İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

“Sorumluluk bir önceki nesillerin olacaktır”

(107 Duygu)
(78 Duygu)
(69 Duygu)
(63 Duygu)
(80 Duygu)
(70 Duygu)
(64 Duygu)
 

Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül, gençlik, aileler ve eğitim üzerine açıklamalarda bulunarak, “toplumumuzu ayakta tutan kurallar yeniden canlandırılarak hayata geçirilmelidir” dedi.

17082019hayrettingonulaciklama.jpg
İlçemizde yaptıkları sosyal etkinlikler ile dikkat çeken Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül, gençlik, aileler ve eğitim konuları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Gönül’ün açıklaması şöyle:
“Her konuda olduğu gibi gençlerimiz konusunda da işin kolayına kaçarak gençliği suçlayarak kendilerine toz kondurtmamaya çalışan insanlarımız maalesef var.
Unutulmamalı ki, nesiller bir önceki nesilleri örnek alarak hayatlarına yön vermektedir.
Sadece okul sisteminde değil, bölgesel insani tavırlar, alışkanlıklar ve toplum kuralları üzerine de genel bir eğitim zaruridir.
Huy çıkmadan can çıkmalı, herkesin doğrusu değil tek doğru olan hayat kuralı olarak benimsenmelidir.
Herkes gençleri suçlamadan önce kendini nizama çekmelidir. Bencillik, özenti, saygısızlık ve 'özgürlük' kavramının evrilerek aptalca manalar çıkartılması toplumumuzu ateşe sürüklemektedir.
Bu konuda Devlet-Millet ele ele örf ve adetlerimiz diriltilmeli, toplumda yazılı olmayan ama toplumumuzu ayakta tutan kurallar yeniden canlandırılarak hayata geçirilmelidir.
Farkında mısınız? Özgürlük ve çağdaşlık adı altında aile yapılarımız, büyük küçük saygı kurallarımız, toplumda hassasiyet gerektiren duyarlılıklarımız ve disiplin günden güne erimekte ve tüketilmektedir.
Bugün alt yapısı eksik olan gençlerimiz yarın bu ülkeyi ayakta tutamaz ise, sorumluluk bir önceki nesillerin olacaktır.
Bir baba evladına sözünü dinletemiyor hatta ondan sözlü veya fiziki şiddet görüyor ise, bu zamanında 'ben onu hep el üstünde tuttum' demesindeki duygusal bağ uğruna eğitimini heba etmesinin sebebidir.
Evlatlarımızı ve gençlerimizi sevginin yanında saygı ve disiplinle yetiştirelim ki başarıları daim olsun.
Sevgili veliler, bırakın çocuklarınız okul da öğretmenleri tarafından disiplinle yetiştirilsin. Ayarsız ve haksız tutumlara her zaman karşıyız, ama hak ediyorsa bırakın azar işitsin, çalışmıyorsa ceza alsın fakat yarınlara gevşek, laubali, sorumsuz veya iki kelam edemeyen bir birey olarak başlamasın.
'Benim çocuğuma niye sesini yükseltiyorsun' diye öğretmenlere çıkışmak, yine çocuklarınızın geleceğine darbe vurmaktan başka bir şey değildir. Herkesin evladı candır, fakat o canlar hepimizin sevdası, ümidi ve istikbal-i yarınıdır.
Son olarak, saçma algılara tamamen kulak vermek sizi doğrudan yanılgıya götürür.
İşinde uzman olan insanların uyarılarını vakti zamanında kulak vermek tedbir için en erken vakittir. Evlatlarınızı seviyorum demek için değil, yarınlara en iyi şekilde hazırlamak için sevin. Sevin ki; umudumuz baki yarınımız ebedi, maziden atiye Türk milletinin varlığı daim ve güçlü olsun.”


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Bakan Selçuk emekli Milli Eğitim Müdürü’nün cenazesine katıldı
Play-off Garanti Şampiyonluk Yakın…
Milli Eğitim Bakanı Selçuk Muğla’da
Bafa artık daha lezzetli, daha tatlı
MİŞTİ seyirci karşısına çıkıyor
Baharlı’ya kilit parke taşı döşendi
Saylak; “Yeter ki üretici kaliteli ürün üretsin ve iyi gelir elde etsin”
Muğla Ülkü Ocakları yeni hizmet binasını açıyor

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech