İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Yanan ormana ruhsat yok!

(90 Duygu)
(77 Duygu)
(70 Duygu)
(72 Duygu)
(70 Duygu)
(76 Duygu)
(65 Duygu)
 

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanlığı’nın, her Salı günü gerçekleştirdiği toplantısının bu haftaki gündemi görevden alınan belediye başkanları ve bölgede meydana gelen yangınlardı. Toplantıya Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın yanı sıra Muğla Milletvekili Suat Özcan ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve çok sayıda partili katıldı.

21082019yananalanaruhsatyok.jpg

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanlığı tarafından her Salı günü düzenlenen toplantılarda bu haftanın gündemi İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Van, Diyarbakır ve Mardin belediye başkanları ile bölgede çıkan yangınlardı. Parti binasında gerçekleşen haftalık toplantıya CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, görevden alınmaların demokrasi açısından son derece yaralayıcı bir durum olduğunu söyledi.

“DEMOKRASİ İSTEYEN KÜRTLER MİLLETTE, APO CUMHUR İTTİFAKINDA”
Demokrasinin tüm kurallarıyla işlemesini ve suni müdahalelerle bu sürecin yaratılmasını istemediklerini belirten Tokat, “Seçimle gelenin bu şekilde keyfi görevden almak, kayyum atamak demokrasiye darbe, şiddete ve kaosa davettir. Hele hele, çok enterasan bir durumdur. Teröristlikle suçladıkları kişi Atatürk’ün resmini asmış, atanan kayyum gidiyor onu indirip başkasının resmini asıyor. Seçimlerde özellikle Kürt seçmende ayrışma oldu. Yerel seçimler turnusol görevi yaptı. Demokrasi mücadelesi veren Kürtler, Millet İttifakı ile birlikteydi; Abdullah Öcalan ile Osman Öcalan, Cumhur İttifakı ile birlikteydi. Onun için bu süreç Türkiye için tehlikeli bir süreçtir. Dayanışmamız gereken bir süreçtir.” dedi.
“HELİKOPTERLE, ARAZÖZLE MÜDAHALE YETERLİ OLMUYOR”
Yangın sorununun bölgenin en büyük sorunlarından biri olduğunu belirten Tokat, “Memlekette yanmadık yer kalmadı. Öncelikle yangınların çıkış sebepleriyle ilgili –bir dönemde bu kadar büyük yangın- bunlar tespit edilmeli. Ayrıca söndürme çalışmasında mücadele veren tüm işçimize teşekkür ediyorum. Ancak yanlış giden bir şeyler var. Helikopterle, arazözle müdahale yeterli olmuyor. Bu ülkenin Türk Hava Kurumu var. Dünyanın en büyük filosuna sahip ve devlet saray yapmaya para buluyor, yangın söndürmek için uçaklara para bulmuyor. Akgedik civarında çıkan yangın çok enteresan. Koskoca kanyonun karşısında yangın çıktı, bu yangının buraya geçmesi aslında mümkün değil, çünkü çok büyük kanyon. Ve bu yangına ilk yapılan müdahale yetersiz kaldı. Bu sefer Mumcular yangını çıktı. Ekipler oraya gitti, sönen yangın bir daha alevlendi. Akşam üzerine kadar müdahale edildi ama gece görüşü ve uçak olmadığı için müdahale durduruldu. Başka memleket yok, bu memleketin kıymetini bilmeliyiz.” şeklinde konuştu.
“ILBIRA’DA DOĞA KATLİAMI VAR”
Tokat, “Sadece yangın değil şu anda Ilbıra Dağı’nda bir doğa katliamı yaşanıyor. Madende yüzey araması yapılacakmış, bütün ağaçlar kesilecek. Alan çok geniş. Bunun başka yöntemleri olmalı. Bir yandan yanıyor, bir yandan maden çıkarılacak diye talan ediliyor. Biz nasıl bir ülkede yaşayacağız? Bizden sonraki nesillere nasıl bir ülke bırakacağız? Yarın o çıkan madenleri yeriz artık.” ifadelerini kullandı.
TOKAT: “SÖZ VERİYORUZ”
Tokat sözlerinin sonunda, “Halkımıza söz veriyoruz. Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak yetki alanımızda olan konularda yangın çıkarılan yerler kesinlikle imara açılmayacaktır ve kesinlikle ruhsat verilmeyecektir. Bizim haricimizde başka kurumlarda, bakanlıklarda başka girişimler söz konusu olursa bunları da takip edeceğiz, halkımızın bize destek vermesini isteyeceğiz.” dedi.
ÖZCAN: “SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ”
Muğla Milletvekili Suat Özcan ise, görevden alınan belediye başkanları için ‘Seçimle gelen, seçimle gitmelidir’ ifadelerini kullandı. Özcan, “Ülkemizin yer altı, yer üstü ne kadar değerli madeni var ise pazarlanmış ve satış durumuna geçmiştir. Yer altında bini aşkın yer birilerine verilmiştir. Yer üstünde de değerli yerler, topraklar satılıyor. Bu tarımı da hayvancılığı da sanayiyi de ele aldığımızda ülkemizin güçsüzleştirilmesi gibi bir tabloyla karşı karşıyayız. Hani bir dönem övündüğümüz dünyadaki o ekonomik gücte 17. sıradan 20’ye düştük. Ve oradan da her an düşebiliriz. Bu işsizlik, enflasyon, refahın düşmesi demektir.” ifadelerini kullandı.
Ilbıra Dağı ile ilgili de bir açıklama yapan Özcan, “Yüzeysel bir maden arama var. Orada boksit ve zultanit denen bir şeyler var. Onlar ayrıştırılıyor. Fakat bir şey var. Orman sürekli, gençleştirme adı altında bir şeyler kesiyor. Bu ağaçlar madenci isteği ile mi kesildi? Yoksa orman mı? Hangi maden olursa olsun kesen madenci adına orman oluyor.” dedi.
AKAR: “BİR ŞEY YAPMANIZ LAZIM”
Toplantının konuğu Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise, yerel seçimlerdeki CHP’nin başarısına vurgu yaptı. Akar, bu başarının strateji planlamasından kaynaklandığını söyledi. Milas’a tatile geldiğini belirten Akar, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a da çağrıda bulundu. Akar, “Binlerce insan şu yolu kullanıyor. Ben de Bodrum’a geliyorum. Ama ben Milas’ı ilk defa duydum, ilk kez geliyorum. Bir şey yapmanız lazım, insanların Milas’a girmesi lazım. Göbeklitepe’yi tanıttılar şimdi akın akın insan gidiyor oraya. Ee zaten insanlar ayağınıza geliyor buraya. Çarşınız çok güzel. İnsanların bu çarşıyı görmemeleri bir eksiklik bana göre. Bunu en kısa zamanda bir proje ile halledeceğinizi düşünüyorum. Gerçekten çok güzel bir şehriniz var.” şeklinde konuştu.

yananalanlararuhsatyok (7).JPG

 

yananalanlararuhsatyok (6).JPG

 

yananalanlararuhsatyok (5).JPG

 

yananalanlararuhsatyok (4).JPG

 

yananalanlararuhsatyok (3).JPG

 

yananalanlararuhsatyok (2).JPG

 

yananalanlararuhsatyok (1).JPG


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Bakan Selçuk emekli Milli Eğitim Müdürü’nün cenazesine katıldı
Play-off Garanti Şampiyonluk Yakın…
Milli Eğitim Bakanı Selçuk Muğla’da
Bafa artık daha lezzetli, daha tatlı
MİŞTİ seyirci karşısına çıkıyor
Baharlı’ya kilit parke taşı döşendi
Saylak; “Yeter ki üretici kaliteli ürün üretsin ve iyi gelir elde etsin”
Muğla Ülkü Ocakları yeni hizmet binasını açıyor

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech