İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Muğla'da gerçekten CHP'li Büyükşehir var mı?

(5 Duygu)
(4 Duygu)
(4 Duygu)
(5 Duygu)
(5 Duygu)
(4 Duygu)
(4 Duygu)
 

“Kur’an’daki tevafuk mucizesi” tabiri ile anlatılmak istenen nedir?
Alimler bilir... Tevafuk, sözlük anlamı olarak iki şeyin birbirine uygun ve denk gelmesi demektir.

20052020ozcanozgur.jpg
İslami olarak da özel olarak tesadüfe verilme ihtimali olmayan ve arkasında İlâhî bir kasıt ve iradenin varlığı hissedilen denk gelmelere tevafuk deniyor.
Dün Türklerin, Anadolu insanının Yörük, Türkmen geleneğinden gelen bağımsızlığa ve özgürlüğe kavuşmalarının, emperyalizmi yenmenin ayak seslerinin duyulduğu gün; Dün gece Dünya'nın her yanındaki mazlumlara bir umut olarak ulaştığı gün olmakla birlikte, Kur'an ın kalplerimize, inanç alanımıza inmeye başladığı geceydi...
Bu bir tevafuk mudur?

xx xx xx
Sosyal medya sayfamda 19 Mayıs ile ilgili ilk paylaşımımı 17 Mayıs gecesi saat 01.22'de yapmışım.
“Yüzyılın Rotası” adlı bir video...
Altında “#YüzyılınRotası, kurtuluş yolculuğunu bir kere daha anlatıyor” yazılıyor olmasına rağmen, Muğla gibi bir yerde kaç kişi izledi bilemiyorum, ama ne yazık ki 29 kişi beğendi. Anlaşılan çok ilgi görmedi... İlgi gösterip beğenenlerden Nazlı Eren Tepeli, Teslime Güven Doğramacı, Hamit Kermen ve Mehmet Kaya çok beğendi. Bir tek kişi Akif Giray da paylaştı.
Çok emek verilmiş, Atatürk ve arkadaşlarının “bağımsızlık, özgürlük” yolunda antiemperyalist mücadelesini çok güzel anlatan bir çalışma.
Tabi şimdi “O zaman ne olduğunu anlatsan izlerdik” diyenler olacaktır. Tıpkı Kur'an için de “İçinde ne olduğunu bilsek okurduk” der gibi!
Eee biraz meraklı olun. Araştırın... Bırakın şu sürü gibi hareket etmeyi. Allah herkese “akıl” vermiş. Elin aklı ile değil, kendi aklınızla hareket edin...

xx xx xx
#YüzyılınRotası nedir?
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümü kutlamaları, Türkiye genelinde uygulanan koronavirüs (COVID-19) salgını tedbirleri nedeniyle kalabalıkların bir araya gelebileceği törenlerle kutlanamayacağı belliydi.
Tabi hepimiz Koronasız bayramları, kutlamaları da biliyoruz..'
O nedenle CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı öncülüğünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Atakum Belediyesi işbirliği ile #YüzyılınRotası isimli bir dijital kutlama programı hazırlanmış.
#YüzyılınRotası, “internet erişimi olan tüm yurttaşların kolaylıkla ulaşabileceği, kullanabileceği, bilgilenebileceği bir dijital kutlama programı oluşturulması” hedefiyle hazırlanmış. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 101 yıl önce gerçekleştirdiği ve bir ulusun kaderini değiştiren tarihi Bandırma Vapuru yolculuğunu sanal ortamda, kullanıcı dostu bir arayüz ile gerçek zamanlı olarak yeniden yaşatmayı amaç edinmiş. www.yuzyilinrotasi.com adresli siteyi ziyaret eden kullanıcılar, tarihi yolculuğa ilişkin çok sayıda içerikle buluşuyorlar...

xx xx xx
Rotada kimler var?
İşte bu sorunun yanıtı ilginç... Kimler yok ki?
#YüzyılınRotası, sunduğu video içeriklerle çok sayıda ünlü ismi bir araya getirmiş. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video mesajı ile gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, video mesajı ile Bandırma Vapuru’nu İstanbul’dan yolcu ediyor.
İlber Ortaylı, Zülfü Livaneli, Sinan Meydan, Sunay Akın, Pelın Batu, Ataol Behramoğlu gibi ünlü isimler video söyleşiler ile Bandırma Vapuru’nun tarihi yolculuğu ve 19 Mayıs 1919 sürecini anlatıyor.
Bandırma Vapuru’nda Mustafa Kemal Paşa ile birlikte yolculuk eden Hacı Tevfik Aksu’nun torunu Mustafa Kemal Ulusu, o günlere ait anıları anlatıyor.
Selva-Turgut Erdener, Piyanist İslam Manafov, Erdal Erzincan ve Niyazi Koyuncu müzik dinletileri sunuyor.

xx xx xx
#YüzyılınRotası’nın işleyiş prensibi nasıl oldu?
Oluşturulan www.yuzyilinrotasi.com adresli internet sitesi 16 Mayıs 2020’de erişime açıldı. Ben 17 Mayıs'ta paylaştım.
Site üzerinde temsili olarak dalgalar arasında yol alan, karikatürize edilmiş bir Bandırma Vapuru görseli hareket ediyor. Bu görselin üzerinde vapurun rotasını temsil eden dinamik bir harita modülü bulunuyor. Bandırma Vapuru’nu temsil eden gemi ikonu, 16 Mayıs 2020 öğle saatlerinde harita üzerinde 4 gün sürecek olan hareketine başlıyor. İkon, 19 Mayıs 2020 (DÜN) sabah saatlerinde yolculuğu tamamlayarak dinamik harita modülü üzerinde Samsun’a ulaştı.
Ziyaretçiler, rota üzerindeki içerikleri temsil eden ikonlara tıklayarak bilgilendirme, öğretme, eğlendirme, topluma ileti aktarma gibi amaçlara hizmet eden yaklaşık 50 farklı içeriğe ulaşabiliyor.

xx xx xx
OSMAN GÜRÜN'ÜN DE ARALARINDA OLDUĞU 22 BAŞKAN ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ’Nİ OKUDU
19 Mayıs 2020, saat 10.30’da www.yuzyilinrotasi.com adresli internet sitesinde yayınlanan videoda alfabetik sıra ile aralarında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün de bulunduğu şu isimler ekrana geldiler;
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Burdur Belediye Başkanı Orkun Ercengiz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci..

xx xx xx
OSMAN GÜRÜN NEDEN PAYLAŞMADI?
Gelelim işin sürprizine...
Bu çalışmada Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde “şube müdürlüğü” yaparken, Atakum Belediyesi'nde “Başkan Yardımcısı” olan Fethiyeli hemşerimiz Atilla Küçükala da var...
Bana bu konu ile ilgili attığı iletide şöyle demiş:
“Sevgili Özcan Özgür,
Yüzyılın Rotası projesinin fikir aşamasından uygulanmasına kadar koordinasyonunu yürütüyorum. Sanal ortamda Bandırma Vapuru tekrar yolculuğa çıkıyor. Ekli dosyalarda detaylar var. Yarın yayınlanacak bölümde 22 Belediye Başkanının Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini seslendirdiği bölüm de olacak.Bilginiz olsun istedim. 6 aydır Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyorum. Daha önce Muğla Büyükşehir Belediyesinde Şube Müdürü idim. Sizi sürekli takip ediyorum. Muğla Fethiyeliyim. İyi çalışmalar diliyorum. Saygılarımla.”
Şaşırmadım... Bizim Büyükşehir'de alanında bilgili, yetkin, başarılı olmak pek iyilik getirmez...
Şaşırdım, Başkan Gürün'ün de içinde yeraldığı bu güzel çalışma neden yayınlanmadı? Çalışmanın koordinatörü Muğla'dan gitti diye mi, yoksa unutuldu mu?
Atilla Küçükala elinize, yüreğinize sağlık...


------------------------------ ------------------------------
GÜNÜN SÖZÜ: Eğer kış, "Bahar yüreğimdedir" deseydi, ona kim inanırdı? —Halil Cibran
GÜNÜN UYARISI; Lütfen maskenizi takın, ellerinizi sık sık yıkayın, sosyal izolasyon uygulayın.
ÇİVİ
Bodrumlu Gazeteci Mustafa Gündoğ turizm değerlendirmesinde “Herşey dahil, ama Bodrum hariç” demiş.
Beni Bi Gülmek Aldı: )))))


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Bakan Koca koronavirüste son durumu paylaştı!
Nöbetteki askere komutanın sürprizi duygulandırdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ortaya çıkan tablo doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor'
Eğitim Sen Kadın Sekreteri Arslan: "Bir kişi eksilmeye tahammülümüz yok"
65 yaş üstünün bayramını emniyet personeli kutladı
Yavru domuzun boynundaki kelepçeyi çıkarmak için seferber oldular
Buğday, arpa, fiğ ve yulaf ekili araziler kül oldu
Ak Parti Muğla Milletvekili Demir: “Kucaklaşacağımız günler yakındır”

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech