İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Mustafa Ozkan.jpg2016-2017 Av dönemi Keklik ve Tavşan avının açılışının ikinci günü. Bir gün önce Bodrum-Geriş dağlarını arşınlayan sanki ben değilmişim gibi sabahı gene zor ettim…
Evden oğlum Alper ile birlikte çıktık. İsmetpaşa Mahallesinden Tenekeci Serdar Yıldırım’ın evinin önüne vardığımızda kendisini köpeği Tetik ile bizi beklerken bulduk.

Mustafa Ozkan.jpg22 Aralık 2010 Çarşamba günü her zaman olduğu gibi sabah saat 05’te Burak Çelik’le Marçalı’ya doğru yola çıktık. İstasyondan arabaya mazot, Beçin beldesinin çıkışındaki fırından ekmek alıncaya kadar alıncaya kadar saat 05.30 sularına gelmişti. Son günlerde aralıksız yağan yağmur yüzünden bozulmuş yer, yer çukurlarla dolu yollardan geçerek saat 06,30 sularında Marçalı’ya vardık. Dağın bir yüzünde Burak bir yüzünde ben beklemeye başladık. Saat 06,45’te bir erkek keklik öttü kısa bir süre sonra bu ötüşe bir dişi eşlik etti başka seste duymadık. Burak “Koca dağda kala, kala bir çift keklik kalmış, bırakalım da onlar bari üresin, biz başka avlara bakalım başkanım” dedi.

Mustafa Ozkan.jpg2015 Eylül ayı başında rahmetli babacığımın hastalığının ilk belirtileri olan bayılıp yere düşmesi ve 7 Eylül’de İzmir’de yapılan kontrolde akciğerindeki hastalığının beynine sıçraması ve 28 Ekim 2015 Çarşamba günü öğleyin saat 12,35 deki vefatı… Babamın vefatının üstünden yaklaşık bir ay sonra oğlum Alper ve Hasan Top ile beraber ertesi günü için ava gitmeye karar verdik. Sabah yola çıktığımızda yanımızda dayımın oğlu Necati Yılmaz ve İzmir’den eniştem Ahmet Özdemir’de vardı. Onlar mantar toplayacaklar. Daha sonra ateş yakıp bir nevi piknik yapmak için bizimle gelmişlerdi.

Mustafa Ozkan.jpgAvlanmak için dağa çıktığımızda av köpeklerimizin bilhassa tavşancı kopoyların en büyük düşmanı çoban köpekleridir. Bu yüzden av esnasında köpeklerimize çok dikkat etmemiz gözümüzün önünden ayırmamamız gerekir.
Bir ton para ödeyerek satın alınan tavşancı veya domuzcu kopoy köpekleri av esnasında çoban köpekleri tarafından boğulmaktadır, parasını bir kenara bırakalım zorlukla eğitilen bu değerli köpekleri hiç yoktan zayi etmemiz işin en önemli tarafı bu yüzden tavşan avcıları çobanların bulunduğu bölgelerde yaban tavşanının bol olduğunu bildikleri halde çobanların köpekleri yüzünden o mıntıkaya ava gitmemektedir!..

Sonraki
sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Çoban, yeniden muhtarlığa talip
Yörüklerden kurumlara ziyaret…
Meslek Günleri’ne Albay Demiryakan konuk oldu
Ölümüyle Milaslıları üzdü
Türkiye’nin ilk Çocuk Pazarı Milas’ta kuruldu
Toprağı koru, iklimi koru!
Diyabete karşı pedalladılar
 Gündemde imar barışı konuşuldu

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech