İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Özdemir’den Kadın Hakları Günü açıklaması

(33 Duygu)
(29 Duygu)
(29 Duygu)
(29 Duygu)
(31 Duygu)
(27 Duygu)
(30 Duygu)
 

AK Parti Milas Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
061218ozdemir.jpg
Kadın Hakları Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan AK Parti Milas Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, 5 Aralık 1934 tarihinin Türkiye siyasi hayatının en önemli tarihi olarak nitelendirdi.
“5 Aralık 1934 Türkiye siyasi hayatının en önemli tarihlerinden biridir. Kadın, ilk Türk hanedanlığından bu yana kurucu unsur olmuş, karar alma mekanizmalarının en üst kademelerinde bulunmuştur. Yeni devletimizin kurulduğu 1923 tarihinden bu yana önce belediye seçimlerinde, sonra muhtarlık seçimlerinde ardından da 1934’te milletvekili seçme ve seçilme hakkını elde etmişlerdir. Bu, tarihsel süreç içinde yeni devletimizin kendini medeni olarak addeden Avrupa devletleri arasında Türkiye’yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muhteşem öngörüsüyle demokratik gelişmişlikte en üst sıralara taşımıştır. . Komşu ilçemiz Aydın’ın Çine ilçesinde Karpuzlu Bucağı’nın muhtarlığına seçilen Gül Esin, o dönemin şartları içinde çok büyük bir cesaret örneği sergilemiş ve bu nedenle Atatürk tarafından da ödüllendirilmiştir.” diyerek 5 Aralık’ın önemine dikkat çeken Özdemir, şunları kaydetti: “Türk kadını, siyasal temsiliyet kabiliyetinde her zaman kendini ifade etmeyi bilmiştir. Bu oran henüz istediğimiz seviyede olmasa da gün geçtikçe yükselmektedir. Özellikle Genel Başkanımız - Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki partimiz biz kadınlara, temsiliyette önem vermektedir. Muğla örneğine bakıldığında, kadın haklarının yılmaz savunucusu olduğunu iddia eden siyasi anlayışlarla partimiz karşılaştırıldığında bu durum net olarak görülecektir. Tüm siyasi partiler içinde kadın bir milletvekiline seçilebilir bir sıra veren tek parti AK Parti’dir. Türkiye Büyük Millet Meclisinin cinsiyete göre sandalye dağılımına bakıldığında AK Parti’nin kadınlara verdiği önem görülecektir. Partimiz, 53 milletvekiliyle en çok kadın temsilci sayısına sahipken, en yakın rakibi olan siyasi partide 18 kadın temsilci bulunmaktadır.
Kadınlara seçme ve seçilme hakkını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyoruz. Medeni cesaret örneği gösteren tüm seçilmiş ve yerel seçimlerde adaylık yarışına girecek tüm kadınlara başarılar diliyoruz.”


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Milaslı bisikletçi, 100. Yıl Bisiklet Turu’na katıldı
AKUT’tan yurt öğrencilerine afet semineri
Kazandıkları madalyaları Başkan Tokat’a götürdüler
Başkan Tokat’tan özel bireylere ziyaret
Muğla’da yeni doğan bebek sayısı azaldı
100’üncü yıl coşkuyla kutlanacak
“TOKİ Milas’ta konut sayısını arttırmalı!”
 Engelli gençlerin askerlik heyecanı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech