İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Damızlık Birliği’nde 200 üyeye icra talebi

(141 Duygu)
(100 Duygu)
(91 Duygu)
(91 Duygu)
(103 Duygu)
(106 Duygu)
(107 Duygu)
 

Muğla Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, 200’ü aşkın üyesinin borçlarının birikmesi nedeniyle alacaklarının icra yoluyla tahsil edilmesi için yasal işlem başlattı. Üyeler ise icra takibinin hukuksuz olduğunu belirterek duruma tepki gösterdi.

16082019damizlikbirligiicra.jpg

Muğla Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde bir süredir devam eden icra polemiği Milas’a da sıçradı. Milas’ta yaşayan bir birlik üyesi, 200’ü aşkın üyeye alacakların icra yoluyla tahsil edilmesi için işlem başlatıldığını ve bu takibin hukuksuz olduğunu söyledi. Ödeme emrinin gönderilmediğini iddia eden dernek üyesi, yasal takibin kaldırılması için de avukat tarafından bir miktar para istenildiğini ifade etti.
Bu iddialara ilişkin cevap Muğla Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nden geldi. Birliğin 2 bin 700 üyesi olduğunu belirten yetkililer, üyelerin de çoğunluğunun Milas’ta ikamet ettiğini söyledi. Yaşanan sorun hakkında açıklama yapan birlik yetkilisi, mevzuat çerçevesinde uygulanan ana sözleşme hükümlerinin olduğunu ve 2017 yılına ait borcu bulunan üyelere yönelik yasal takip başlatmak zorunda kaldıklarını ifade etti.
Mevzuata bağlı olarak; üreticilerin ve yetiştiricilerin belli hizmetler karşısında ödemekle yükümlü oldukları aidat ve hizmet bedelleri olduğunu kaydeden yetkili, “Üyelerimiz sözleşmede bunları kabul ederek üye oluyorlar. Ankara’ya bağlı çalışıyoruz ve çok yüklü alacaklarımız var. Kurum olarak görevimizi devam ettirmek zorundayız. Sadece 2017 yılına ait borcu olan üyelere yönelik başlattık. İl genelinde yaklaşık 240 kişiye başlatıldı bu takip. Birliğin de bir takım giderleri var. Aidatlar ve hizmet bedelleri ödenmeyince kurum olarak ihtiyaçlarımızı gideremiyoruz.” dedi.


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Muğla’nın Tarım yatırımları Bakanlık gündeminde…
“Buna alışmak durumundayız…”
Kurallara uymayanları şikayet edin
Temizlik İşleri Müdürlüğü kadrosunu güçlendirdi
Beyaz kum raporu çıktı… Silis kumu çocuklar için zararlı…
Bitki koruma ürünleri bayileri ile toplantı
TÜİK Bölge Müdürlüğü’ne Aydınlı Müdür
MUÇEP Milas Meclisi “Kömür ocakları ve termik santraller kapatılsın!”

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech