İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

“Asla imara açılması söz konusu değil”

(103 Duygu)
(75 Duygu)
(68 Duygu)
(67 Duygu)
(71 Duygu)
(73 Duygu)
(61 Duygu)
 

Milas’ın Kayabaşı Mahallesi Cehennemderesi Mevkisi’nde Pazar günü başlayan orman yangını ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangın bölgesinde inceleme yapan Ak Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan yetkililerden bilgi aldılar.

20082019aslaimaraacilmasisoz.jpg
Ak Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar ile teşkilat mensuplarıyla incelemede bulundu. Milletvekillerine Milas Kaymakamı Eren Arslan bilgi aktararak, “Yangın şuanda kontrol altında. Ancak bölgesel patlamalar ve tekrar alevlenmeler var. Bunlara havadan ve ulaşılabilir noktalarda karadan müdahale ediliyor. Riskli bölgelerde de soğutma çalışmaları yapılıyor. Mumcular’da da yangınımız vardı. Aynı anda iki bölgeye de müdahale edilmeye çalışıldı. Mücadele eden tüm personellere Allah güç kuvvet versin” dedi.
BÜTÜN EKİPLERİMİZ TEYAKKUZ HALİNDE
Yangın bölgesinde ekiplerin canla başla çalıştığını belirten Ak Parti Muğla Milletvekili Demir, “Bizim orman teşkilatımız çok güçlü bir teşkilat. Orman yangınlarına müdahalede dünyada bir numara. Bugün de orman işçisi kardeşlerimizle birlikteyiz. Çok şükür büyük bir bölümü kontrol altına alınmış durumda. Rüzgarın çok yoğun olması çalışmaları biraz zorlaştırıyor. Maalesef bu yaz aylarında birkaç ayrı noktalarda yangınlar oldu. Ama bütün ekiplerimiz teyakkuz halinde. Bizlerde bölgemizi sürekli inceliyoruz ve bilgi alıyoruz. Sayın Tarım ve Orman Bakanımız da sürekli gelişmeler hakkında bilgi alıyor” dedi.
DEVLETİMİZİN TÜM İMKANLARI SEFERBER EDİLMİŞ DURUMDA
Bölgedeki incelemesinin ardından değerlendirmede bulunan Ak Parti Muğla Milletvekili Gökcan ise “Son bir aydan beri Muğlamızın çeşitli bölgelerinde maalesef yangınlar çıkıyor. Milas’ta Cehennemderesi mevkiinde ve Bodrum’da Mumcular Mahallesi’nde çıkan orman yangınları var. Bazı bölgelerde kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları devam ediyor. Devletimizin tüm imkanları seferber edilmiş durumda. Sayın valimiz, milletvekillerimiz, kaymakamlarımız, orman teşkilatımız yangınlarla canla başla mücadele ediyorlar. Bizlerde bu çalışmaları takip ediyoruz. Yanan yerler çok kısa süre içerisinde yeniden ağaçlandırılması için çalışmalar başlatılacak. Asla imara açılması söz konusu değil” dedi.

5.JPG

 

2.JPG

 

1.jpg

 

3.JPG

 

4.JPG

 


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Otobüs Kazaları Ve Alınacak Önlemler Ele Alındı…
Milas Süt Birliği’nden 80 mahallede ücretsiz küpeleme hizmeti
Milas Türk Halk Müziği Derneğinden Teşekkür
Ülkü Ocakları Yeni Hizmet Binası Dualarla Açıldı
Domates İhracatı Sorunu Meclis'e Taşındı
Milas Belediyespor Midi Kız Takımı Göz Kamaştırıyor
Köksal Kastamonu Havalimanı Başmüdürü Oldu…
Son Başbakan Binali Yıldırım: "Cumhurbaşkanımıza 15 Temmuz'da Sahip Çıkan Muğla'dır"

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech