İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Uyuşturucu madde kullanan genç zor anlar yaşattı

(93 Duygu)
(62 Duygu)
(56 Duygu)
(56 Duygu)
(54 Duygu)
(51 Duygu)
(53 Duygu)
 

Milas'ın Gümüşlük Mahallesi'nde akşam saatlerinde uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen genç kadın, sağlık ve polis ekiplerine zor anlar yaşattı. Genç kadın, ambulansla hastanede tedavi altına alındı.

27082019uyusturucukullanangenc.jpg
Edinilen bilgiye göre; Milas'ın Gümüşlük Mahallesi'ne bağlı Gümüşkesen Caddesi'nde dün akşam saat 23.00 sıralarında uyuşturucu madde kullanarak evinin önüne gelen genç kadının çığlıklarını duyan mahalle sakinleri durumu sağlık ekiplerine bildirdi.
Genç kadına ilk olarak mahalle sakinleri su ve kolonya ile müdahale etmeye çalıştı.
Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, genç kadına müdahale etmek için seferber olsa da ikna edemedi. Mahalle sakinlerince uyuşturucunun etkisinde olduğu iddia edilen genç kadın, polis ve sağlık ekiplerinin zorlu mücadelesiyle hastanede tedavi altına alındı.

ANNE VE BABALAR DİKKAT!
Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi'nde (TUBİM) görevli uzmanlar, anne ve babaların çocuklarını uyuşturucudan korunmaları konusunda önemli önerilerde bulunuyor.
Madde kullanımı ve bağımlılığı ile ilgili çalışan kurum ve kuruluşların arasındaki koordinasyonu sağlayan TUBİM uzmanları, özellikle uyuşturucu kullanan gençler için hazırladığı raporda ailelere önemli bilgiler sunuyor. Raporda, anne babaların çoğu uyuşturucu maddeler hakkında bilgi sahibi olmadığı vurgularken, değişik kaynaklardan, özellikle medya yoluyla, değişik ve bazen de doğru olmayan bilgiler edindikleri belirtildi. Uzmanlar, uyuşturucu madde doğal ya da yapay bir kimyasal madde olup, sinir sistemi üzerinde gevşetici veya keyif verici bir etki bırakır tanımlarken, raporda, uyuşturucuların etkisi büyük ölçüde kullanan kişinin durumuna ve kullanılan ortama bağlı olarak değiştiği için, uyuşturucu maddelerin en yaygın olarak bilinen etkilerine değinildi. Raporda, "Güvenilir bilgilere sahip olduğunuz zaman çocuğunuzla bu konuda daha rahat ve kendinize güvenli konuşabilirsiniz. Ancak uyuşturucular hakkında her şeyi bilmiyor olmaktan da endişe duymanıza gerek yok. Bilmediğiniz şeyler olursa bunu çocuğunuzla birlikte araştırabilirsiniz. Aile ilişkilerinin sağlamlığı uyuşturucular hakkında eksiksiz ve doğru bilgileriniz olmasından daha önemlidir" denildi.
Raporda, gençlerin uyuşturucuya nasıl başladıklarını konusuna da yer verilerek, şu ifadeler kullanıldı:
"Gençler en sık olarak merak nedeni ile madde kullanmaya başlamaktadırlar. Bu nedenle uyuşturucuya karşı özendirici davranışlardan kaçınmak gerekir. Arkadaş baskısı ikinci önemli etkendir. Bir arkadaş ortamında yapılan ısrara çoğunlukla dayanılamamaktadır. Arkadaş grubunun dışında kalmak, onlardan farklı olmak korkusu yaşanmaktadır. Bir de buna merak eklenirse kullanım kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle gencin kendi hakkını koruması, hayır diyebilmesi çok önemlidir. Sorunlarını çözmek için başka yol kalmadığına inandıkları anda kullanım sıklaşır. Bir başka deyişle çaresizlik önemli bir etkendir. Bu nedenle gençlere sorunlar ile başa çıkma yöntemlerinin öğretilmesi önem kazanmaktadır. Bir sorun karşısında nasıl davranmaları gerektiğinin öğretilmesi ve bugüne kadar kullandıkları yanlış davranış biçimlerinin düzeltilmesi gerekir. Bu maddeleri kullanmak gencin kendini kanıtlamasının bir yolu olarak algılanmalıdır. Farklı ve değişik gözükmek, bir tür beğeni toplamak amaçlanmaktadır. Maddenin bulunabilirliği bir başka etkendir. Uyuşturucu maddenin kolayca elde edilebilir olması, onun kullanılma oranını arttıracaktır."


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Milas'taki uyuşturucu operasyonu en büyük yakalamalar arasına girdi
“Sosyal medyadan sosyal meydana” etkinlikleriyle eğlendiler
Kalp Krizine Yenik Düştü…
Milas Yörük Obaları Kültür Derneği’nden ziyaretler
“Toplumda önemli sayıda kişiyi etkileyen bir hastalıktır”
İtfaiye erlerinin komando eğitimi
Milas Veteranlar Takımı Datça’da Şampiyonluk Yaşadı
CHP’li Girgin, Bakan Selçuk’a GSS’yi Sordu

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech