İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

ibrahim-aydn-150x150.jpgOrucun, sabır, şükür, nefis terbiyesi gibi diğer ibadetlerle irtibatı vardır. Onun için Peygamber efendimiz sallallahüaleyhivesellem buyuruyor ki: Her şeyin bir kapısı vardır, ibadetlerin kapısı ise oruçtur.
Hadis-i şerifte; “Oruç sabrın, sabır da imanın yarısıdır” buyuruldu.
Allah Teâlâ, insanlara zararlı olan bir şeyi emretmez. Oruç tutan bünye, adeta bakıma girer, iç organları saran yağlar erir, vücudun zindeliği artar, direnme gücü kazanır, mide, böbrek, şeker, kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı mukavemet kazanır. Çeşitli vazifeleri bulunan karaciğer, sindirimle de vazifelidir.

ibrahim-aydn-150x150.jpgİnsanoğlunun her sahadaki başarısı, sabra bağlıdır, İlim ve sanatta yükselmesi, ticarette ilerlemesi, ibadette devamlılığı hep sabırladır.
Sabırsız çiftçi harman, sabretmeyen talebe irfan sahibi olamaz. Sabırsız asker zaferi, sabretmeyen çırak hüneri elde edemez.
Sabır; güçlükler karşısında, Allah'tan korktuğu ve rızasını ümit ettiği için, nefsini (fenalığa bırakmayıp) tutmaktır.

ibrahim-aydn-150x150.jpgOrucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir.

Terim olarak ise, “tan yerinin ağarmasından güneşin batma vaktine kadar, bir gaye uğruna bilinçli bir şekilde yeme, içme ve cinsel ilişkiden uzak durup nefsi dizginlemek” demektir.

ibrahim-aydn-150x150.jpgEy güzeller güzeli! Biz, çirkin bir asrın insanı olduk; güzelliğinle kurtulmaya ihtiyacımız var. Himmet et bize, yetiş bize, nurundan nur ver bize. Sen ki, batmış ve insanlıktan çıkmış bir Ortaçağ’ın Güneşi oldun. O kaba sabalara öyle acıdın, onlar için öyle çırpındın ki, Rabbin de sana acıdı, kıyamadı da, “Yeter artık, iman edip kurtulmayacaklar diye kendini helak edeceksin” buyurdu. Sen, imansızlık dehşetine karşı inanılmaz bir mücadele içindeydin. Kutlu vazifenin öyle bilincindeydin ki, onlar da Yüceler Yücesini bulsunlar, bilsinler, kurtulsunlar istiyordun.

Sonraki

Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Milaslı bisikletçi, 100. Yıl Bisiklet Turu’na katıldı
AKUT’tan yurt öğrencilerine afet semineri
Kazandıkları madalyaları Başkan Tokat’a götürdüler
Başkan Tokat’tan özel bireylere ziyaret
Muğla’da yeni doğan bebek sayısı azaldı
100’üncü yıl coşkuyla kutlanacak
“TOKİ Milas’ta konut sayısını arttırmalı!”
 Engelli gençlerin askerlik heyecanı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech