İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Çalışkan Arılar’dan ‘yöresel’ etkinlik…

(30 Duygu)
(24 Duygu)
(25 Duygu)
(24 Duygu)
(28 Duygu)
(30 Duygu)
(24 Duygu)
 

Milas Havva Ersoy Anaokulu’nun ‘Çalışkan Arılar’ sınıfı, yöresel kıyafetler giyerek yöreye özgü lezzetleri tattı, yöresel müzikleri dinleyerek yaşadıkları şehri tanıdılar.
140319caliskanari.jpg

Renkli etkinliklerle minik öğrencilerin eğitimine ve sosyalleşmesine büyük katkı sağlayan Milas Havva Ersoy Anaokulu, bu kez E Twining projeleriyle anlamlı etkinliklere imza atıyor. Okulun Çalışkan Arılar sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Songül Can ve velilerinin desteğiyle E Twining projelerini başarıyla hayata geçirdi.
İlk önce, “Hayat Paylaşınca Güzel” isimli proje kapsamında duygu ve düşüncelerini anlatan birer mektup ve kendi yaptıkları resimleri Eskişehir’deki proje ortağı okula gönderen minik öğrenciler, yöresel kültürel değerleri tanıma fırsatı buldu.
Öğrencilerden ve velilerden büyük ilgi gören E Twining projeleri hakkında bilgi veren Anaokulu Öğretmeni Songül Can, “Bu yıl katıldığımız E Twining projelerinden 2 projeden biri olan Hayat Paylaşınca Güzel adlı projemizin toplam 14 katılımcısı var. Uluslararası proje ağı olan E Tvining de bizim projemizin 3 ortağı Rusya’dan olmak ile birlikte diğer katılımcılar Türkiye’nin farklı yerlerinden. Şubat etkinliğimizde diğer şehirlerdeki sınıflarla mektuplaştık. Kendi yaptıkları resimleri Eskişehir’deki proje ortağımıza duygularını anlatan bir mektup esliğinde yollayarak tanışma etkinliği gerçekleştirmiş oldular. Mart ayı etkinliğimizde yöresel yemeklerimizi tanıtmaktı ve biz yemeklerimizi yöresel kıyafetler ve de yöresel müzikler eşliğinde tanıttık. Velilerimiz yöresel yemeklerimizden göce tarhanası, caykama, zeytinyağlı sarma, keşkek getirdiler. Ailelerimizin severek katıldığı ve tam destek sağladıkları projemizde çocuklarımız aktif katılımcı oldukları için hem mutlu hem de farklı etkinliklerin içinde yer almanın mutluluğu yaşadılar. Onların mutluluğunun ve de kendilerinin aktif katılımlarının projedeki asıl amacımız olduğunu düşünüyorum ve çocukların gelişimlerini desteklemek adına sürekli çalışmalarımızda kendilerine yer veriyoruz. Yürüttüğümüz bir diğer projemiz olan Özgüvenimi Kaybettim Bulmama Yardım Eder Misiniz? adlı projemizde de çocukların her çalışmada kendi izlerinin kalmasını hedefliyoruz.” dedi.

 

2.jpg

 

1.jpg

 

9.jpg

 

8.jpg

 

7.jpg

 

6.jpg

 

5.jpg

 

4.jpg

 

3.jpg

 

 

 


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Muğlalı ‘kraliçeler’ arıcıların gözdesi oldu
Coşkuyla 100. yıl kutlandı
Kalp krizi geçiren öğrenci yaşam mücadelesi veriyor
Maden kazası zanlılarına 22,5’ar yıl hapis cezası isteniyor
 Başkan Tokat’a hayırlı olsun ziyareti
“Madenlerde denetimler kâğıt üzerinde mi kalıyor?”
Zeytin ve zeytinyağının tarihine ışık tuttular
Basketbol takımı çalışmalarını sürdürüyor

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech