İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Hodri meydanlar havalarda uçuşuyor, biz seyrediyoruz!

(76 Duygu)
(73 Duygu)
(77 Duygu)
(79 Duygu)
(78 Duygu)
(64 Duygu)
(70 Duygu)
 

özgür1.jpgHürriyet Gazetesi'nin bir emlak firmasının araştırmasına dayanarak Muğla'yı konut kiralarında “en pahalı” ilan etmesinin ardından, gazetelerimizin çoğu o günü “Utanç Günü” ilan ettiler. Bence de o gün pek çok bakımdan “utanç günü”ydü, ama Hürriyet Gazetesi'nin “süpekülatif haberi”nden ötürü değil...
Hürriyet'in haberi üzerine AK Parti Muğla İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya “Muğla için utanç günü” başlığı atılmıştı. Ben de 31 Temmuz 2019 tarihli yazıma aynı başlığı atmış ve şöyle demiştim:
“AK Parti Muğla İl Yönetimi‘nde başlıkları İl Başkanı Kadem Mete değil de başkası atıyorsa onu, değilse Başkan Mete‘yi kutlarım… Ne başlık onlar öyle… Müthiş… AK Parti İl Başkanlığı olarak Milletvekili Alban‘ın hastane açıklaması karşısında yapılan yazılı açıklamaya 'Çok komiksin sayın vekil' başlığı atılmış ve gazetelere haber başlığı olmuştu. Şimdi İl Başkanı Mete‘nin 'Muğla’da utanç gün
xx xx xx
O başlığı İl Başkanı Mete değil, il yönetiminden birileri atmış. Meğer o açıklama yapılırken İl Başkanı Mete yokmuş. Dolayısıyla “.. Eğer Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün bu şehre faydalı olmak istiyorsa, ‘Kaybedecek saniyemiz bile yok’ deyip seçimden hemen sonra 10 günlük tatile çıkan Ekrem İmamoğlu’yla sağa sola öpücük atmayı değil, yine CHP’li olan ve Eskişehir’i dünya öğrenci şehirleri sıralamasında en tepeye çıkaran Yılmaz Büyükerşen’den ders almasını tavsiye ediyoruz.” ifadesi de O'na ait değilmiş!
O ifade için ben de “Beni gerçekten bir gülmek aldı… AK Partili bir belediye bulamadınız mı? İmamoğlu ne alaka onu da anlayamadım işte…” diye eleştirmiştim...
Tabi Muğla'da “kayıkçı kavgası” devam ediyor.
“Günlerden bugün yine Mürsel Alban...” başlıklı ve 24 Temmuz tarihli yazımda, Alban'ın hastane bahçesi açıklamasının ardından AK Parti İl Başkanı Mete'nin açıklamasında yer alan
“.. Tüm bunların yanında sayın vekil hazır basın açıklaması yapmaya başlamışken adının karıştığı SGK yolsuzluğu hakkında da bir açıklama yapmalı. Kendisi bir açıklama yapmaz ise kamuoyunu bilgilendirmek noktasında gerekli açıklamaları yapacağımızı belirtmek isteriz.” ifadesine de yer vermiştim. Bana göre bu bir tehditti...
xx xx xx
Bilindiği gibi Alban'da bayramdan önce CHP İl Başkanlığı'nda yaptığı basın toplantısında, hakkındaki iddiaları belgelerle yalanladı. İl Başkanı Mete'de beklediği açıklamayı böylelikle dolaylı olarak almış olmalı. Üstelik o gün adeta misilleme yaparcasına bu defa Milletvekili Alban, İl Başkanı Mete'ye “hodri meydan” çekti ve tehdit edercesine iddialarda bulundu.
Buarada Alban, partisinin il merkezinde hakkında değişik konularda haber yapan Yeniasır Gazetesi'ne yüklenirken, Muğla Muhabiri Adem Ülker'i de adını vermeden mesleğini bırakmaya çağırmıştı. Buna karşılık Adem Ülker arkadaşımız da Mürsel Alban'ı milletvekilliğini bırakmaya çağırmadı, ama bayram öncesi sosyal medya hesabından “Hodri meydan” çekti... Alban'ı hakkında “yalan söylemekle” suçladı ve iddialarını kanıtlamaya davet etti.
Ben Alban'ın Gazete Muhabiri Ülker ile ilgili iddialarını kanıtlayabileceğini sanmıyorum.
Adem Ülker “yalancılıkla” suçladığı Milletvekili Alban'a seslendiği paylaşımını ise şöyle noktaladı:
“Alban’ın açıklamasının ilk cümlesi var ya, 'Bende hiçbir zaman yalan olmadı' diye. O cümle külliyen yalan! Hem de kuyruklu yalan!”
Doğrusu Alban, muhabir Adem Ülker'e nasıl, ne yanıt verecek herkes gibi ben de merak ediyorum...
xx xx xx
Bayramdan önce basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Milletvekili Alban'ın “Bayrama kadar açıkla” dediği iddialara yanıt vermedi, ama Çalış Plajı'ndaki alg patlaması ile ilgili Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e “Hodri meydan” çekti.
İl Başkanı Alban, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Fethiye Körfezi'nin 250 Milyon TL’ye temizleneceğini söylediğinde aday olan Alim Karaca'nın seçimi kazandıkları takdirde körfezi yarı fiyatına temizleteceklerini ifade ettiğini anımsatarak, “Buyurun belediyeyi kazandınız, sözünüzü ivedilikle yerine getirin” dedi.
İl Başkanı Mete, alg patlamasının arıtma sisteminin yetersizliğinden kaynaklandığını savunurken, Büyükşehir ve Fethiye Başkanı ile Fethiye eski Başkanı'nı taraflar olarak gösterip, “Hepsi birbirini ve Çevre Şehircilik Bakanlığı'nı suçluyor. Biz bu körfezi biran önce nasıl eski haline getirebiliriz bunu konuşmamız lazım” dedi.
İl Başkanı Mete bu açıklamaları yaparken “suçlamada” bulunduğunun farkında mıydı bilemem, ama kamuoyu ilgili bakanlık ile AK Parti İl Başkanlığının da “taraf” olduığunun farkındaydı...
İl Başkanı Mete'nin açıklamasında, karşısına aldığı taraflar için “Bunu konuşurken de tarafların birbirlerini suçlaması veya suçu örtbas etmeye çalışması, ilçe belediye başkanının 'aslında ben bu konuyu 3 aydan beri biliyordum, ama turizm zarar görmesin diye sustum' diyerek özrü kabahatinden büyük olan açıklamalar yapmasıyla bu iş çözülmez. Bu işin çözülebilmesi için derhal arıtma tesisinin kapasitesinin minimum 10 bin metre küp arttırılarak, tüm atıkların arıtılarak deşarj edilmesini sağlamak gerekir” diye konuştu.
xx xx xx
Tabi İl Başkanı Mete'nin “... Ama bunun artık bir an önce başkalarına suç atmadan, zirai ilaçlama gibi saçma sapan şeylere sığınmadan ya da eski belediye başkanını ya da bakanlığı suçlamadan Büyükşehir Belediyesinin bu sorumluluğu kabul etmesi, kapasitenin düşük kaldığını bilmesi ve bu yönde hızlıca hareket etmesi lazım” derken, bakanlığı ile birlikte eski Başkan Behçet Saatçı'yı da koruduğu dikkatlerden kaçmadı.
Mete, açıklamasında Başkan Gürün'e “hodri meydan” çekerken, Fethiye Başkanı Karaca'yı “turizmin zarar görmesin diye sustum” sözü için suçlamış olmasına rağmen şu ifadelerde bulundu:
“Fethiye'den topladığınız parayı totem yapıp fotoğrafınızı asacağınıza lütfen hizmet olarak harcayın. Buradan uyarıyorum, bu olay Fethiye'den patlak verdi, ama şimdi isimlerini söyleyerek turizme zarar vermek istemiyorum, Muğla kıyılarında bir çok belde ve ilçede arıtma tesisleri yetersizdir. Eğer sayın belediye başkanı il başkanı yanlış beyanat veriyor derse, hodri meydan. Ben bütün beldelerin isimlerini metre küplerine varıncaya kadar, hangi ilçe, belde ve koyda arıtmanın yeterli yapılmadığını ve arıtılmadan evsel atıkların deşarj edildiğini buradan açıklayabilirim.”
Doğrusu Başkan Gürün, AK Parti İl Başkanı Mete'ye nasıl, ne yanıt verir ben de merak ediyorum...
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu der mi acaba?!!
xx xx xx
Buarada CHP Milletvekili Alban'ın İl Başkanı Mete'ye bayrama kadar verdiği süre de dolmuş ve üstünden neredeyse bir hafta geçmiş bulunuyor. Alban, partisinin il merkezinde Yeniasır Gazetesi'ne yanıt verirken, bir “Kırmızı bavul hikayesi” anlatmış ve o hikayesine Mete'ye “hodri meydan” çekip,
bir cevap vermesi gerektiğini söylemişti. Milletvekili Alban şu iddialarda bulunmuştu:
“Başkanı olduğu kooperatif Gölenye Yapı Kooperatifi. İsme de bakın, Gölenye. Marmaris Turunç Mahallesinde Kızılağaç mevkiinde. Ben yeri gördüm. Denize kuş bakışı tarım alanı. Su havzalarının olduğu bir yer. Bu arkadaşımız tarım alanının ve doğal karakterin korunması gerekirken, bu yeri siyasi rant elde edebilmek için bakanlıkla bir araya gelip ekoturizm alanı ilan ediyor. Pafta:6, Parsel: 361, 362, 363, 365 ve 368. Şimdi kırmızı bavulun hikayesini bu öğrencilere anlatırken, bence bırak o öğrenciler tertemiz kalsın. O tarlalarda villaların, rantın değil buğdayın, tarım ürünlerinin yetişeceğini öğrensinler. Burada sana sesleniyorum. Emsali nerden nereye çıkarttın? Nasıl bir rant elde ettin? O kırmızı bavulu nasıl dolduracaksın? Bayrama kadar anlattın anlattın. Açıkladın, açıkladın. Açıklamadıysan ben bunu gerek basın toplantısıyla, gerek yazılı olarak açıklayacağım. Kırmızı bavulun hikayesini sahibinden dinleyelim. Sana uyku yok. Anlatacaksın. Çok büyük rant var.”
xx xx xx
Milletvekili Alban'ın açıklamasının ardından AK Parti İl Başkanı Mete'nin uykularının kaçıp kaçmadığını bilmiyoruz... Bildiğimiz artık Muğla'da “politikanın vatandaşın uykularını kaçıracak” hale geldiği...
Doğrusu şimdi Alban neler anlatacak, Başkan Gürün'ün yerine CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu mu açıklama yapacak merak ediyorum...
------------------------------
GÜNÜN SÖZÜ: “Siyaset cambazlığına giren bir adam, iradesine dikkat etmelidir çünkü siyaset karakteri bozar.” Otto von Bismarck.
ÇİVİ
Marmaris Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile “kardeş” oldu. Arkadaşım “Muğla yine geç kaldı. Şimdi Marmaris Eskişehir gibi olacak. Biz şehir olamayacağız” dedi.
Beni Bi Gülmek Aldı: )))))


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Bakan Selçuk emekli Milli Eğitim Müdürü’nün cenazesine katıldı
Play-off Garanti Şampiyonluk Yakın…
Milli Eğitim Bakanı Selçuk Muğla’da
Bafa artık daha lezzetli, daha tatlı
MİŞTİ seyirci karşısına çıkıyor
Baharlı’ya kilit parke taşı döşendi
Saylak; “Yeter ki üretici kaliteli ürün üretsin ve iyi gelir elde etsin”
Muğla Ülkü Ocakları yeni hizmet binasını açıyor

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech