İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Büyükşehir Muğla basınını bir araya getirdi

(23 Duygu)
(17 Duygu)
(18 Duygu)
(17 Duygu)
(16 Duygu)
(19 Duygu)
(15 Duygu)
 

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Muğla genelinde çalışan gazetecileri bir araya getirdi. Milas’tan da yerel basın mensupları kahvaltıya katıldı.
100119buyuksehir.jpg


Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği basın buluşmasında konuşan Fethiye Gazeteciler Derneği başkanı Mesut Bölük, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e tüm gazetecilerin ulaşım hizmetlerinden ücretsiz faydalanması ile ilgili talebini ileterek 10 Ocak ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.
Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan, 212 sayılı yasayı ele aldı.
Kaytan, “Bu yasa, basın emekçilerinin sigortalı çalışmasını, işten çıkarılmaları durumunda ihbar ve kıdem tazminatlarının ödenmesini, yıllık ve haftalık olmak üzere belirlenen tarihlerde izin yapmalarını ve belki en önemlisi de gazetecilik faaliyetlerini özgürce yürütmelerini güvenceye bağlamaktaydı. Ancak günümüzde meslektaşlarımız çalışma ve yaşama koşulları ile mesleki yeteneklerini geliştirme ve mesleklerini özgürce yapma olanakları bakımından 10 Ocak 1961’den daha iyi haklara sahip değildirler” dedi.
Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ise 10 Ocak’ın kutlanacak bir gün olmadığını belirterek, basının sorunları ile ilgili görüşlerini paylaştı.
“BİR MESLEĞİN DÜZELTİLMESİ SİSTEMİ DÜZELTMEZ”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Sizler 10 Ocak tarihine sorunlarla girdiğinizi söylüyorsunuz. Türkiye’de nereye el atsanız sorun var. Ülkemizde bir tek konunun çözümü diye bir şey yok. İyi olacaksak hep birlikte iyi olacağız. Sadece bir mesleğin düzeltilmesi sistemi düzeltmez. Bizler Türkiye’ye adaleti getirmek durumundayız. Biz sorunlarımızı şeffaf bir şekilde ortaya koyamazsak, sorunları tek tek söylememizin pek bir yararı olmaz. Sizlerin yaşadığı sorun, işçinin yaşadığı sorunun sebebiyle aslında aynı. İçinde bulunduğumuz durumdan her meslek grubu ayrı ayrı etkileniyor” dedi.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ve CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun konuşmalarının ardından basın buluşması soru cevap şeklinde devam etti.

 

4.jpg

 

3.jpg

 

2.jpg

 

1.jpg


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Eski Milas Belediye Başkanı hayatını kaybetti
Belediye personeline toplu iş sözleşmesi
Emniyetten drone’lu denetim
Seçim bitti, kavgası bitmedi
MSKÜ’de ilk biyonik kulak uygulaması yapıldı
Milyon dolarlık özel jetlerin biri iniyor, biri kalkıyor
CHP’li başkanlar kampa alınıyor
Bölgenin en büyük deve güreşi 9 Şubat’ta

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech