İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Aşçılık ve pastacılık kayıtları başladı

(73 Duygu)
(76 Duygu)
(86 Duygu)
(93 Duygu)
(79 Duygu)
(75 Duygu)
(74 Duygu)
 

Başarı Anahtarı Belgelendirme Kuruluşu Koordinatörü Mehmet Sert, aşçılık ve pastacılık eğitimi kayıtlarının başladığını duyurarak, açılacak olan diğer programlar hakkında bilgi verdi.

281118asci.jpg

Başarı Anahtarı Mesleki Belgelendirme kuruluşu tarafından ilçemizde farklı sektörlere yönelik mesleki belgelendirme programları açılmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde mutfak, gıda, yemek ve pastacılık ile konaklama, turizm seyahat sektöründe çalışanlar ile bu sektörlere giriş yapmak isteyen girişimcilere yönelik Mutfak Sanatları, Pasta Yapımı ve Sunumu, Döner Hazırlama, Pide-Pizza yapımı ve Turizm alanlarına yönelik Ön Büro, Danışma ve Bagaj İşlemleri, Garson- Servis -Bar Görevlisi, Kat Hizmetleri, Oda Temizleme görevlisi, Bulaşıkhane Görevlisi, Çamaşırhane Görevlisi, Havuz Suyu Operatörlüğü gibi alanında programlar başlatacaklarını ve kayıtların alınmaya başlandığı duyuruldu.
Başarı Anahtarı Belgelendirme kuruluşu koordinatörü Mehmet Sert, Milas'ta bu alanda ilk defa açılacak programlarımız ile bölgemizin ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman sıkıntısı yaşayan işletmelere ve bu sektörlerde yaşayıp belgesini almamış olan çalışanlar için bir fırsat olduğunu ifade etti. Sert, ayrıca programların sektöründe uzman profesyonel görevliler tarafından sürdürüleceğini ve bu alanda bugüne kadar ustalık belgesi almamış olanların Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarına katılıp başarı sağlayanların bundan sonra hem usta öğretici olarak kamu ve özel eğitim öğretim kurumlarında görev alabileceklerini söyledi.
Mesleki belgesi olan personel çalıştıranlara devlet tarafından teşvik ve destekler sağlandığını işverenlerinde personellerinin belgelendirmelerini sağlayarak kendi avantajlarını olacağını belirten Sert, “Türkiye'de ilk defa açılacak olan programlardan olan ve meslek kapsamına ayrı bir meslek dalı ve sınıfı olarak giren ve ismi dünya ölçeğinde ülkemizle bağdaşan döner sektöründe çalışanlar için Döner Hazırlama Elemanı Pide ve Pizza elemanı olmak üzere belgelendirme programları çok yakın zamanda açılacak. Bundan sonra belgesiz eleman çalıştırmanın önüne geçilecek.” dedi.
EMLAK VE OTO ALIM SATIM DANIŞMANLIĞI MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ MECBURİYETİ BAŞLADI
Emlak Danışmanlığı ve Motorlu Taşıtlar Alım Satım Danışmanlığı -Oto Galericilik Mesleki Yeterlilik Sınavları ilçemizde hizmet veren Başarı Anahtarı Mesleki Eğitim Gez. Sınav ve Belgelendirme Merkezi ile Anahtar Teslim Akademi tarafından kayıtları alınmaya başlandı.
13 Şubat 2018 tarihinde İkinci El Motorlu Kara Taşıtları ile 5 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe giren yönetmelik çerçevesinde Gümrük Ticaret Bakanlığı tarafından verilecek olan iş yeri Açma ve Çalışma Lisanslama faaliyetleri için mecbur kılınan Mesleki Yeterlilik Belgesi uygulaması başladı. Türkiye'de Emlak Danışmanlığı alanında Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ilk Sınav ve Belgelendirme Yetkisini alan Üniversal Belgelendirme kuruluşunun Muğla ve Ege Bölgesindeki bazı diğer iller için Gezici Sınav Merkezi olarak hizmet vermeye başladıklarını belirten Anahtar Teslim Akademi ve Başarı Anahtarı Mesleki Eğitim Sınav ve Belgelendirme Merkezi Koordinatörü Mehmet Sert, bu sektörlerde yeni iş yeri açacaklar ile bu sektörlerde yer almak ve çalışmak isteyenlerin, mevcut iş yeri bulunan ve çalışan personellerin MYK sınavlarına ilk defa girecek olanlar ile daha önce bu konuda eğitim almamış ve ya bilgilerini güncellemek isteyenler için yine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs programı düzenleyeceklerini belirtti.
Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği çalışmalarında Milas'tan sektöre temsilen katılan tek kişi olduğunu belirten ve aynı zamanda Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Sert, “Sektörün en büyük insan kaynağı ve gayrimenkul yatırımcısı, gayrimenkul alım satım oranı yüksekliği bildiğiniz üzere Türkiye'nin en büyük İstanbul'a aittir. Bölgemizin özellikle turizm markası olması dolayısıyla Bodrum ve Marmaris'in dünya ölçeğinde tanınan yer olması dolayısıyla, Milas ve yine diğer ilçelerimizde emlak sektörünün diğer il ve ilçelere nazaran hareketliliği hep devam etti.” diye konuştu.s
ZEYTİNYAĞI ÜRETİM ELEMANI, TADIMCI VE FERMENTE İŞLENMİŞ ÜRÜNLER ELEMANI
İlçemizde çok sayıda işletmesi ve çalışanı bulunulan ve bu anlamda da resmi olarak meslek kapsamı altına alınan Zeytinyağı Üretim Elemanı Tadımcı ve Fermene Ürünler Zeytin İşleme Elemanı olarak sınavlara başlanacağını belirten Sert, bu sektörün içinde donanımlı ve bilgili işinde uzman insan kaynağı oluşturacaklarını belirtti.
KURUM VE EV TEMİZLİK ELEMANI
Bugüne kadar genel olarak gelişi güzel herkesin yapabildiği bir iş olan her geçen gün büyüyerek profesyonelleşen temizlik elemanı mesleğinin de artık eğitimli ve belgeli eleman olarak resmi bir meslek statüsüne kavuştuğunu belirten Sert, bu alan içinde kayıtların alınmaya başlandığını belirterek şunları kaydetti: “İnsanlarımız artık hem Avrupa norm ve standartlarında tanınan bir meslek statüsüne kavuşacak. Artık herkes her işi yapamayacak.
Belgelendirme programları için Başarı Anahtarı Mesleki Sınav Ve Belgelendirme Merkezi’ne başvurabilirsiniz. İsmetpaşa Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Cad. Sünnetçioğlu Apt. No:67/1 Milas adresine müracaat ederek veya 0 505 999 99 48 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.”

 

2- Mehmet Sert.JPG

 


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Yerküreye Saygı Projesi’nin kapsamı genişliyor
Yeni Milasspor evinde yine kaybetti
İki takımımız Muğla’da çeyrek final maçlarına çıkacaklar
MİŞTİ Seyirci Karşısına Çıkıyor.
Ortak Velayet Kararı Sevindirdi…
Milas’ta TOKİ kurası 24 Nisan’da çekilecek
Vergi Haftası’nda Vali Civelek’e Ziyaret
Dünya Rehberler Günü Kutlandı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech