İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Cumhurbaşkanı, Mete'ye yardım paketi gönderdi mi?

(5 Duygu)
(5 Duygu)
(5 Duygu)
(6 Duygu)
(4 Duygu)
(5 Duygu)
(6 Duygu)
 

AK Parti Muğla İl Başkanlığı internet sayfasında yeralan habere şöyle başlık atılmış: “Bize düşen devletimize yardımcı olmak, milletimizin emrinde olmaktır.”

21052020ozcanozgur.jpg
Bu başlıkta sizce de bir terslik yok mu?
Ben kimim Devlet'e yardım edecek? O babalar evletlerına sahip çıkar, evlatlar saygı duyar...
Neyse bu ayrı tartışma konusu olur. Haber “15 Mayıs Cuma günü” muhtemelen basına da dağıtıldı.
“Yaşanan pandemi sürecinde devletimiz, bütün kurumları ile âdeta bir seferberlik başlatmıştır. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız gerek ayni, gerekse nakdi yardımlar konusunda yalnız bırakılmamış ilgili bakanlıklarımız bütün birimleri ile seferber olmuştur.” denilen haberde, şu açıklama yapılmış:
“Biz AK Parti Muğla İl yönetim kurulu üyeleri ve bazı hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile hazırlamış olduğumuz yardım kolilerimizi AK Partili belediyelerimizin olmadığı, Datça, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Milâs, Menteşe ilçelerimize ulaştırma kararı aldık. Yardım kolilerini ilçe Vefa Destek Gruplarımıza teslim edeceğiz.”
Allah kabul etsin...

xx xx xx
Açıklamadan şu anlaşılıyor; hem Korona virüs yüzünden yaşanan sıkıntılarun giderilmesi hem de Ramazan geleneklerinin yerine getirilmesi AK Partili belediyeler tarafından yerine getirilmiş.
AK Partili Belediye bulunmayan ilçelerde de AK Parti İl Başkanlığı yardım paketi dağıtıyor.
Hangisi hangisini örnek aldı acaba?
Benzer uygulama CHP'de de var.
CHP Ula İlçe Başkanlığı sosyal medya resmi hesabından aynı gün şöyle bir paylaşım yapıldı:
“İlçe Başkanımız Hüseyin Özcan, Büyükşehir Belediyemiz tarafından İlçe Başkanlığımıza temin edilen maskeleri teslim almıştır. İhtiyaç sahibi halkımıza dağıtımı gerçekleşecektir. Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Osman Gürün'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
Şimdi AK Parti İl Başkanı Kadem Mete çıkıp, “Sayın Osman Gürün öteki partilerin ilçe başkanlıklarına da maske dağıtacak mısınız?” diye sorsa, bu hakkı olmaz mı?
Elbette hakkı, ama bu hakkı sanırım kullanmaz. Çünkü onlarda dağıtıyorlar!

xx xx xx
Maske kıyametinin koptuğu günlerde, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ile 13 Mart'ı, 14 Mart'a bağlayan gece vatzapta geç saatlere kadar konuşmuştuk. O konuşmadan ilgili konu çıktıkça, yeri geldikçe paylaşım yapıyoruz. Daha önce Menteşe Devlet Hastanesi konusunda paylaşmıştık. Aynı konuda yine paylaşabiliriz...
Sayın Mete o gece maskelerle ilgili “Bugünlerde kalan 83.600 üyemize ulaşıyoruz.” demiş, bende “Üyeniz olmayanlara neden ulaşmıyorsunuz?” diye sormuştum. Şöyle yanıt vermişti:
“Orası bizim belediye değil biliyorsun. Bi zahmet CHP'li belediyeler ulaşsın. Ama onlar yapmıyorsa seve seve yaparız.”
Bunun üzerine “Onlar yapamıyor. Engellendiler.” demişim. O da “Öncelikle telefonu ve bileğisin olan üyelerimiz. Bize üye olmayanın telefonuna nasıl ulaşayım.” diye karşılık verip, “Ben siyasiyim belediye başkanı değilim. Öncelikle kendi üyemden sorumluyum.” ifadesinde bulunmuştu.
O gün AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ile maske mevzusunu şöyle noktalamıştık:
-Kadem Mete: “Hocam vatandaş para ile almıyor. Belediye malzemesini alıp diktiriyor. Vatandaşa bedava dağıtıyor. Sen bedava dikeceksen sana gönderelim 😊.”
-Ben: “Yeteneğim olsa valla dikerim.”
-Kadem Mete: “Bilirim dikersin. İğnen kaleminden sivri değildir.”
İşte bu sözle beni bi gülmek aldı... İğnem yok ki kalemimden sivri olup olmadığını bilelim...
Ama doğrudur, kalemim zulme zulmedene, yalana yalancıya, talana talancıya karşı sivridir.

xx xx xx
Önceki gün Atatürk'ün Anadolu'nun işgaline, emperyalizme karşı Anadolu'ya Samsun üzerinden adım atışının 101. yıldönümünü kutlamaya çalıştık. İşgal günleri bile geçmiş. Bugünlerde geçecek. Atatürk'ümüze, gençlerimize, kurtuluşumuza ve ülkemize yakışır kutlamalar yine yapılacaktır...
Bu vesileyle Vefa Destek Gurubu içinde polisimiz ve ayrıca belediyelerimiz de Türk Bayrağı dağıttı.
Bu anlamda Dalaman'da da CHP İlçe Başkanı Sezer Durmuş bayrak dağıtımı yapmış. Muhtemelen maskede dağıtmıştır. “Dağıtamaz mı?” derseniz, elbette dağıtır. Soluğu yeten zurnacı olmuş...
CHP Dalaman İlçe Başkanı Sezer Durmuş'ta “Muğla Büyükşehir Belediyemiz tarafından gönderilen Türk Bayraklarımızı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için esnaflarımıza ve halkımıza dağıttık. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sn Dr Osman Gürün'e ve tüm personele teşekkür ederim.#CHP# #DALAMAN#” diye paylaşımda bulundu.
Peki belediyeler bayrak dağıtır mı? Dağıtır. Bayrak ta dağıtır, maske de... Ancak bunu “siysete bulaştırmadan” yapar. Ancak Sezer Durmuş “Ben belediye personeli olarak dağıttım” diyebilir. Büyükşehir Belediyesi'nde çalışıyormuş. İlçe Başkanlığından kalan zamanlarda bunu da yapıyor olabilir..!

xx xx xx
Başa dönersek, AK Parti İl Başkanlığı'ndan “Bize düşen devletimize yardımcı olmak, milletimizin emrinde olmaktır.” başlığı ile yapılan açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman olduğu gibi yine milletimizin yanında olmuş, sürecin en az zararla atlatılması amacıyla tüm tedbirleri almıştır.” denilerek şu ifadelere yerverilmiş:
“Bu amaçla ilçelerimizde Vefa Destek Grupları oluşturulmuş bu gruplar büyük bir fedakârlık örneği göstererek vatandaşımızın bir telefonu ile onların her türlü ihtiyacını karşılamak amacıyla canla başla mücadele etmiş ve etmeye de devam etmektedir. İlimizde de bu durum farklı değildir. Fakat zaman zaman üzülerek görüyoruz ki CHP'li Büyükşehir Belediyesi ve bazı ilçe belediyeleri sağlanan bu uyumu bozarak, siyasi kaygılarla adeta yardımı bir şova dönüştürme gayreti içerisine girdiler. Kaymakamlıklarımıza ve Vefa Destek Grupları ile uyum içerisinde vatandaşımıza ulaşmak yerine siyasi kazanç elde etmenin mücadelesine giriştiler.”
Pes doğrusu... Size de “Sizin yaptğınız ne oluyor? Farkınız ne? Vefa Destek Gruplarına vereceğinizi söylediğiniz kolilerin önünde fotoğraf çektirip paylaşmalar ne oluyor?” diye sormazlar mı?
Başta “..hazırlamış olduğumuz yardım kolilerimizi AK Partili belediyelerimizin olmadığı, Datça, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Milâs, Menteşe ilçelerimize ulaştırma kararı aldık.” dediğinize göre, kaymakamlara dağıtım adreslerini de vermiş olabilir misiniz?

xx xx xx
Ben AK Partilileri, İl Başkanı Kadem Mete'yi “Yardım yaparken siyaset yapıyor, reklam yapıyor” diye eleştirmeyeceğim.. Ki at sinekleri, bitler olmasa il başkanlığının ilk günlerinde olduğu gibi yine sevebilirim bile.. Ki insan olarak iyi yanları da vardır...
“Siyasetçi” değil, Belediye Başkanı olduğu halde Osman Gürün de yapıyor! Herkes; AK Partililer de, CHP'liler de kendi evlerinin önünü süpürüp, kendi insanlarına sahip çıkabilirler. Bunda bir şey yok. Maalesef ülkemizde bu işler böyle yapılır oldu!
Umarım arada CHP ve AK Parti'ye oy vermeyen ihtiyaç sahipleri kaynamamıştır!
Ben AK Parti'nin yardım kolilerinin üstündeki “Cumhurbaşkanlığı amblemine” takıldım.
Ben Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Muğla İl Başkanlığı'na “yardım paketi” göndereceğini, gönderdiğini sanmıyorum. Gönderse Valiliklere gönderirdi.
AK Parti İl Başkanı Kadem Mete'nin Beştepe'den yardım kolileri gönderilmediği halde muhtemelen Muğla'da bastırılan amblemlerle “algı yaratıp”, Sayın Cumhurbaşkanını sıkıntıya sokmaya hakkı olabilir mi?
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün CHP İlçe Başkanlarına bayrak, maske göndermesi ne kadar doğru ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti İl Başkanlığına yardım kolisi göndermesi de o kadar doğru olacaktır!
Ancak ben Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle bir şey yapmış olacağına ihtimal bile vermiyorum...

xx xx xx
Haziran'da AK Parti'nin ilçe kongreleri var. AK Parti kulislerinde ve siyasi çevrelerde İl Başkanı Kadem Mete'nin kongrelerin ardından gidici olduğu konuşuluyor. İşte oralarda “Kadem Mete yerini korumak için Cumhurbaşkanının gözüne girmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanlığı amblemini kolilere onun için yapıştırmış olabilir. Çünkü o fotoğraflar Ankara'dan da görülecek şekilde sosyal medyada çokça paylaşıldı.” diye konuşuluyor.
Ne diyelim, “bu düşüncesizce şov” kongrelerde Sayın Mete'nin işine yarar inşallah.
----------------------------- ------------------------------
GÜNÜN SÖZÜ: Hiç kimsenin nasıl öldüğü değil, nasıl yaşadığı önemlidir.
GÜNÜN UYARISI; Lütfen maskenizi takın, ellerinizi sık sık yıkayın, sosyal izolasyon uygulayın.
ÇİVİ
Çine'dev açık olan hayvan pazarının Bayır'da açık olmamasına tepki gösterenler olmuş. Arkadaşım, “Muğla'da hayvan mı var?” dedi.
Beni Bi Gülmek Aldı:)))))


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Molla İbrahim Koyu’nda bulunan kaçak yapı yıkıldı
Narenciye zararına karşı güç birliği
Maden-İş Sendika Başkanından Ziyaret
Kıyılara izinsiz ve kaçak müdahalelere göz açtırılmayacak
MÜSİAD’dan dijital fuar
Muğlalı kadınlar 18 milyon çiçek ürettiler
İl Pandemi Kurulu Yeni Kararlar Aldı
Tarım Üreticisine Sulama Kanalı Bakım Desteği

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech