İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Altyapı işleri bitti, geçici kabul süreci başladı

(93 Duygu)
(77 Duygu)
(67 Duygu)
(63 Duygu)
(70 Duygu)
(72 Duygu)
(65 Duygu)
 

Altyapı işleri tamamlanan, elektrik altyapı işleri ise 30 Aralıkta bitecek olan Milas OSB'de 75 sanayi parselinden 35'i temel atmaya hazır hale getirildi. Arazi eğimi nedeniyle halen istinat duvarı yapımı ve parsel düzenlemeleri yapılmakta olan Milas OSB'de bu çalışmaların da en geç 6 ay içinde tamamlanacağı bildirildi.
21082019altyapibitti.jpg

Muğla ilinin ilk ve tek Organize Sanayi Bölgesi olan Milas OSB'de sona gelindi. OSB'de halen elektrik altyapı işleri devam ederken altyapı işleri ise bitirilerek geçici kabul sürecine geçildi. OSB'de 75 sanayi parselinden 35'inin tamamen yatırıma hazır hale getirildiği belirtilerek üyelerin OSB'ye ödemelerini tam olarak yapmaları durumunda tüm sanayi parsellerinin en geç 6 ay içinde yatırım için hazır hale getirileceği bildirildi.
Altyapı işleri bitmek üzere olan Milas OSB'de üyeleri bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenlendi. Milas OSB Yönetimi Başkanı Eren Arslan'ın başkanlığında MİTSO’da yapılan toplantıya OSB üyelerinin çoğu katıldı. Toplantıda, Milas OSB'de altyapı işlerinin bitirilme aşamasına geldiği belirtilerek 75 sanayi parselinden 35'inin bugün için yatırıma hazır hale getirildiği belirtilerek üyelerin ödemelerini yapmaları durumunda tüm sanayi parsellerinin en geç 6 ay içinde fabrika temeli atmaya hazır hale getirileceği bildirildi.
MİTSO'da yapılan OSB bilgilendirme toplantısına, OSB üyelerinin çoğu katıldı. OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Milas Kaymakamı Eren Arslan'ın başkanlığında yapılan toplantıda OSB'de gelinen son aşama hakkında üyelere bilgi veridi.
Kaymakam ve Milas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eren Arslan, OSB'de altyapı ikmal yapım işlerinin 30.05.2019 tarihi itibariyle bitmiş olduğunu ve geçici kabul ile ilgili eksiklerin tamamlanmakta olduğunu anlatarak "Geçici kabul süreci fiilen başlamıştır. Altyapı işlerini yapan KLV İnşaat A.Ş., bugüne kadar OSB arazisinde açılması gereken 8 bin 73 metrelik yolun tamamını, 7 bin 148 metrelik atıksu şebekesinin tamamını, 5 bin 78 metrelik içme suyu şebekesinin tamamını, 16 bin 83 metrelik Telekom hattının tamamını, 69 bin 61 metrekarelik yola kilit parke döşeme işleminin tamamını ve kaldırıma döşenecek 24 bin 228 metrekarelik kilit parke döşeme işleminin tamamını bitirmiştir" dedi. Belirlenen bazı eksiklerin tamamlanması için firmaya verilen ek sürenin devam ettiğini anlatan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Eren Arslan "OSB'de halen parsellerin hafriyat işleri, işi ihaleyle alan ITS Ltd. Şti. tarafından devam ettirilmektedir. Toplam 163 bin metrekarelik hafriyat işi, ihale koşullarına göre 31 Ağustos tarihine kadar bitirilecektir" diye konuştu.
Milas OSB'nin elektrik altyapı işleri hakkında da bilgi veren OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Eren Arslan "Milas OSB'nin elektrik altyapı yapımı işi 21 Mayıs 2019 tarihinde Ankara'da yapılmıştı. İhaleyi kazanan Energen Mühendislik firması ile 28 Haziran'da Milas'ta sözleşme imzalanmış ve 01 Temmuz tarihinde de yer teslimi yapılmıştı. Firma çalışmalarını sürdürüyor. İhale koşullarına göre elektrik altyapı işi, 30 Kasım 2019 tarihine kadar bitirilecektir" dedi.
Milas OSB'nin "karma" nitelikte bir OSB olduğunu, bu nedenle Milas OSB'de inşaat, makine, gıda, tekstil ve entegre tesisleri yapılabileceğini anlatan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Eren Arslan "Milas OSB, toplam bin 68.5 dönümlük bir alan üzerine kuruluyor. Bu alanın 544 dönümü sanayi parseli alanı olarak planlanmış durumda ve 54 sanayi parseli mevcut. Milas OSB'den sanayi parseli almak üzere 16 Ağustos 2019 tarihi itibariyle 92 ön talep başvurusu var. Bunlardan sanayi parseli sayısı kadarı, yani 54'ü asıl listede, 55'ten 92'ye kadar olanlar da yedek listede yer alıyor" dedi.
Milas OSB Yönetim Kurulu Üyesi, Belediye Başkanı Muhammet Tokat da yıllarca hayal gibi görünen Milas OSB'nin artık bitme aşamasına geldiğini anlatarak en kısa sürede sanayi parsellerini hak sahiplerine teslim etmek için çalışıldığını bildirdi.
Daha sonra toplantıya katılanların çeşitli sorularının yanıtlanmasının ardından OSB arazisine bir gezi düzenlendi. Geziye katılan OSB üyeleri, sanayi parsellerinin tümüyle hazır hale getirildikten sonra hak sahiplerine verilmesi gerektiğini ifade ettiler.

IMG_1689.JPG

 

IMG_1667.JPG

 

IMG_1648.JPG


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Bakan Selçuk emekli Milli Eğitim Müdürü’nün cenazesine katıldı
Play-off Garanti Şampiyonluk Yakın…
Milli Eğitim Bakanı Selçuk Muğla’da
Bafa artık daha lezzetli, daha tatlı
MİŞTİ seyirci karşısına çıkıyor
Baharlı’ya kilit parke taşı döşendi
Saylak; “Yeter ki üretici kaliteli ürün üretsin ve iyi gelir elde etsin”
Muğla Ülkü Ocakları yeni hizmet binasını açıyor

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech