İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Mustafa Ozkan.jpg1980’li yılların sonları… Milas Devlet Hastanesine ilk defa bir göz doktoru atanmıştı. Tabi ki bizde bir Milas’lı olarak çok sevinmiştik. Çünkü en ufak bir göz rahatsızlığımızda ya Muğla’ya ya da İzmir’e gidiyorduk. Rahmetli babam Milas Devlet Hastanesinden 1979 yılında emekli olmuş, 1961 yılında hastaneye 50 metre mesafeden arsa alıp ev yapmış, bizde orada büyümüştük. Bende o zamanlar belediyede memurdum. İzinli olduğum bir günde Doktor Vahap Yazıcı ile tanıştık. Avcı olduğunu o zaman öğrendim.

Mustafa Ozkan.jpgOlacakları sanki önceden biliyormuşum gibi 13 Ekim 2018 tarihinde hangi ava gideceğime bir türlü karar verememiştim. O gece saat 04.15 sularında uykudayken gelen bir telefonla irkildim. Baktım telefonuma kayıtlı olmayan bir numara arıyor? Uyku sersemliği ile hışımla açtım. Ve “Hayrola bu saatte niçin arıyorsunuz?” diye sordum. Arayan kişi “Kimsin” diye bağırarak sordu. Bende “Milas Avcılar Derneği Başkanı Mustafa Özkan” diye cevapladım. Arayan kişi kaldığı yerden kükremeye devam etti “Ya sen ne biçim başkansın? Ben Güllük Dalyanı Kooperatif Başkanı Uğur Şahin ben buradayım. Ya sen neredesin? Yatağından kalk gel de dernek üyelerine sahip çık?” Paldımsız ve bu paldır küldür lafları duyunca en az on saniyeye yakın öylece kalakaldım. Sakin olmaya çalışarak cevap verdim; “Sorun nedir ve bu saatte benden ne istiyorsunuz? Uğur bey” Dalyan başkanı olacak kişi bağırarak sordu “Bu gün av açılıyor mu? Madem av açılıyor peki sen neden burada değilsin?

Mustafa Ozkan.jpg1990’lı yıllar. Ocak ayı ortalarda soğuk bir kış günü yanımda trafik polisi Hasan Güner, avcılar arasında Gepgep lakabıyla anılan Hayati Yılmaz ve Fıyttırakçı Turgut Uçar ile beraber Söke ovasına ördek avına gidiyoruz. Eşya çok olduğu için iki araba yola çıktık. Önce Dalyan kavşağı, sonrası sırası ile Yeniköy, Akköy ve Balat. Birinci Menderes nehri köprüsünü geçip ikinci köprünün dibinden sağa saptık. Tamlan çiftliğine varmadan tekrar sola sapıp bu bölgenin avcıları arasında apayrı bir yeri olan meşhur Ganlı Azmak’ın başına vardık.

Mustafa Ozkan.jpg2016-2017 Av dönemi Keklik ve Tavşan avının açılışının ikinci günü. Bir gün önce Bodrum-Geriş dağlarını arşınlayan sanki ben değilmişim gibi sabahı gene zor ettim…
Evden oğlum Alper ile birlikte çıktık. İsmetpaşa Mahallesinden Tenekeci Serdar Yıldırım’ın evinin önüne vardığımızda kendisini köpeği Tetik ile bizi beklerken bulduk.

Sonraki

Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Eski Milas Belediye Başkanı hayatını kaybetti
Belediye personeline toplu iş sözleşmesi
Emniyetten drone’lu denetim
Seçim bitti, kavgası bitmedi
MSKÜ’de ilk biyonik kulak uygulaması yapıldı
Milyon dolarlık özel jetlerin biri iniyor, biri kalkıyor
CHP’li başkanlar kampa alınıyor
Bölgenin en büyük deve güreşi 9 Şubat’ta

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech