İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Osman Gökmen'in sorusu, Osman Gürün'ün uyarısı

(18 Duygu)
(10 Duygu)
(13 Duygu)
(7 Duygu)
(13 Duygu)
(9 Duygu)
(11 Duygu)
 

Kent Konseyi'nin “hesap verme” toplantısına devam edeceğimizi dünkü yazımda belirtmiştim.

03072020ozcanozgur.jpg
Dünkü yazımda AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e yönelik “ahiret sorularına” da dikkat çekmiştim. Bugün önce o ahiret sorularına bakalım.
Gündem de çok yoğun.
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün bir kaç gündür “yerli turizm” nedeniyle Korona salgınında ikinci dalganın Muğla'dan başlayabileceğine dikkat çekiyor ve Muğla'ya her girene test uygulanmasının önemine dikkat çekiyor. Bu sese kulak verilmeli...
“Deprem rüzgârları” yine esmeye başladı. Sanki felaket kapımızda.. Beyaz kumun zararları Bodrum'da gözler önüne serilmiş. Muğla'nın dertleri gerçekten “can alıcı”...
Keyifli haberlerde var tabi gündemde. Ören'in tek derdine MUSKİ çare götürüyor. Ören'e kanalizasyon ve atık su arıtma tesisi kuruluyor. Hepsini öteki yazılarımda ele alırız.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe Kent Konseyi'nin üniversitede gerçekleştirdiği “buluşmada” öğrencilere verdiği sözü tutuyormuş. Biraz geç oldu, ama hiç olmamasından iyidir.
Bunu Kent Konseyi'nin “hesap verme” toplantısı ile birlikte yarın ele alırız artık...

xx xx xx
Bana sorarsanız, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen partisinin il başkanı olmalıymış.
Umarım Sayın Gökmen'i AK Parti kurmayları ilk seçimde Bodrum'a belediye başkanı yapıp, iğdiş etmezler.
Gökmen Bodrum'da liste başı Bodrum Belediye Meclisi Üyesi seçilip, Büyükşehir Belediye Meclisi'ne AK Parti'nin Gurup Başkanvekili olarak gelmelidir.
Allah aşkına AK Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekilinin kim olduğunu bilen, duyan, gören var mı?
Ben bir gazeteci olarak ne biliyorum, ne gördüm, ne duydum!
Efendi Can'da face hesabından yaptığı yorumda “Umarım geçmişte yapılan ve Yüzlerce Milyon Euro vurgunun yapıldığı Yel değirmenleri seyir tepesi ve çevresindeki doğal sit alanlarının, Ak Parti-CHP konsorsiyumu ile nasıl imarlı alana çevrildiğine de vurgu yapar...!” ifadesinde bulunmuş.
Umarım...

xx xx xx
AK Parti İlçe Başkanı Gökmen'in yazılı açıklaması karşısında “Sen kendi partine bak” diye tepki gösterenleri üzülerek görüyorum. Aynı anlayışın sahipleri şimdi benim bu yazıya da tepki göstereceklerdir!
Başkalarının yanlışları, sizin yanlışları meşrulaştırır mı?
Siz onların olumsuzluklarına uzak durmalısınız ki, halk sizi onların yerine getirmek istesin. Sizi onların yerine niye getirsinler ki, daha iyi yapıyorlar diye mi?!
Efendi Can'ın da dediği gibi, imar yetkilileri kötüye kullanılarak birilerine sağlanan rant ve ayrıcalıkları, hiç bir siyasi partinin gönül vereni tasvip etmez..
Efendi Can paylaşımında yetkilileri de göreve çağırarak şöyle diyor:
“Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in açıklamalarını daha önce Av. Ersin Uslu’da çok sert bir eleştiri ile dile getirmişti. Kamu yararına kullanılması planlanan arazilerin birilerine gelir getirici yatırıma dönüştürülmesi Bodrum'un çalınan geleceğidir. Umarım bu açıklamalar ihbar kabul edilerek gerekli yasal işlemler yapılır...”
Bu “Benim hırsızım, senin hırsızından daha iyidir anlayış ve amigoluğu” olduğu sürece işimiz zor...

xx xx xx
AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen'in yazılı açıklaması ile ilgili haberi Bodrum'daki meslektaşımız usta gazeteci Fatih Bozoğlu'nun “Bodrum Gündem” gazetesinde gördüm. Bozoğlu haberinde, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Gökmen’in “Önceki dönem Turgutreis Belediye Başkanlarımız Mehmet Dinçberk ve Ali Server Yazgan döneminde de defalarca talep edilen plan tadilatının, 'Bazı kişilere özel rant sağlar ve kamu menfaatine uygun değil' gerekçesiyle ret edildiğini biliyor musunuz?” sorusunu en can sıkıcı soru olarak nitelendirirken, “Gökmen bu soru ile açık bir şekilde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü birilerine özel rant sağlamakla suçluyor.” demiş.
Açıklamasına olayın Turgutreis’te “pandemi sürecinde gerçekleşen bir durum olduğunu” belirten Gökmen milyonlarca lira rant sağlandığı iddiasında bulunurken, şu ifadeleri sarf etmiş:
“Bu arsa 80’li yıllarda kesinleşen Turgutreis merkez üst ve alt ölçekli imar planlarında 'sağlık tesis alanı' olarak ayrılmıştı. Bu arsa o zamanki maliki tarafından imar durumu nedeniyle çok düşük bir fiyata satıldı. Ancak her ne hikmetse bu arsa Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 08.03.2020 tarihinde yani pandemi döneminde askıya çıkartılan 1/25000 ve 1/5000 ölçekli imar planı tadilatı ve ilave imar planı ile konut alanı ilan edildi. Böylelikle bu arsayı zamanında çok düşük bir fiyata satın alan yeni sahibine on milyonlarca lira rant sağlandı? Bölgede konut alanlarıyla kıyaslandığında yeni konut alanı olarak ilan edilen bu arsanın ne kadar değerlendiğini anlayabilirsiniz…”

xx xx xx
İŞTE O SORULAR
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in Muğla Büyükşehir Belediyesine yönelik iddiaları şu şekilde sıralamış;
1) Neden bu alanı konut alanına çevirdiniz? Bu sağlık tesis alanına gerek mi yoktu? Gerek olmalı ki 80’li yıllarda kesinleşen imar planlarında Sağlık Tesis Alanı olarak ayrılmış..
2) Bu parseldeki sağlık tesis alanını başka özel kişilere ait taşınmazlara kaydırdınız mı?
3) Önceki dönem Turgutreis Belediye Başkanlarımız Mehmet Dinçberk ve Ali Server Yazgan döneminde de defalarca talep edilen plan tadilatının, 'bazı kişilere özel rant sağlar ve kamu menfaatine uygun değil' gerekçesiyle ret edildiğini biliyor musunuz?
4) Bodrum aşırı betonlaştı, alt yapı yetersiz, derken nasıl oldu da 46.500.000 m2 yeni alanı imara açan ilk adımı atabildiniz?
5) Planı, askı devam ederse daha çok kişi itiraz eder diye mi indirdiniz?
6) Ve sayın Ahmet Aras siz bu durumdan haberdarsanız herhangi bir müdahaleniz ya da itirazınız oldu mu?
7) Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası’nın itirazlarını dikkate aldınız mı?”
İlçe Başkanı Gökmen yazılı açıklamasını “Sayın Osman Gürün, Sayın Ahmet Aras, bizce geç olmadan önceki 1/25000, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planları ve plan notlarını çakıştırın ve yapılan değişiklikleri tekrar inceleyin. Kamu vicdanı da yol göstericiniz olsun…” diye noktalamış.
İlçe Başkanı Gökmen ile umarım yeni bir yol açılmış olur ve umarım Bodrum'da bir kaç yıl önce CHP&AK Parti elele Yüzlerce Milyon Euro rantın yaratıldığı SİT Alanında yaşanan, “Yel değirmenleri seyir tepesi” imar talanını da sorgular...

xx xx xx
İKİNCİ DALGA KORONA
Biraz yerim kaldı. Sınavların sona ermesi ile Muğla’ya ikinci bir tatilci akını başlayacağına dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün “Muğla’ya girişte test yapılması
Gerektiği” uyarısını da paylaşalım.
Yaptığı açıklamada, iller arası seyahat kısıtlamasının kalkması ile ilk dalga tatilcilerin Muğla’ya geldiğini, şimdi sınavların bitmesiyle ikinci dalga tatilcilerin gelmeye başlayacağını belirten Başkan Gürün, “Şu anda birinci atağı geçirdik. Sokağa çıkma yasağı gevşetildi. Ekonomik ve sosyal açıdan alınan bir karardı. Tıbbi açıdan hekimler karar verici olsaydı Karantinanın biraz daha devam etmesi gerekirdi. Ama ekonomi de hayatımızın bir gerçeği. Yazlık misafirlerimiz Bodrum’a geldi. Büyük bir endişeye kapıldık. Artış korkulacak seviyede olmadı. Bunu atlattık” diyerek, ikinci dalga tatilciler ve Korona konusunda şöyle anlattı:
“Şimdi sınavlar bitti, herkesçe Marmaris’e, Bodrum’a ve Fethiye’ye gidelim deniliyor. İkinci bir akın olacak. Bu akında bizi endişeli bekleyişe götürecek. Yapılması gereken benim daha önce de önerdiğim ya çıkışta veya girişte mutlak suretle testin yapılması. Test pozitiflerinin enterne edilerek 14 gün süre ile muhafaza edilmesi. Bu yapılmadığı takdirde çıktıktan sonra olay onun temas ettiği kişileri bulabildiğimiz kadar bularak onları enterne etmeye çalışıyoruz ki, bu biraz tehlikeli olay. Umarım bu test olayı çok daha yaygın yapılabilir. En önemlisi de üç basit olay. Maske, mesafe ve hijyen konusunda tam bir uyum olmuyor. Kapalı alanların korona virüsün bulaşma imkânı çok daha fazla olduğu söylenmiş olmasına rağmen kapalı alanları açtık. Bu konunun hala doğru olmadığına inanıyorum. Önemli olan insan sağlığı.”
Yarın devam ederiz...
---------------------------- ------------------------------
GÜNÜN SÖZÜ: Eğer kaçamıyorsan, insanlar hep çevrendeyse, gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun.
GÜNÜN UYARISI; Lütfen maskenizi takın, ellerinizi sık sık yıkayın, sosyal izolasyon uygulayın.
ÇİVİ
Osman Köse hoca “Hac paranızı, umre paranızı bir fakire verin diyen çok da; bu seneki tatil ya da eğlence paranızı bir fakire verin diyen hiç yok, neden acaba?” diye sormuş.
Beni Bi Gülmek Aldı:)))))


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Milletin Ekmeğiyle oynuyorlar….
Düğüncüler dikkat…
Hayvansal üretim istatistikleri açıklandı…Milas Büyükbaş üretiminin yarısını elinde bulunduruyor…
Çukura düşen köpek kurtarıldı
İl genelinde 95 bin, Milas’ta 91 bin 600 metre
Bodrum Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti
112 çalışanlarının izinleri iptal
Erol Kapiz Aday Olmayacağını Açıkladı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech