Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın
Tasarım: arifozbey.com

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

videoana_246a7.png

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif
 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı dönüşüm hizmeti kapsamında, S.S.52 No'lu Beçin Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 9 araçla dönüşüme katıldı.

040117becinn_accf9.jpg

Milas’ta ulaşımda dönüşüm kapsamında, S.S.52 No'lu Beçin Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 9 araçla dönüşüme girdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde başlattığı ulaşımda dönüşüm projesine son olarak Bodrum, Milas, Seydikemer, Fethiye, Marmaris ve Ula ilçelerinden 332 üye 171 araçla katıldı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Kara Taşıma Şube Müdürlüğü, Muğla’nın mekânsal, sosyal ve ekonomik özelliklerine göre ulaşım ihtiyaç ve talepleri ile sürdürülebilir gelişmeyi dikkate alarak; özel toplu taşıma aracına dönüşüm çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
Bu kapsamda yürütülen çalışmalar sonucunda 2016 yılının son UKOME toplantısında; Bodrum'dan -S.S.177 No'lu Dereköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (4) araç, -S.S.35 No'lu Ortakent-Yahşi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (39) araç, -S.S.128 No'lu Konacık Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (9) araç ile, Milas'tan -S.S.52 No'lu Beçin Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (9) araç ile, Seydikemer İlçesinden -S.S.24 No'lu Seydikemer Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (15) araç, -S.S.47 No'lu Saklıkent Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (19) araç, -S.S.46 No'lu Hacıosmanlar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (1) araç, -S.S.76 No'lu Seydikemer Ören Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (10) araç, -S.S.50 No'lu Kumluova Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (20) araç, Fethiye İlçesinden -S.S.94 No'lu Fethiye Seyahat (4) araç-S.S.108 No'lu Göcek Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (9) araç, Marmaris'ten -S.S.4 No'lu Siteler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (29) araç, Ula’dan -S.S.215 No'lu Gökova Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (3) araç ile toplam 332 üye 171 araçla Özel Toplu Taşıma Aracı statüsüne dönüştü.
Ulaşımda dönüşüme katılan kooperatif üyeleri, Muğla’da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan dönüşüm projesine katılarak vatandaşlara daha kaliteli ve güvenli seyahat etme imkânı sağlayacaklarını, bu projede kendilerine büyük destek veren Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ettiklerini söylediler.
ULAŞIM YÜZDE 80 TAMAMLANDI
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Alper Kolukısa, Büyükşehir Meclisi’nin 14.05.2015 tarihli ve 169 sayılı kararı ile özel taşımacılık statüsündeki kooperatif, birlik ve köy statülü araçların Özel Toplu Taşıma Aracı statüsüne dönüşümü Ulaşım Ana Planı kapsamında değerlendirildiğini ve mevcut taşıma sisteminin Özel Toplu Taşıma Aracı statüsüne kavuşturulma, engelli erişimli ve ayakta yolcu taşıma kapasiteli araçlar ile değiştirilmesi ve hizmet alanının genişletilerek 4736 sayılı Kanun kapsamındaki 65 yaş üstü vatandaşlar, engelliler, şehit yakını ve gaziler ile Kanun kapsamındaki diğer vatandaşların ücretsiz taşınmasının sağlandığını söyledi.
Kolukısa, bu kararlar ile Muğla genelinde Özel Toplu Taşıma Aracına dönüşümün yüzde 80'i tamamlandığını, özel-kamu işbirliği içerisinde yeni araçların temin edilmesiyle hizmete başlayacaklarını ve dönüşüme katılan minibüs kooperatiflerinin, çağın gereklerine uygun taşımacılık anlayışının farkına vardıklarını, taşımacılığın sadece koltuk kiralama işi olmadığını bunun aynı zamanda kamusal bir hizmet olduğunu gördüklerini, bu yönde çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

Askere saldırmak istedi, vatandaşlar linç etti
Eski konak için yıkım kararı verildi
MEBİS hayata geçti…
 Sokak hayvanları konuşulacak
 Maçta 9 kişi kaldılar
Pir Sultan Abdal Derneği’nden dayanışma gecesi…
 İncirliin TEMA gönüllülerini ağırladı
 Sahada Milas Gençlikspor rüzgârı esti
Son dakika.. FETÖ'nün Milas imamı yakalandı
İlk oylar kullanılmaya başlandı
Dünya Tiyatro Günü…
Mezarlıkta çöp rezaleti!
Çiftçinin beyaz altını: Pamuk…
Kaymakam Arslan’dan Meşelik ziyareti
 Engelleri kaldırmayan "bedelini" ödeyecek
 “Milletvekiliysem cumhuriyet ve bayrak sayesinde”
 “Futbolcularıma teşekkür ediyorum”
 Bu kez gökyüzünden seslendi
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net

Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın