İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Gezgin yeniden yönetimde

(68 Duygu)
(50 Duygu)
(48 Duygu)
(48 Duygu)
(52 Duygu)
(52 Duygu)
(45 Duygu)
 

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’nin olağan genel kurulunda yeniden yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
09072019gezgin.jpg

Süt üretici birliklerinin üyesi olduğu Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği (TSÜMB) Olağan Genel Kurulu’nda, mevcut başkan Tevfik Keskin’in çıkardığı liste ile gidilen seçimde, birliğin yeni yönetimi belirlendi. 4 yıl boyunca TSÜMB Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, listede yeniden yer aldı.
Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği (TSÜMB) Olağan Kongresi, Tarım ve Orman Bakanlığı Atatürk Konferans salonunda yapıldı.
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, AK Parti STK’lardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yel, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Mümtaz Sinan, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, Bakanlık bürokratları, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan, Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç’un da açılışına katıldığı kongrede, yapılan seçimle Birliğin yeni yönetimi de belirlendi.
TSÜMB Yeni Yönetim Kurulu
Seçimli Genel Kurulda, Merkez Birliği yönetimi tekrar şekillendi. Mevcut Başkan Tevfik Keskin’in çıkarttığı tek listeyle gidilen seçimde, 4 yıl süresince Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’ni yönetecek isimler belli oldu.
Buna göre, TSÜMB Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Tevfik Keskin (Hayrabolu), Ali İhsan Gezgin (Milas), Halil Deveci (Ödemiş), Münir Altınbaş (Denizli), Agit Haşimoğlu (Şırnak), Mehmet Baş (Amasya), Cihat Şimşek (Balıkesir, Karesi ve Altıeylül) seçildi.
Mustafa Ertuğral (İnönü), Lütfi Ünsal (Sarıoğlan) ve Kahraman Arlı (Gölhisar, Altınyayla) da, Denetim Kurulu Asil Üyeleri oldular.
EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYE DEVAM EDECEĞİM
2015 yılında yapılan genel kurulda ilk kez yönetime seçilen ve daha sonra yapılan görev dağılımı ile Genel Başkan Yardımcılığı verilen Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin: “Bizler, emeği ile alın teriyle ve gece gündüz çalışarak üretim yapan ve bu üretimimizle hem milli ekonomiye hem kendi ekonomimize katkı sağlayan birer üreticiyiz. Özellikle süt üreticiliği yapan bizler; ilk defa bir çatı altında bir araya gelerek süt birliklerini ve merkez birliğimizi kurduk. Milas Süt Birliği’nde ve aynı zamanda Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’nde, görev bilinci ve üreticiye hizmet inancında oldum. Üreticilerimizin gelecek dönemlerde hak ve hukuklarını korumak için önemli plan ve projeleri uygulamak gayesiyle gerekli irade ve yapılanmanın tamamlanmasıyla üreticilerimizi kamu otoritesi nezdinde temsil etmekteyim. Genel merkezimizdeki yeni oluşum ile Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcılığı görevine yeniden seçilmiş bulunmaktayım. Bu önemli göreve seçilmemde üzerimde emeği bulunan tüm üreticilerime ve mesai arkadaşlarıma yürekten teşekkürlerimi sunarım. Beni bu göreve seçen ve layık gören birlik başkanlarımın hepsine teşekkür ediyorum. Ayrıca Milas Süt Birliği başkanlığına layık görerek oradan Ankara yönetimine seçilmeme sebep olan Milaslı üreticilerime de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bilinmesini isterim ki çiftçi babanın çiftçi evladı olarak temsil ettiğim kesimin sorunlarını çok yakından bilmekteyim ve aktif olarak da yaşamaktayım. Üyelerimin sorunlarını her platformda dile getireceğimden ve çözümleri için her zaman savunacağımdan hiç şüpheleri olmasın. Yeni oluşum ile ortaya konacak istikrarlı dönemin sektörümüze hayırlı olmasını, önemli iş birliklerine imza atacağımıza yürekten inandığımızı belirtmek istiyorum” dedi.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de genel kurula katılarak, sektöre verdiği önemi gösterdiğini belirten Gezgin, “Bizim dertlerimiz ile dertlenen ve çözüm yolları için elinden ne geliyorsa yapan Bakanımız, bu toplantıda da bizi yalnız bırakmayarak her zaman üreticinin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi” diyerek, “Genel kurulumuzda Sayın Bakanımızın yapmış olduğu konuşmada 2019 yılına ilişkin olarak hayvancılık desteklemeleri; 81 ilde düve desteği, Et ve Süt Kurumunun ithalat yerine kendi etini üretecek olması, Et fiyatlarının Ulusal Et Konseyince belirlenecek olması gibi bazı başlıklar bizleri mutlu etti. Önümüzdeki dönemde bakanımızın göstermiş olduğu çabaların ve tedbirlerin sonuç verdiğini hep birlikte göreceğiz, ülkemizin zor günlerden geçtiği bu dönemde bile alınan kararların olumlu sonuçlarını hissetmekteyiz. Unutulmamalıdır ki Tarım ve Hayvancılıkta alınan kararları etkisini görmek uzun vadeli olmaktadır, bugün aldığınız bir kararın sahadaki sonuçları en erken 2-3 yılda kendini göstermektedir. Bakanımızın bu çabalarıyla tarımda üstesinden gelemeyeceği bir konu olmadığına güvenimiz tamdır.” ifadelerini kullandı.

1.jpg 4.jpg 3.jpg 2.jpg

 

 


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Av dönemi tüm gruplarda açılıyor
Havalimanı Başmüdürü ve Garnizon Komutanı’na ziyaret
“Başarı tesadüf değildir”
Denizlerden dağlara tarihe yolculuk
Takımların antrenman programı belli oldu
“Türk Dünyasının Turan Birliği’ne ihtiyacı olduğunu gösteren bir tablodur.”
Nesli tükenmekte olan su samuru karayolunda ezildi
MHP Milas Teşkilatından Barış Pınarı’na destek

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech