İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

“Kazasız kul olmaz” Milas’ta sahne alacak

(1950 Duygu)
(546 Duygu)
(156 Duygu)
(128 Duygu)
(90 Duygu)
(104 Duygu)
(93 Duygu)
 

Dünyada ilk kez eğitsel standup Ceyhun Fersoy ve Zahrettin Çelik eşsiz performansıyla ‘Kazasız kul olmaz’ adlı oyun, 5 Şubat’ta Milaslı seyircilerin beğenisine sunulacak.
21011kazasizkulolmaz.jpg

Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda, 5 Şubat Salı günü saat 20.00’de Ceyhun Fersoy ve Zahrettin Çelik’in performansıyla “Kazasız kul olmaz” isimli standup gösterisi Milaslı seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.
Dünyada ilk kez eğitsel standup Ceyhun Fersoy ve Zahrettin Çelik eşsiz performansıyla, ‘Kazasız kul olmaz’ seyircilerin beğenisine sunulacak.
Oyuna özel hazırlanmış emniyet kemerli koltuklarda ve oyun başlamadan önce yapılan bir anonsla, seyirciler kemerlerini bağlayarak izleyecekler.
Dünyada bir ilke imza atan İstanbul Gelişim Sanat; iş ve trafik kazalarının yanı sıra ilk yardıma ve önemine de dikkat çekiyor. Proje kurucusu Zahrettin Çelik'in üstlendiği ve ünlü oyuncu- komedyen Ceyhun Fersoy’un oynadığı bu eğitsel gösteride, Sanat Danışmanlığını Zihni Göktay ve Şevket Çoruh üstleniyor.
Ceyhun Fersoy, ünlülerin tiplemeleriyle seyircilere ihmal ve kurallar konusunda dikkat çekecek.
Türkiye’nin 81 ilinde, 10 yıl devam edecek olan projede; her gün onlarca kişinin ölümlü kazalarda hayatını kaybetmesi ele alınacak ve bu kazaları sanatla azaltma hedeflenecek.
SEYİRCİLER EMNİYET KEMERİ TAKIYOR
‘Kazasız kul olmaz’ projesiyle dünyada bir ilke imza atıldı ve seyirci koltuklarına özel olarak tasarlanmış emniyet kemerleri takılacak. Oyun öncesinde gelen bir anonsla seyirciler emniyet kemerlerini takıyorlar ve oyunu bu şekilde izliyorlar. Tek bir kemer bile takılmamış olsa, oyun asla başlamıyor. Seyirciler ise çocuklarıyla birlikte katıldıkları ve çok yararlı bulduklarını belirttikleri bu tür eğitsel projelerin daha da artması ve yaygınlaşması gerektiğini vurguladılar.
Proje kurucusu Zahrettin Çelik, oyun hakkında şunları kaydetti: “Proje Ceyhun Fersoy’un eşsiz performansıyla iş ve trafik kuralarını komedi unsuruyla görüyoruz. Bilindiği üzere istatistiklere ve kaza oranlarına baktığımızda iş ve trafik kazaları oranının pek de iç açıcı olmadığını görürüz. Ülkemizde sadece trafik kazalarında yılda 8 bin kişi hayatını kaybetmekte. Dünyada 3'üncü, Avrupa’da ise 1'inci sıradayız. Dünya genelinde1.6 milyon insan sadece trafik kazalarında yaşamını yitirmektedir. Hedefimiz; ilk yardımın önemini hatırlatmak, iş ve trafik kazalarının mümkün olduğunca alt seviyelere çekilmesine katkıda bulunmak, işveren ve çalışanların bu oyun aracılığıyla kendi hatalarının farkına varmalarını sağlamak ve bu konuda genel bir farkındalık yaratmak. Konuya duyarlı kurum ve kuruluşlara örnek göstermek, toplum olarak sağlık personellerine karşı hoşgörülü olmayı hatırlatmaktır. Projemiz ayrıca; köy okullarının giyim, kırtasiye, gıda gibi temel ihtiyaçlarına katkı sağlamaktadır.”

 

2.jpg

 

1.jpg


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Muhtarlar yeni bir federasyon için oy kullandı
“Avcılar ormanların gönüllü bekçileridir”
Altyapı işleri bitti, geçici kabul süreci başladı
Yanan ormana ruhsat yok!
Bakan Kurum: “Tüm Türkiye’de 20 binin üzerinde kaçak yapı tespitimiz var”
“Geleceğimiz için, siz de bir fidan dikin”
Ödülü 2 eser paylaştı
“Asla imara açılması söz konusu değil”

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech