İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Bilim dolu fuar…

(26 Duygu)
(17 Duygu)
(21 Duygu)
(21 Duygu)
(17 Duygu)
(19 Duygu)
(18 Duygu)
 

Milas Dr. Mete Ersoy Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte yapmış oldukları 20 projeyi bu yıl düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkardı.
230518bilim.jpg
Milas Dr. Mete Ersoy Ortaokulu, proje yürütücülüğünü Gizem Derelioğlu’nun yaptığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Milas Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Müdürü İbrahim Türker Yaşoğlu, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında açılış konuşmasını yapan Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Müdürü İbrahim Türker Yaşoğlu şunları kaydetti: “Okulumuz toplam 413 öğrencisiyle eğitim-öğretim yapmaktadır. Amacımız, öğrencilerimizi bir üst öğrenim olan ortaöğrenime çok yönlü, donanımlı bir şekilde hazırlamaktır. TÜBİTAK Bilim Fuarları, temel eğitimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak MEB’e bağlı okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetlerdir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, ortaokul öğrencilerinin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulmasını amaçlamaktadır. TÜBİTAK Bilim Fuarları bir yarışma etkinliği değildir. Bu fuarların amacı, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktadır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkaları ile paylaşmasının coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır. Bu nedenle öğretmenlerimizin danışmanlığında, velilerimizin destekleriyle öğrencilerimizin; matematik alanında 3, sosyal bilgiler alanında 6, Türkçe alanında 2, fen bilimleri alanında 6, görsel sanatlar alanında 1, İngilizce alanında 1 ve teknoloji tasarım alanında 1 olmak üzere toplamda 20 proje ile hazırlamış oldukları uygulamaları sizlerin beğenisine sunmak istiyoruz.”
Müdür Yaşoğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye proje yürütücülüğünü üstlenen Gizem Derelioğlu geldi.
Derelioğlu, daha önceden yapılan bir bilim fuarının olmadığını hatırlattıktan sonra şunları söyledi: “4006 TÜBİTAK bilim Fuarları destekleme programı kapsamında daha önce yapılmış olan bir bilim fuarımız yoktu. Öncelikle öğrencilerimizi bilime teşvik etmek, içlerindeki bilgi paylaşımını açığa çıkarmak ve sonrasında da ürettiklerini sizlerle paylaşmak için bir bilim fuarı düzenlemeye karar verdik. Bu kapsamda öğrencilerimiz, danışman öğretmenlerimiz ve okul idaremiz büyük bir özveriyle çalıştık. Yaptığımız çalışmalardaki temel amaç öğrencilerin soru ve problemlerini günlük hayatla bağdaştırarak, problemlerine eğlenceli ve etkin çözümler bulmalarını sağlamak ve öğrencilerde var olan proje hazırlamadaki zorluk, sıkıcılık v buna benzer önyargıları kırmaktır. Okulumuz olarak bizler, sebep ve sonuçları, dünü ve bugünü, uygarlığı ve medeniyetleri analiz ederek teknoloji dünyasında geleceğin bilimine basamak olacak insanlığa hizmet edecek bireyler yetiştirme gayesiyle öğrencilerimizi bilim şenliklerine hazırlıyoruz.”
Konuşmaların ardından okulun halk oyunları ekibi, yöresel halk oyunlarını sundu. Oyun sunumunun sonunda; öğrencilerin Türk bayrağıyla birlikte hazırlanan koreografide sergilediği performans, herkes tarafından takdirle karşılandı.
Performansların ardından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, protokol üyeleri tarafından gezildi.
Tören, projelerin gezilmesini ardından sona erdi.

 

3 İbrahim Türker Yaşoğlu.JPG

11.JPG

 

10.JPG

 

9.JPG

 

8.JPG

 

7.JPG

 

6.JPG

 

5.JPG

 

4 Gizem Derelioğlu.JPG

 

2.JPG

 

1.JPG


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Milas’ta ‘Sarıkız Örümceği’ yine görüldü!
Daha iyi bir Milas için…
Özel uçak pistten çıktı, uçuşlar ertelendi
Sağanak yağış Milas’ı etkilemeye devam ediyor
Araç içerisinde uyuşturucu ve silah bulundu
 Pehlivanlar sünnet düğününde er meydanına çıkacak
 Kahvaltıda bir araya geldiler
 Olympos Mektupları okuyucuyla buluştu

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech