalışacağız.

ibrahim-aydn-150x150.jpgKaç yaşında olursak olalım, annemizin dizine başımızı koymaktan, ona sarılmaktan aldığımız lezzet dünyadaki bütün lezzetlerin fevkindedir. Dünyanın acayip hallerinden, bizi tazyik altında bırakan türlü türlü dertlerden kendimizi azat hissettiğimiz ender anlardan biridir ana kucağına kendimizi bırakıverdiğimiz anlar. Kendimizi öyle güvende hissederiz ki o anlarda… Annemiz, bizi her halimizle seven, bize olan muhabbetini hiçbir şarta bağlamayan, bizim için yaptıklarını burnumuzdan getirmeyen ve verdiklerinin karşılığında hiçbir talebi olmayan yegâne insandır hayatımızda. Evet, annelerin şefkati dünyadaki hiç bir şeye benzemez.

ibrahim-aydn-150x150.jpg“Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının ve doğrularla beraber olun.” (Tevbe Suresi–119. ayet)
“Doğruluk”, müminin inanç, ibadet, ahlâk, söz, fiil ve davranışlarında Kur’an ve Sünnete uygun, dürüst ve samimi olmasıdır. Yüce Allah şöyle buyuruyor: “Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının ve doğrularla beraber olun.” (Tevbe Suresi–119. ayet)
“İttekûllâhe” emri dünyada ve ahirette insana zarar verebilecek olan şirk, küfür ve nifak, içki, kumar, zina, hırsızlık, yalan, yalancı şahitlik, insan öldürme ve ibadetleri terk etme gibi her türlü günah, kötülük ve zulüm olan söz, fiil ve davranışları terk ederek korunmak, Allah’ın rızası, sevgi ve merhametini kaybetmemek ve O’nun azabından sakınmak için tedbir almak anlamlarını da ifade eder.

Sonraki
sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

ads.gif

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Kaymakam Arslan’dan Dekan Yağcı’ya ziyeret
Restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi
İlk karne hediyeleri fidan oldu
 Sporculara ziyafet çektiler
Milas Gençlikspor deplasmanda farklı kazandı
Eski seçim sandıkları yuva ve kovan oldu
Kırsal mahallelerde çalışmalar sürüyor
Milaslı doktordan sevindirici haber

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech