Tasarım: arifozbey.com

videoana_246a7.png

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

secim2015v3.gif

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif

  helvacioglu.jpg

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 
Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yeniden turistlerin uğrak yeri haline gelen Milas’a bağlı Ören Mahallesi, kronikleşen akaryakıt istasyonu sıkıntısıyla eleştiri toplamaya devam ediyor. 
 
Milas’a bağlı Ören Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan karayolu üzerindeki iki akaryakıt istasyonun halen açılmaması, Kurban Bayramı tatilini mahallede geçiren turistlere zor anlar yaşattı. Artan turizm kapasitesiyle dikkat çeken Ören Mahallesi, yaşadığı bazı kronik sıkıntılar nedeniyle olumsuz bir tablo çizmeye devam ediyor. 
Kurban Bayramı tatilinde Ören Mahallesi’ni tercih eden çok sayıda yerli turist, yaz sezonu halen kapanmayan mahalledeki plajları doldurdu. Güneşli havanının keyfini balık tutup, denize girerek çıkaran turistler, kıyıdan geçen yunus sürülerini izledi. Bazı adrenalin tutkunları da tatilini Alatepe’den yamaç paraşütüyle atlayarak geçirdi. Turistlerin yoğun ilgisi turistik tesis işletmecilerinin de yüzünü güldürdü. Yabancı turistlerin yeniden Ören’i tercih etmeye başladığını belirten esnaf, son yıllarda mahallenin turizm kapasitesinde artış gözlendiğinin altını çizerek; “Turistlerin yeniden Ören’i tercih yerel halkı ve esnafı sevindirdi. Turistler Akbük, Yalı ve Çökertme koylarında denizin tadını çıkarıyor ve civardaki turistik tesislere ciddi bir girdi sağlıyor. Tüm bu ilgiye rağmen mahallemizde bazı sorunlar çözülmeyi bekliyor. Ören’e ulaşımı sağlayan yol üzerindeki iki akaryakıt istasyonu kapalı. Merkezde bazı bankalar hariç diğer bankaların ATM’leri bile yok. Buraya gelen turistler hizmet istiyor.” diye konuştu.
“TURİZM ÖREN’İ TERK ETMESİN!”
Özellikle yaz aylarında tatilcilerin yoğun ilgisiyle nüfusu 3 binden 10 bine kadar yükselen Ören’in, tek akaryakıt istasyonu da büyükşehirle birlikte faaliyetine son vermişti. Bu istasyon haricinde yol üzerindeki ikinci istasyonunda kapanması deyim yerindeyse gündelik yaşamı felç etti. İstasyonların kapanmasıyla mağdur olan mahalle halkı, tatilciler, yöredeki balıkçı ve tekne sahipleri halen aynı sorunla karşı karşıya… Mahalle sakinlerinden bazıları, tehlikeli ve yasak olmasına rağmen minibüs, otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla bidonlarla akaryakıt getirirken; kimisi de bazı akaryakıt firmalarının mahalleye gönderdiği tankerlerden kuyruğa girerek akaryakıt ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.
Yaşanan akaryakıt istasyonu başta olmak üzere bir takım sıkıntıların turizmi baltaladığına dikkat çeken vatandaşlar, turizm artışının turizm hizmeti olarak geri dönmesini bekliyor. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

Üniversite öğrencisine terör tutuklaması
Umutlar yarım kaldı
 Merkez okuluna Türkiye derecesi
 Galibiyet Bal Ligi’ni getirecek
Çomakdağlılar düğünlerini sergiledi
Koltuğu geleceğe devrettiler
Uyuşturucuyla mücadeleye dikkat maçı!
Milas merkezli kaçak içki operasyonu: 4 gözaltı
Harmandar’dan ‘Veteriner Fakültesi’ açıklaması…
Çocukların korunması için yeni uygulamalar
Şehit aileleri ve gaziler için gezi
 Müze personeline yangın eğitimi
PTT personelinden kan bağışı
Dörtyol Gençlikspor’dan açıklama geldi
 Süt Birliği’nden 2 milyonluk yatırım…
Kültür şehri Milas…
 Liselerden Kutlu Doğum etkinliği
Mülteciler Güllük’e geldi
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net