İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Tıp Bayramı kutlu olsun

(34 Duygu)
(33 Duygu)
(32 Duygu)
(33 Duygu)
(27 Duygu)
(28 Duygu)
(29 Duygu)
 

Her yıl 14 Mart tarihinde, ülkemizde Tıp Bayramı olarak kutlanıyor.
140319tipbayram.jpg

Tıp Bayramı, gece gündüz demeden insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir hayat sağlamak için onurlu ve kutsal bu görevi emekle, sevgiyle, bilgiyle, şefkatle ve çok büyük bir özveri ile yerine getirmeye çalışan tüm sağlık çalışanlarının, bilime katkılarının ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günüdür. Tıp Bayramı, her yıl mart ayının 14'ünde kutlanır.
TIP BAYRAMI TARİHİ
14 Mart 1827'de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet'in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı'daki Tulumbacıbaşı Konağı'nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, "Tıp Bayramı" olarak kutlanmaktadır. İlk kutlama, 1919 yılının 14 Mart'ında işgal altındaki İstanbul'da gerçekleşmiştir. O gün, tıbbiye 3. sınıf öğrencisi Hikmet Boran'ın önderliğinde, tıp okulu öğrencileri işgali protesto için toplanmış ve onlara devrin ünlü doktorları da destek vermişti. Böylece Tıp Bayramı, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başlamıştır. 1929–1937 yılları arasında 12 Mayıs günü Tıp Bayramı olarak kutlandı. Bu tarih, Bursa'daki Yıldırım Darüşşifası'nda ilk Türkçe tıp derslerinin başladığı tarih olarak kabul edildiği için Tıp Bayramı yapıldı. Ancak zamanla bu uygulamadan vazgeçildi ve yeniden 14 Mart Tıp Bayramı oldu.
AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLİ MEHMET YAVUZ DEMİR
“İnsan yaşamının en temel öğesi şüphesiz sağlıktır. Hekimlik, dünyanın en eski mesleklerinden biridir. Tüm dünyada insana hizmet vermek üzerine kurulu olan bu mesleğin onuru kabul görmüştür. Hekimlerimiz, sağlığımızla ilgili en küçük sorunlarda başvurduğumuz, yeri geldiğinde hayat kurtaran adeta kahramanlarımızdır. Hekimlerimizin özlük haklarının geliştirilmesi ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için hükümetimiz ve özellikle Sağlık Bakanlığımız göreve geldiğimiz günlerden bu yana çalışma yapmaktadır. Hekimlerimize ve hiçbir sağlık çalışanına şiddeti sert biçimde kınıyorum. Bilindiği gibi bu alanda da şiddeti önleyici düzenlemeler hayata geçirilmiştir.
Tıp alanında, dünya genelinde başarılı çalışmalarıyla ülkemizin adını duyurmuş, göğsümüzü kabartan, küçük yerleşim yerlerinde de fedakarlıklarla görevlerini 24 saat esasına göre yürüten hekimlerimizi de minnetle anıyorum. Başta Muğla ilimizde görev yapan hekimlerimiz olmak üzere, hasta memnuniyeti odaklı çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın ve tıp öğrencilerimizin14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜRÜN

“Tıp Eğitimi ülkemizdeki gibi bütün şehirlere Tıp Fakültesi açmak olarak algılanmamalı, Tıp ve sağlık eğitiminde meslek örgütleri ile işbirliği yapan, bilimsel makaleler yayınlayan, üreten, araştırmalar yapan, nitelikli hekimlerimizin yetişmesini sağlayacak adımlar atılmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle sağlık alanında çalışan, mesaisi insan ve insan sağlığı olan bütün sağlık emekçilerimizin, meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.”

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI DR. MEHMET NİL HIDIR

"14 Mart Tıp Bayramını tebrik ederim, inşallah nice yıllara, 14 Martlara birlikte kavuşalım. Bizim Tıp mesleğimiz hemşiresiyle, hekimiyle, anestezi teknisyeniyle ve tüm çalışanlarıyla en kutsal meslektir. Doktor eli, şifa elidir. Tıp mesleğinin mensupları, dokunduğu yeri iyileştirir. Biz her şeyden önemlisi hastalarımızın dualarını kazanırız. Hem bedenen yoruluruz hem de ruhen dinleniriz. Tıp fakültelerinde okuyacak bireylerin standartların üzerinde bir çalışma disiplinine sahip olması gerektiği oldukça aşikar. Bununla beraber tıp eğitimi alacak bireyler özverili çalışmanın yanında yaptığı mesleğin insan hayatı ile ilişkisi düşünülürse insanlara değer veren, insanlar için mücadele eden bireyler olmalıdır. Onun için tıp mesleğine tüm çocuklarımızı teşvik etmemiz lazım.”

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT

“İnsan hayatının daha sağlıklı olmasını ilke edinen, İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı amaç edinen saygın ve onurlu mesleği büyük fedakarlıkla yerine getiren, sağlık hizmetlerinin her alanında özveriyle çalışan, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı içtenlikle kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım."

75. YIL MİLAS DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ UZM. DR. TARIK ÇUBUKCUOĞLU

“Sevgili meslektaşlarım, değerli çalışma arkadaşlarım… Dünyanın en zor ve meşakkatli işi olan Tıp mesleğini kendine has özellikleri ve zorlukları ile farklı bir zaman diliminde icra etmeye çalışıyoruz. Son dönemde tüm sağlık çalışanlarını üzen toplumsal alanda yaşanan şiddet eğiliminin hizmet alanımızdaki yansıması olan “Sağlıkta Şiddet” kavramı ise bizleri derinden yaralamaktadır. Öğrencilik yıllarında hocalarımızın bizlere her zaman vurguladığı “hekim aynı zamanda öğretmendir, gittiği her yere iyiliği ve güzelliği götürür” düsturu bu durumda ayrı bir önem kazanıyor. İçinde bulunduğumuz zorluklar muhakkak ki yalnızca sağlıkta şiddetle sınırlı değil, fakat bizler toplumun beden sağlığı ile birlikte ruh sağlığı ve sosyal iyilik halinden sorumlu hekimler olarak görevimizi en güzel ve iyi şekilde yapmaya devam edip zor ve sancılı süreçlerin el birliği ile üstesinden geleceğiz. Dünya üzerinde her coğrafya ve her kültürde saygın ve yeri doldurulamaz bir mesleğin mensupları olmak her daim bizlere gurur vermektedir. Bütün bu duygularla tüm meslektaşlarımın ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, her birinize aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu, huzur dolu yarınlar dilerim.”

 

 


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Muğlalı ‘kraliçeler’ arıcıların gözdesi oldu
Coşkuyla 100. yıl kutlandı
Kalp krizi geçiren öğrenci yaşam mücadelesi veriyor
Maden kazası zanlılarına 22,5’ar yıl hapis cezası isteniyor
 Başkan Tokat’a hayırlı olsun ziyareti
“Madenlerde denetimler kâğıt üzerinde mi kalıyor?”
Zeytin ve zeytinyağının tarihine ışık tuttular
Basketbol takımı çalışmalarını sürdürüyor

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech