İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Kursiyerler Çomakdağ’ı fotoğrafladı

 

Milas Halk Eğitimi Merkezinde eğitim gören fotoğrafçılık kursiyerleri, teori eğitiminin ardından Çomakdağ’da uygulamalı fotoğraf çekimi yaptı.

281216comakdag_f0214.jpg

Milas Halk Eğitimi Merkezinde açılan Fotoğraf Çekimi Kursu’na katılan fotoğraf tutkunları, teori eğitimlerinin ardından saha uygulamasına çıkmaya başladı. İlk önce Bafa ve Kapıkırı mahallerini fotoğraflayan kursiyerler, geçtiğimiz hafta pazar günü Çomakdağ mahallesinde çekim yaptı. Yaklaşık 20 kişiden oluşan grup, fotoğraf uygulaması öncesinde Çomakdağ Kültür, Turizm ve Araştırma Derneği Başkanı Hasan Yıldırım’dan yöre hakkında bilgi aldı.
Çomakdağ’daki mezar taşlarından edinilen bilgiye göre; Çomakdağ’daki kültürün bundan 500 yıl önce başladığını ifade eden Yıldırım, “Yörük olan atalarımız 10 farklı pınar bulunan bu bölgeye yaklaşık 500 yıl önce yerleşmiş. Bütün bu bilgileri mezar taşlarından öğreniyoruz. Köyümüzde yaklaşık bin 300 kişi yaşıyor. Köylü kadınlar ve kız çocuklarımız atalarının geleneklerini yaşatmak için günlük yaşamlarında ipekten yapılmış kıyafetler giyer, altın takılarla dolaşır. Bu yüzden Çomakdağlı kadınlar, rengarenk kıyafetleri ve başlarına taktıkları çiçeklerle köyü ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Köyde üç-dört gün süren geleneksel düğünleri izlemek için de çok sayıda turist köyümüzü ziyaret ediyor. Bu düğünlerde ayrıca düğün güreşleri de tertip edilir. Köyümüzde okuma-yazma oranı da bir hayli yüksektir. Özellikle kız çocuklarımızın okuması için aileler ayrı bir çaba harcarlar. Yöremizdeki taş evlerin bacaları ve iç mimarisindeki ahşap işçiliği de görülmeye değerdir.” diyerek Çomakdağ hakkında bilgi verdi.
Kursiyerler, köy kahvesinde çaylarını yudumladıktan sonra Yıldırım’ın rehberliğinde Çomakdağ’ı gezdi ve son olarak dernek binasının tarihi ahşap kapısı önünde portre fotoğrafı uygulaması yaptı.
Temel fotoğrafçılık eğitimi kapsamında verilen teori bilgilerin uygulamayla pekiştirilmesi için fotoğraf gezilerine devam edeceklerini belirten gazeteci ve fotoğraf eğitmeni Volkan Yıldız, misafirperver Çomakdağ halkına ve Çomakdağ Kültür, Turizm ve Araştırma Derneği Başkanı Hasan Yıldırım’a teşekkür etti.

 

281216kursiyer_5_cfbca.JPG

 

281216kursiyer_4_ba5df.jpg

 

281216kursiyer_3_b9592.jpg

 

281216kursiyer_2_1a6cd.jpg

 

281216kursiyer_1_e4b42.jpg

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

haberihbargf.gif

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

reklamsabit-icasagi.gif

“Madde bağımlılığıyla mücadele herkesin görevi!”
 Beçin kazılarında yeni dönem
Taşeron işçiler bilgilendirildi
Su ürünleri yetiştiriciliğine büyük destek
Muğla’da yaşlılık oranı belirlendi
 Hafta sonu oynanacak maçların programı
Okul servisleri mercek altında…
Çanakkale şehitleri anılacak

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech