İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Narhisar’da Akademik Zeybek Kampı düzenlendi.

(101 Duygu)
(75 Duygu)
(69 Duygu)
(66 Duygu)
(76 Duygu)
(79 Duygu)
(69 Duygu)
 

Boğaziçi Üniversitesi Zeybek Ekibi tarafından 14 Ağustos tarihinde Milas’a bağlı Narhisar mahallesinde başlatılan “5. Akademik Zeybek Kampı” renkli etkinliklerle devam ediyor.

17082019narhisardaakademikzeybek.jpg
Kampın ikinci günü sahne alan Ege türkülerinin sevilen ismi Tolga Çandar söylediği türkülerle Narhisarlılara unutulmaz geçe yaşattı. Çandar konser öncesi yaptığı konuşmada Bu gençlerle ne kadar gurur duysak azdır. Kendi yaşıtları tatilde, plajlarda gezerken bu gençlerimiz buralara kadar gelerek bir kültüre sahip çıkıyor, onu gelecek kuşaklara aktarma adına güzel çalışmalar yapıyor. İşte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlik bunlar” dedi.
60 genç akademisyen folklorcunun katıldığı Zeybek Kampı etkinliği Milas Belediyesi desteği ve Kılavuz, Göldere, Kayabükü, Kayabaşı, İkiztaş ve Konak mahalleleri muhtarlıklarının katılımıyla 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü Narhisar Mahallesi’nde başladı. Zeybek kültürünün yeni nesillere tanıtma adına yapılan Akademik Zeybek Kampı etkinliğinin ikinci günü düzenlenen Tolga Çandar konserine Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Narhisar ve yakın mahalle vatandaşları katıldı.
Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Öncelikle çok hoş ve iyi düşünülmüş, birçok güzel kavramın bir araya getirilmiş bir etkinliği organize ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Narhisar ve civarındaki mahalleler, Boğaziçi Üniversitesi, Zeybek, Akademi ve Tolga Çandar. O kadar çok güzel şey bir araya gelmiş ki bizlerde buna destek vermekten son derece mutluyuz. Bu kültür yaşamalı, işlenmeli ve gelecek nesillere aktarılmalı. Çünkü zeybek kültürü bu gün beklide ülkemizde eksikliğini hissettiğimiz birçok kavramlar bünyesinde barındırıyor. Mertliği, dürüstlüğü, merhameti barındırıyor. Cumhuriyete ve Atatürk’e bağlılık konusunda zeybeklerin eline kimse su dökemez. Bir hafta boyunca burada değişik sanatçılarımızla değişik organizasyonlarla bu kültürü akademik akışla, gençliğin coşku ve ruhuyla birleştirerek yaşayacağız. Emeği geçen herkese yürekten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Başkan Tokat’ın konuşması sonrası sahneye çıkan Çandar söylediği bir birinden güzel türküler ile geceye katılanlara unutulmaz anlar yaşattı. Çandar’ın türkülerine Boğaziçi zeybek ekibi de oyunlarıyla eşlik etti.
Konserin ardından söz alan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan; “Tolga Çandar çok önemli bir kimlik. Çünkü müziğimizi, geleneğimizi, sanatımızı, kültürümüzü tüm dünyaya bizim adımıza duyuruyor. Kendisine bu anlamda ve verdiği harika konser için teşekkür ediyorum. Bir teşekkürde Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a Milas Belediye Başkanı seçilmeden öncede, seçildikten sonrada kültüre, sanata, sanatçıya hep sahip çıkıp destek verdi. Asıl teşekkürü siz gençlerimiz hak ediyorsunuz. Böylesine önemli bir organizasyona imza attığınız için sizleri kutluyorum” dedi.
Konser sonrası Boğaziçi Üniversitesi tarafından; Darülaceze’de birer çocuk okutmak için, Başkan Muhammet Tokat, Tolga Çandar ve Narhisar muhtarı Fatih Can adlarına yapılan bağış makbuzları Boğaziçi Zeybek Ekibi tarafından kendilerine takdim edildi.
Etkinlik çekilen toplu fotoğraf sonrası sona erdi.

5.JPG

 

4.JPG

 

3.JPG

 

2.JPG

 

1.JPG


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Otobüs Kazaları Ve Alınacak Önlemler Ele Alındı…
Milas Süt Birliği’nden 80 mahallede ücretsiz küpeleme hizmeti
Milas Türk Halk Müziği Derneğinden Teşekkür
Ülkü Ocakları Yeni Hizmet Binası Dualarla Açıldı
Domates İhracatı Sorunu Meclis'e Taşındı
Milas Belediyespor Midi Kız Takımı Göz Kamaştırıyor
Köksal Kastamonu Havalimanı Başmüdürü Oldu…
Son Başbakan Binali Yıldırım: "Cumhurbaşkanımıza 15 Temmuz'da Sahip Çıkan Muğla'dır"

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech