Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın
Tasarım: arifozbey.com

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

mavimikrofon2_5f060.gif

videoana_246a7.png

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif
 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 

Milas Halk Eğitimi Merkezinde eğitim gören fotoğrafçılık kursiyerleri, teori eğitiminin ardından Çomakdağ’da uygulamalı fotoğraf çekimi yaptı.

281216comakdag_f0214.jpg

Milas Halk Eğitimi Merkezinde açılan Fotoğraf Çekimi Kursu’na katılan fotoğraf tutkunları, teori eğitimlerinin ardından saha uygulamasına çıkmaya başladı. İlk önce Bafa ve Kapıkırı mahallerini fotoğraflayan kursiyerler, geçtiğimiz hafta pazar günü Çomakdağ mahallesinde çekim yaptı. Yaklaşık 20 kişiden oluşan grup, fotoğraf uygulaması öncesinde Çomakdağ Kültür, Turizm ve Araştırma Derneği Başkanı Hasan Yıldırım’dan yöre hakkında bilgi aldı.
Çomakdağ’daki mezar taşlarından edinilen bilgiye göre; Çomakdağ’daki kültürün bundan 500 yıl önce başladığını ifade eden Yıldırım, “Yörük olan atalarımız 10 farklı pınar bulunan bu bölgeye yaklaşık 500 yıl önce yerleşmiş. Bütün bu bilgileri mezar taşlarından öğreniyoruz. Köyümüzde yaklaşık bin 300 kişi yaşıyor. Köylü kadınlar ve kız çocuklarımız atalarının geleneklerini yaşatmak için günlük yaşamlarında ipekten yapılmış kıyafetler giyer, altın takılarla dolaşır. Bu yüzden Çomakdağlı kadınlar, rengarenk kıyafetleri ve başlarına taktıkları çiçeklerle köyü ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Köyde üç-dört gün süren geleneksel düğünleri izlemek için de çok sayıda turist köyümüzü ziyaret ediyor. Bu düğünlerde ayrıca düğün güreşleri de tertip edilir. Köyümüzde okuma-yazma oranı da bir hayli yüksektir. Özellikle kız çocuklarımızın okuması için aileler ayrı bir çaba harcarlar. Yöremizdeki taş evlerin bacaları ve iç mimarisindeki ahşap işçiliği de görülmeye değerdir.” diyerek Çomakdağ hakkında bilgi verdi.
Kursiyerler, köy kahvesinde çaylarını yudumladıktan sonra Yıldırım’ın rehberliğinde Çomakdağ’ı gezdi ve son olarak dernek binasının tarihi ahşap kapısı önünde portre fotoğrafı uygulaması yaptı.
Temel fotoğrafçılık eğitimi kapsamında verilen teori bilgilerin uygulamayla pekiştirilmesi için fotoğraf gezilerine devam edeceklerini belirten gazeteci ve fotoğraf eğitmeni Volkan Yıldız, misafirperver Çomakdağ halkına ve Çomakdağ Kültür, Turizm ve Araştırma Derneği Başkanı Hasan Yıldırım’a teşekkür etti.

 

281216kursiyer_5_cfbca.JPG

 

281216kursiyer_4_ba5df.jpg

 

281216kursiyer_3_b9592.jpg

 

281216kursiyer_2_1a6cd.jpg

 

281216kursiyer_1_e4b42.jpg

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

Genç kalemlere büyük fırsat…
Düğünde terör propagandası yaptı, tutuklandı
Ekmekten çuval ipi çıktı
Sorunları yerinde incelediler
Her bebeğe 1 fidan
 Üstündağ: “Sit çalışması iptal mi değil mi?”
 41 yıllık dernekten 87'inci konser
Kargo şirketinden hırsızlık
 Büyükşehirden öğrencilere bilgilendirme
 Finale kalan okullar belli oldu
Milaslı gazeteci adayına Aydın Doğan Vakfından ödül
 Esentepe’de değişim zamanı…
 “Maddi sıkıntılarla uğraşıyoruz”
Kamyon şoföründen duygulandıran hareket
 “Sürdürülebilir turizmi geliştireceğiz”
Yaşama geri döndü
Kulakların pasını silecekler…
 Kader maçına çıkacaklar
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net

Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın