İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Karya Tiyatro Atölyesi Milas’ın gururu oldu

(90 Duygu)
(100 Duygu)
(91 Duygu)
(86 Duygu)
(94 Duygu)
(90 Duygu)
(82 Duygu)
 

Milas Karya Tiyatro Atölyesi, Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği tarafından düzenlenen 2. Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri’nde 2 kategoride ödül aldı. Milas Karya Tiyatro Atölyesi’nden Dağlar Uygur jürinin değerlendirmesiyle “Çelebi” ile yılın oyun yazarı seçilirken, Aslıhan Kumtepe de yılın yardımcı kadın oyuncusu seçildi. Yılın müzik tasarımı dalında ise Emir Adıgüzel ilk 3’e girerek büyük bir başarı kaydetti.
120619karyatiyatro.jpg

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri, Kültürpark İzmir Sanat’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Türk tiyatrosunun yaşayan en önemli değerlerinden, yazar, yönetmen, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nın kurucusu Prof. Dr. Özdemir Nutku adına verilen ödüller, 9 Haziran Pazar günü çeşitli kategorilerde dağıtıldı.
JÜRİ 47 TİYATRO OYUNUNU DEĞERLENDİRDİ
16 dalda verilen ödüller, 8 aylık izleme sürecinin sonunda, başkanlığını Prof. Dr. Hülya Nutku’nun yaptığı 7 kişilik bir jüri tarafından belirlendi. Jüri 47 tiyatro oyununu belirli kriterlere göre değerlendirdikten ödül sonuçlarını açıkladı.
Jürinin takdirini kazanan Milas Karya Tiyatro Atölyesi’nden Dağlar Uygur, yılın oyun yazarı seçildi.
Aslıhan Kumtepe yılın yardımcı kadın oyuncusu seçilirken, Emir Adıgüzel ise yılın müzik tasarımı dalında ilk 3’e girdi.
Ödül töreninde katılımcıları ve ödüle layık görülen isimleri tebrik eden Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri Koordinatörü Metin Güler, “Hocamızın ülke tiyatrosuna kattığı değeri, verdiği emeği ve varlığının değerini kendimize iz yaparak hazırlandık geceye. Özellikle ödüllendirme noktasında çok hassas olmaya özen gösterdik. Başta jürimiz olmak üzere emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ödül töreninin arından sosyal medya hesabından duygusal bir açıklama yapan Dağlar Uygur, “Arkamda yılın oyun yazarı yazıyor. Ama kimin yazdırdığı yazmıyor. Onu yazmakta bana düşer tabi ki. Öncelikle bu prestijli ve adaletli organizasyonu kusursuz hayata geçiren Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği aileme ve uykusuz bıraktığımız @metingulertiyatro, oyun yazarken sağladığı büyük lojistik destek nedeniyle değerlim Gamze Uygur’a, oyunlarımızı hakkını vererek oynayacağımız salonu Milas’a kazandıran çılgın dostlarımız @tempooo_gym ailesi ve @selim_gulluce’ye, aklımı taze tutan öğrencilerime ve bizi hiç yalnız bırakmayan seyircilerimize teşekkür ederim. Ama en çok teşekkürü ekibime ederim. Yıllarca her şeye rağmen el ele yürümek zordur. Elimi bırakmadığınız ve bana bu oyunları yazdırdığınız için teşekkür ederim.” diye konuştu.

 

5.jpg

 

4.jpg

 

3.jpg

 

2.jpg

 

1.jpg


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Esnaf ve sanatkarların sorunları meclis gündeminde
Muğla’nın alabalık üretimi 21 bin tona çıktı
2 milyon lira değerinde kobra yılanı zehri ele geçirildi
Boşanma hızında Türkiye 3'üncüsü olduk
İş Bankası’ndan MİZO üyelerine uygun kredi imkanı
Şehiriçi aydınlatmaları değişsin
Üreten Kadın, Büyüyen Muğla!
Sikke, yüzük, mızrak uçları ele geçirildi

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech