İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Kayacık'a soruşturma, Kocadon'a hapis cezası!

(1 Duygu)
(2 Duygu)
(1 Duygu)
(1 Duygu)
(4 Duygu)
(2 Duygu)
(1 Duygu)
 

Ters köşe oldum...
Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık’ın “Hamza Yerlikaya” atamasını kınayan sosyal medya paylaşımından dünkü yazımda söz etmiştim.

27062020ozcanozgur.jpg
Yazımın bir yerinde “Şimdi Allah'ın bildiğini sizlerden mi saklayayım, kendi kendime 'Rakiplerine işte şimdi kozu vermiş. Partiden attıramazlarsa Kızılay'ın başından uzaklaştırırlar.' dedim.” demiştim.
Bu kadar çabuk beklemiyordum.
Ben dünkü yazımı yazarken “gereği düşünülmüş”... Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın talimatıyla Muğla’ya bir başmüfettiş gönderilmiş. “Hamza Yerlikaya” soruşturmasının ardından karar ne olur bilmiyoruz, ama Muğla'da Kızılay'ın başından uzaklaştırılabilir.
Şikayet edenin mesajı açık;
“Devam edersen partiden da uzaklaştırılırsın.”
Belki de ben fazla iyi niyetli düşünüyorum. Kayacık'ı Kızılay'a şikâyet edenler, AK Parti Genel Merkezine de şikayet etmiş olabilirler...

xx xx xx
Dün Yusuf Kayacık'ın sosyal medya hesaplarına baktım.
Facedeki şu “sakıncalı” paylaşımı hala duruyor:
“#HamzaYerlikaya..
Milli sporcu, eski Güreş Federasyonu Başkanı ve eski Milletvekili...
Önce; Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine atanan Yerlikaya, ardından, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevine getiriliyor... Buraya kadarına eyvallah... Ammaaaa...
Aynı Yerlikaya, hiçbir yeterliliği, uzmanlığı ya da deneyimi olmadığı halde, önceki gün Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine de atanıyor ya, işte buna eyvallah diyemiyorum... İnsanlar, ekonomik krizde esnafı ile işçisi ile emeklisi ile kıt kanaat geçinirken, birine böylesine kaymaklı atamalar yapılması, üstelik ülke şartlarına göre çok yüksek ücretli 3-4 makamdan aynı anda maaş alması kabul edilemez...
AkParti'li bir vatandaş olarak kınıyorum, hiçbir izahı olmayan ve vicdanları yaralayan bu atamanın derhal durdurulmasını diliyorum...”
Bazı gazetelerimizin haberlerine göre soruşturma tivıtır paylaşımına açılmış. O paylaşımı da duruyormuş.
Eee Kayacık Muğlalı... Muğlalı dediğin Efe olur...

xx xx xx
Muğla'ya Kızılay Genel Merkezi'nden gelen müfettiş, “Attığı tweet ile Türk Kızılayı’nın itibarını zedelediği gerekçesiyle” Yusuf Kayacık'ın savunmasını istemiş.
Gerekçeyi okuyunca beni gerçekten bir gülme aldı!
Kayacık ise geri adım atmamış. Duyumlarıma göre yaptığı savunma sosyal medya paylaşımından sert olmuş.
Gazete haberlerinde “Önümüzdeki günlerde tamamlanması beklenen soruşturmanın ardından Kayacık hakkında nasıl bir karar verileceği ise şimdiden merak konusu oldu.” ifadesine de yer verilmiş. Okuduğum Osman Akça haberi “Kızılay Muğla Şubesi yaklaşık bir ay kadar önce genel merkez yetkililerinin denetiminde başarılı bulunmuş ve teşekkür edilmişti.” diye noktalanmış.
Beni bir gülme daha aldı.
Tabi ben hala Kayacık'ın paylaşımı ile Kızılay arasında bir bağ kuramadım. Yerlikaya, Kızılay Yönetimi'ne atanmadığına göre, Kayacık'ın paylaşımından Kızılay'a ne?!
Beni gerçekten bir düşünce aldı...
Bu soruşturmanın sonucunu vallahi ben de merakla bekliyorum...

xx xx xx
FETÖZEDE EFENDİ CAN
Efendi Can'ı bilenler bilir. En tanındığı yer Muğla adliyeleridir. Avukatlardan daha çok mesai yaparak o adliyeden bu adliyeye duruşmalar arasında koşuşturur.
Kendisi için yatırımlarına çökülmüş bir “FETÖzede” denilebilir.
Bir turizmci olan Efendi Can ekonomisinin iyi olduğu günlerde Fethiye'den AK Parti milletvekili adayı da olmuştu.
İşini, maddi gücünü kaybeden Efendi Can sesini duyurabilme çabası içinde bir “sosyal medya yazarı” haline de gelmiş durumda. Mizah yeteneği de olan Efendi Can'ın kalemi benim kalemden sivri. Bu yüzden sık sık yazdıkları nedeniyle de yargılanan Efendi Can'ın kısa süreli mapuslukları da oluyor.
Aleyhinde açılmış veya kendisinin açtığı (20 kadar olmalı) davalara girip çıkarken, FETÖ davalarını da takip etmeye başlayınca Muğla'da FETÖcülüğün kitabını yazabilecek, bilirkişiliğini yapabilecek konuma da gelmiş durumda...
En önemlisi ben sabrına ve kararlılığına hayranım. Onun yerinde olsam ben çoktan psikolojim bozularak teslim olup, mücadeleyi bırakabilirdim...
Kendisini tanıdığım günden beri O'nun için üzülmüşümdür. Birkaç gün önce yaptığı paylaşımda güldüğünü görüp sevindim...

xx xx xx
“BODRUM'DA ADALET TİYATROSU”
Efendi Can paylaşımında şu ifadelerde bulunmuştu:
“Bodrum'da sekiz yıllık bildiğiniz adalet tiyatrosu bitti....
Bu suçta zurnanın son delikleri bile olmayan Kocadon ve Haluk Aytu, bir nevi (milyonlarca tl.) asıl vurgunu yapan, resmî evrakta onlarca sahtecilik yapan failleri korumak için 'bu ceza alınır' dercesine gönüllülük esasına göre suçu resmen üzerlerine aldılar..! Yazık...”
Kaybeden sevdiğim bir insan; Mehmet Kocadon...
Ancak Efendi Can'ın onca davadan birini kazanmış olduğunu görmek beni mutlu etti...

xx xx xx
ESKİ BAŞKAN KOCADON'A BİR YIL HAPİS
Efendi Can'ın kazandığı dava basına da yansıdı. Haber “Sabah.Com.tr” de Hayrettin Şaşmaz imzası ile çıktı. Yerel basınımızın pek ilgi göstermediği habere “CHP’li eski Bodrum Başkanı’na 1 yıl ertelemesiz hapis!” başlığı atılmış.
Sabah Gazetesi'nin de böyle bir takıntısı var işte. Kocadon CHP'den ayrılalı çok oldu. Herkesin bildiği gibi son yerel seçimlerde Demokrat Parti'den (DP) Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmuştu.
“Sabah.Com.tr” hiç değilse “Eski CHP'li” diyebilirdi.. Neyse oralara girmeyelim. Habere şöyle girilmiş:
“CHP’li Bodrum Belediyesi eski Başkanı Mehmet Kocadon ve Belediye’nin eski İmar ve Şehircilik Müdürü Haluk Aytı hakkında, ‘Görevi Kötüye Kullanma’ suçundan açılan dava sonuçlandı. Bodrum 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Başkan Kocadan, 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.”
Haberde belirtilmemiş, ama mahkeme kararı şöyle noktalanmış:
“İzmir Bölge Adliye Mahkemesi nezdinde İstinaf yasa yolu açık olmak üzere karar verildi.”
Yani dava bitmiş değil, Kocadon ve İmar Müdürü bir üst mahkemede karara itiraz edebiliyorlar...

xx xx xx
YAPI SAHİBİ DE CEZA ALDI
Dava geçtiğimiz aylarda Bodrum 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nce karara bağlanmış. Demek ki dava şu anda bir üst mahkemede görülüyor.
Efendi Can'ın şikâyeti üzerine Bodrum 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın iddianamesinde, Bodrum'da Arif Önder'e ait denize nazır ve koruma altındaki alanda bulunduğu belirtilen taşınmazın belediyece düzenlenmiş tadilat yapı ruhsatının yürürlükteki 1/1000 ölçekli Bodrum Koruma Amaçlı Revizyon İmar Planının ilgili hükümleri ve 3194 sayılı Kanunun 3. Maddesi hükümlerine aykırı olduğu kaydedildi. Mimari projesine göre, Bodrum Belediyesi'nce verilen 11 Ocak 2012 tarihli tadilat yapı ruhsatlarının da bu plana uygun olarak düzenlenmediği ve söz konusu gayrimenkul ile ilgili verilmiş olan toplam 10 yapı ruhsatı düzenlenmesinde Belediye Başkanı olarak sanık Mehmet Kocadon ile İmar ve Şehircilik Müdürü sanık Haluk Aytı'nın sorumlu olduğu ifade edildi.
Efendi Can'ın verdiği bilgiye göre, dava konusu taşınmazın sahibi olarak Önder Yapı sahibi Arif Önder'de aynı davada yargılanması gerekirken ayrı davada yargılandı. Dava konusu yapıya, projeye ve koruma kararlarına aykırı usulsüzlüklerle 2 bin 700 m2 fazladan yapılanma sağlandığı anlaşıldı. Arif Önder'de bu devadan ceza aldı ve üst mahkemeye başvurdu.
Üst mahkeme kararları verince sonucu paylaşırız...
------------------------------ -----------------------------
GÜNÜN SÖZÜ: Bir kimsenin malını nereden kazandığını öğrenmek istiyorsanız, onu nereye harcadığına bakınız.-Hasan El-Basri
GÜNÜN UYARISI; Lütfen maskenizi takın, ellerinizi sık sık yıkayın, sosyal izolasyon uygulayın.
ÇİVİ
Arkadaşım “Maskesini kullanıp yere atanlara 250 TL para cezası gelse güzel olmaz mı?” dedi.
Beni Bir Gülmek Aldı: )))))


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Bakan Pakdemirli: 651 milyon liralık destek ödemesi yarın başlıyor
Muğlaspor, Somaspor'la Play Off Oynayacak
Arslan ve Borucu’dan ziyaret
Sazanların Boyu 50 Santimetreye Ulaştı
Özcan, bitmeyen yolları sordu
32. Bölge Muğla Eczacı Odasından Vali Orhan Tavlı’ya Ziyaret
Acil yardım hattı için protokol imzalandı
Muğla’da asker uğurlamasına kısıtlama getirildi

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech