İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Başkan Paskal Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

(3 Duygu)
(4 Duygu)
(4 Duygu)
(2 Duygu)
(3 Duygu)
(1 Duygu)
(3 Duygu)
 

Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurol Paskal, kahvaltıda bir araya geldiği basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, odanın 2016 yılı içerisindeki çalışmaları konusunda açıklamalarda bulundu.
090117paskal_b5bda.jpg
Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurol Paskal ve yönetim kurulu üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarına kahvaltı düzenledi. 2016 yılını zor ve acı dolu bir yıl olarak geride bıraktıklarını ve 2017 için tüm insanlık adına barış ve kardeşlik dileyen Başkan Paskal, “Zor şartlarda çalışarak çok önemli bir kamu görevini yerine getiren basın mensuplarımızın çok önemli bir görev ifa ettiklerini düşünüyorum. Doğru haberlerin insanlarımıza ulaşmasını sağlayarak, geleceğimizle ilgili olumlu gelişmelere vesile olmaktasınız. Bu duygu ve düşüncelerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü şimdiden kutluyorum.” dedi.
2016 yılında şoför esnafı ile ilgili yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi veren Paskal, “Yıl içinde zaman zaman paylaştığımız gibi Muğla Büyükşehir Belediyesi projesi olan toplu taşımada dönüşüm adı altında yaklaşık 7 kooperatif 255 araç ile ÖTTA'ya dönüştürülmüştür. Bu proje kapsamında 65 yaş üstü, engelli, şehit ve gazi yakını vb. kişiler ücretsiz ve son derece modern araçlar ile taşınmaktadır. Bu taşıma gruplarının UKOME ile olan tüm işleri odamız tarafından takip edilmektedir. Daha önceden yaptığımız planlamalara göre işleyişin olumlu ve olumsuz yönleri sıkı takibimiz altında olmakta ve bu durumlar Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı'na bildirilmektedir.” dedi.
“ÜCRETSİZ TAŞIMA REVİZE EDİLMELİ”
“65 yaş üstü, engelli, şehit ve gazi yakını vb. ücretsiz taşıma ile ilgili yasanın yeniden revize edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bu yasa kamu ekonomisini olumsuz yönde suistimal ederek esnafımıza ekonomik zararlar vermektedir.” diyerek ücretsiz taşımada yaşanan bazı sıkıntıların yasayla ilgili olduğunu kaydeden Paskal, esnafa doğrudan gelir desteği dışında mazot ve diğer giderler üzerinden ÖTV indirimi olması gerektiğini kaydetti.
ÜYE İŞLEMLERİNDE ODA KOLAYLIĞI
Toplu yolcu taşımacılığı yapan diğer minibüs kooperatiflerinin önceden aldıkları yetki belgelerini her yıl için uzatma çabalarının devam ettiğini ve ekonomik, sosyal ve bölgesel durumları göz önünde bulundurularak sürekli hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Paskal açıklamasında şunları kaydetti: “Bir başka yolcu taşımacılığı ve öğrenci servisi yapan ‘S’ plaka sahibi üyelerimiz için rutin yapılan bütün işlemler Odamız tarafından takip edilerek uygulanmaktadır. 2016 yılında İlçemizde yapılan Milli Eğitim Taşımalı Sistem organizasyonunda ihale döneminde mevzuatlardan kaynaklanan zorluklar yaşanmıştır. Yasayla belirlenen ihale yönetmeliği ile Okul Servis Yönetmeliği'nin birbirine uyum sağlayamaması sebebiyle küçük sıkıntılar yaşandı. Yetkili kurumlara bu sorunlar iletildi. Dilerim 2017 yılında yapılacak taşımalı eğitimde ve taşıma ihalelerinde bu tür sıkıntılar yaşamayız. Öğrenci ve personel servisi araçlarımızın UKOME kararlarına göre takip edilecek işleri odamız tarafından üyelere bildirilmektedir. Taksiti esnafımız için UKOME bütün durakların yeniden sayı, plaka, durak yeri konusunda güncelleme yapmak için karar aldı. Bu kararın uygulanması için bekliyoruz. Şu ana kadar yoğunluk sebebiyle bu konuda bir çalışma yapılamadı. Taksilerin çalışma izin belgesi gibi rutin işlerini zamanında takip ediyoruz. Taksimetre ücretleri için geçen yıl olduğu gibi bu yılda zam uygulaması yapılmadı. Taksici Esnafımızla sık sık yaptığımız toplantılarda hak ve sorumlulukları yönergeler ışığında kendilerine anlatmakta olup, taksi kullanma kültürünü ilçemizde yeniden canlandırmaya çalışmaktayız.”
“KAMYONCU ESNAFI İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNDUK”
Kamyoncu esnafının geçmiş yıllardan kaynaklanan sorunlarıyla ilgili çalışma yaptıklarına dikkat çeken Paskal, iki kamyon kooperatifini yoğun çabalara rağmen birleştiremediklerini ifade ederek şunları aktardı: “Bu çaba ve çalışmalarımıza gelecek haftalardan itibaren tekrar başlayacağız. Büyük Lojistik Firmaları ile rekabet etmek için bu şartlar; nakliye sektöründe birlik olmaz isek, piyasa şartlarına uyum sağlayamaz isek kamyoncu esnafı olarak ömrümüzün çok uzun olduğunu düşünmüyorum. Küçük nakliyeci yani kamyonetçi esnafımız ile sık sık birlikte olup onların sorunlarını giderme ve destek olma faaliyetlerimiz devam etmektedir. Bütün bunlarla beraber Odamızın diğer rutin çalışma hizmetleri devam etmekte olup, esnafımızın mazot, yedek parça, sigorta, MTV vb. giderlerdeki zamların ücretlere olumsuz yansıması durumunda yetkililere bildirip zam talep etmekteyiz. Zaman zaman yapılan zamlar yeterli olmamaktadır. Bu da hizmetlerimizin sürekliliği konusunda bizi olumsuz etkilemektedir. Esnafımızın sorunları üst birlikler ve yerel mülki amirliklere odamız tarafından bildirilmektedir. Ayrıca kamuoyundan gelen olumlu-olumsuz tepkileri de değerlendiriyoruz.”
Kahvaltını toplantı daha sonra çektirilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

 

090117calisangazeteciler_4_8c977.JPG

 

090117calisangazeteciler_3_8417c.JPG

 

090117calisangazeteciler_2_663f3.JPG

 

090117calisangazeteciler_1_09c3d.JPG

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Müdür Bal’ı ünlü oyuncu ziyaret etti
 “Seçilebilecek tek kadın adayım”
 DSP kararı AİHM’e taşıdı
 Berabere kaldılar
Sahil yolu otopark oldu!
Ünlü oyuncudan Başkan Tokat’a ziyaret…
Hazırlık maçında bir araya geldiler
Balık Festivaline katkı sunanlar onurlandırıldı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech