İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Beçin dönüşüme katıldı

(3 Duygu)
(4 Duygu)
(2 Duygu)
(2 Duygu)
(2 Duygu)
(4 Duygu)
(1 Duygu)
 

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı dönüşüm hizmeti kapsamında, S.S.52 No'lu Beçin Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 9 araçla dönüşüme katıldı.

040117becinn_accf9.jpg

Milas’ta ulaşımda dönüşüm kapsamında, S.S.52 No'lu Beçin Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 9 araçla dönüşüme girdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde başlattığı ulaşımda dönüşüm projesine son olarak Bodrum, Milas, Seydikemer, Fethiye, Marmaris ve Ula ilçelerinden 332 üye 171 araçla katıldı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Kara Taşıma Şube Müdürlüğü, Muğla’nın mekânsal, sosyal ve ekonomik özelliklerine göre ulaşım ihtiyaç ve talepleri ile sürdürülebilir gelişmeyi dikkate alarak; özel toplu taşıma aracına dönüşüm çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
Bu kapsamda yürütülen çalışmalar sonucunda 2016 yılının son UKOME toplantısında; Bodrum'dan -S.S.177 No'lu Dereköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (4) araç, -S.S.35 No'lu Ortakent-Yahşi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (39) araç, -S.S.128 No'lu Konacık Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (9) araç ile, Milas'tan -S.S.52 No'lu Beçin Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (9) araç ile, Seydikemer İlçesinden -S.S.24 No'lu Seydikemer Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (15) araç, -S.S.47 No'lu Saklıkent Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (19) araç, -S.S.46 No'lu Hacıosmanlar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (1) araç, -S.S.76 No'lu Seydikemer Ören Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (10) araç, -S.S.50 No'lu Kumluova Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (20) araç, Fethiye İlçesinden -S.S.94 No'lu Fethiye Seyahat (4) araç-S.S.108 No'lu Göcek Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (9) araç, Marmaris'ten -S.S.4 No'lu Siteler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (29) araç, Ula’dan -S.S.215 No'lu Gökova Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (3) araç ile toplam 332 üye 171 araçla Özel Toplu Taşıma Aracı statüsüne dönüştü.
Ulaşımda dönüşüme katılan kooperatif üyeleri, Muğla’da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan dönüşüm projesine katılarak vatandaşlara daha kaliteli ve güvenli seyahat etme imkânı sağlayacaklarını, bu projede kendilerine büyük destek veren Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ettiklerini söylediler.
ULAŞIM YÜZDE 80 TAMAMLANDI
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Alper Kolukısa, Büyükşehir Meclisi’nin 14.05.2015 tarihli ve 169 sayılı kararı ile özel taşımacılık statüsündeki kooperatif, birlik ve köy statülü araçların Özel Toplu Taşıma Aracı statüsüne dönüşümü Ulaşım Ana Planı kapsamında değerlendirildiğini ve mevcut taşıma sisteminin Özel Toplu Taşıma Aracı statüsüne kavuşturulma, engelli erişimli ve ayakta yolcu taşıma kapasiteli araçlar ile değiştirilmesi ve hizmet alanının genişletilerek 4736 sayılı Kanun kapsamındaki 65 yaş üstü vatandaşlar, engelliler, şehit yakını ve gaziler ile Kanun kapsamındaki diğer vatandaşların ücretsiz taşınmasının sağlandığını söyledi.
Kolukısa, bu kararlar ile Muğla genelinde Özel Toplu Taşıma Aracına dönüşümün yüzde 80'i tamamlandığını, özel-kamu işbirliği içerisinde yeni araçların temin edilmesiyle hizmete başlayacaklarını ve dönüşüme katılan minibüs kooperatiflerinin, çağın gereklerine uygun taşımacılık anlayışının farkına vardıklarını, taşımacılığın sadece koltuk kiralama işi olmadığını bunun aynı zamanda kamusal bir hizmet olduğunu gördüklerini, bu yönde çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Müdür Bal’ı ünlü oyuncu ziyaret etti
 “Seçilebilecek tek kadın adayım”
 DSP kararı AİHM’e taşıdı
 Berabere kaldılar
Sahil yolu otopark oldu!
Ünlü oyuncudan Başkan Tokat’a ziyaret…
Hazırlık maçında bir araya geldiler
Balık Festivaline katkı sunanlar onurlandırıldı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech