İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Sergi ve atölye çalışması öğrencilerden yoğun ilgi gördü

(21 Duygu)
(23 Duygu)
(24 Duygu)
(23 Duygu)
(23 Duygu)
(20 Duygu)
(19 Duygu)
 

Milas Havva Ersoy Anaokulu’nda çocuk kitabı yazarı Melih Aydıner’in katılımıyla açılan Mustafa Kemal Atatürk Replika Şapkaları Sergisi ve Tokat El Baskı etkinliği minik öğrencilerden yoğun ilgi gördü.
110219sergiatolye.jpg

Milas Havva Ersoy Anaokulu’nda, çocuk kitabı yazarı Melih Aydıner’in katılımıyla, Mustafa Kemal Atatürk Replika Şapkaları Sergisi ve Tokat El Baskı etkinliği düzenlendi.
Milas Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever, Milas Havva Ersoy Anaokulu Müdürü Ankaralı, anaokulu öğretmenleri ve minik öğrencilerin katıldığı etkinlikte ilk önce Mustafa Kemal Atatürk Replika Şapkaları Sergisi gezildi.
geçmiş yıllarda geleneksel tarımda kullanılan aletlerden oluşan müzeyi Havva Ersoy Anaokulu’na açan çocuk kitabı yazarı Melih Aydıner, minik öğrencileri ve katılımcılara Atatürk’ün kullandığı replika şapkaların hikayelerini ve tarihi anlattı.
Atatürk ile ilgili kısa hikayeler, replika şapkaların tarihi çocukların oldukça ilgisini çekti ve dikkatle Aydıner’i dinlediler.
Ardından geleneksel sanatlardan biri olan Tokat El Basması etkinliği yapıldı. Minik öğrenciler ve protkol, bir birinden özel desenleri Tokat El Basması yaparak bez çanta üzerine işledi.
Minik öğrencilere, plastik kullanımının zararlarının anlatıldığı renkli etkinlikte konuşma yapan Milas Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever, Atatürk’ün replika şapkaları ve Tokat El Baskı konusunda ayrıntılı bilgilendirme yapan Melih Aydıner’e teşekkür etti.
Sergi ve atölye çalışması sonunda hediye edilen Melih Aydıner’in yazdığı “Elvan” ve Dünya Şapkaları Mavi Göl’de” isimli kitaplar, minik öğrencileri mutlu etti.

 

8.JPG

 

7.JPG

 

6.JPG

 

5.JPG

 

4.JPG

 

3.JPG

 

2.JPG

 

1.JPG

 

 


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Engelli vatandaş yanarak öldü
Azılı hırsız nefes kesen kovalamacayla yakalandı
Özel öğrenci atletizm yarışlarında 2 madalya birden aldı
Zeytinlik araziye nasıl “marjinal tarım alanı” raporu verildi?
Makamlarını gelecek nesillere bıraktılar
23 Nisan coşkuyla kutlandı
Akü hırsızlığı zanlısı tutuklandı
Müdür Bal, koltuğu çocuklara bıraktı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech