İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Şimdi de Bodrum'da ilçe başkanları düellosu!

(21 Duygu)
(11 Duygu)
(11 Duygu)
(6 Duygu)
(10 Duygu)
(11 Duygu)
(10 Duygu)
 

Muğla’nın AK Partili siyasi yaşamında ilk kez AK Partili bir ilçe başkanı kalktı CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü eleştirdi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmat Aras'a da dokunduran AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen “Sayın Osman Gürün, Sayın Ahmet Aras, bizce geç olmadan önceki 1/25000, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planları ve plan notlarını çakıştırın ve yapılan değişiklikleri tekrar inceleyin. Kamu vicdanı da yol göstericiniz olsun” dedi..!

08072020ozcanozgur.jpg
Bu çıkışa Osman Gürün'den veya Ahmet Aras'tan bir tepki gelmedi.
Bence başta Bodrum'da olmak üzere Muğla'nın her yerinde uydu fotoğraflarından da yararlanarak, bunu yapmak mümkün. Yapılmalı da...
Muğla CHP'de baştan beri garip bir uygulama var. Başkan Gürün'e bir eleştiri, soru geldi mi yanıt önceleri Milletvekili Mürsel Alban'dan geliyordu. Son zamanlarda hep CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu'ndan gelir oldu.
AK Parti İlçe Başkanı Gökmen'e yanıt, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan dan geldi...

xx xx xx
BELEDİYEYİ KARAHAN SAVUNDU
CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, “Bodrum’da hükümet destekli yapılması gereken ve yapılamayan birçok hizmetin sorumlusu AKP hükümetidir.” diyerek, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Gökmen'i bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmekle suçladı. Gökmen'in “bir arazinin imara açılması sonucu arazi sahibine rant sağlandığı” iddiasına ise şöyle yanıt verdi:
“Bodrum Belediyemiz 09.03.2018 tarihinde onaylanmak üzere Turgutreis revizyon ve ilave imar planını Büyükşehir Belediye’mize sunmuştur. Aşırı yapılaşmadan şikâyet edilen Bodrum’da 46.500.000 m2'lik (4.650 hektar) yeni alanın imara açıldığı iddiasına ilişkin; Planlama alanı toplamda 2.744,60 hektarlık bölümünü kapsamakta olup %40’ı (914 ha) yapılaşmaya kapalı alanlardan %10’u (230 ha) ise Yeşil Alanlardan oluşan bu alanda söz konusu büyüklükte bir alanın yapılaşmaya açılması mümkün değildir. Toplam alanın yaklaşık %4’lük kısmı Gelişme Konut Alanıdır. Bu da tespitli köy yerleşim alanıdır. Planlama alanındaki mevcutta planlı yaklaşık 0.9 hektarlık Sağlık Tesisi Alanı 20.4 hektara çıkarılarak yaklaşık 22 kat artırılmıştır.”

xx xx xx
Plana bütüncül bakılması gerektiğini belirten CHP İlçe Başkanı Karahan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “1/100.000 Bakanlığın planlarından gelen ve oy birliği ile alınan 1/25.000 kararın uygulanmasıdır. Yapılan çalışma plan revizyonudur ve plana bütüncül bakılması gerekir.” ifadesinde bulunarak şöyle devam etti:
“Pandemi sürecinde planın askı sürecinin tamamlanmasına ilişkin; 3194 Sayılı İmar Kanunu gereğince İmar Planlarının ilan süreleri 30 gündür. Bu konuda son olarak Adalet Bakanlığının (Mevzuat Genel Müdürlüğü) 04/05/2020 tarihli ve E.108/2793 sayılı yazısı ile '… ilgili idarelerce söz konusu işlemlere dair askı, ilan ve itiraz süreçlerinin işletilmesine engel bir durum bulunmadığı' yönünde görüş verilmiş olup bu doğrultuda işlem yapılmıştır. Bakanlıklar kendileri tarafından hazırlanan planları pandemi döneminde askıya çıkarmış ve yine pandemi döneminde kesinleştirmiştir.”
Karahan, askıda itirazların belediye meclisinde değerlendirileceğini belirtirken, “Hazırlanan 1/5000 ölçekli Tugutreis Revizyon ve ilave imar planı, İmar ve Bayındırlık komisyonundan daha sonra da Büyükşehir Meclisi’mizden oy birliği ile geçmiştir. Tarihinin en büyük alt yapı yatırımının başladığı, alt ve üst yapıları ile Bodrum adına yakışan hizmetlerin yapıldığı güzel ilçemiz nihayet Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyemizle hak ettiği hizmetlere kavuşuyor.” dedi.

xx xx xx
KARAHAN BODRUN'A HÂKİM
AK Parti İlçe Başkanı Gökmen'e “40 yıllık su sorununu çözdük dediğiniz DSİ hatlarının kaç kere patladığını, ne kadar suyun, paranın boşuna aktığını kaç kere söyledik. Tamamlayamadığınız Bodrum Devlet Hastanesi’ni söylememize gerek var mı? Yalıkavak yolu yarım duruyor, 2 cm ilerlemedi. Hizmet üreten belediyelere engel olmayı bırakın.” diye seslenen CHP İlçe Başkanı Halil Karahan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yollar, alt yapı, otogar, Bodrum’a yakışan tüm hizmetler sizin gözünüzün içine baka baka yapılıyor ve yapılmaya devam edecek. Gölge etmeyin başka ihsan istemez sözü tam da bu duruma yakışan bir durumdur. AKP Bodrum İlçe Başkanı’nın imarla ilgili iddiaları ve rant kelimesini kullanması ise bizleri çok güldürdü. Güvercinlik Koyu’nda yanan orman alanına yandaşa otel diktiren, Trabzon Uzungöl’ü betona teslim eden, İstanbul’a ihanet ettik diyen, yeşil Bursa’yı beton Bursa yapan AKP’nin ilçe başkanının AKP ile özdeşleşen rant kelimesini kullanmasını tebessümle karşılıyoruz. Muğla’da yatay mimari anlayışını uygulayan belediyelerimizin ne kadar doğru işler yaptığını bu siyasi zihniyet iş işten geçtikten sonra anladı.”

xx xx xx
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DA İDDALARININ ARKASINDA
CHP Bodrum İlçe Başkanı Haili Karahan'ın AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in Başkan Gürün ve Başkan Aras'a yönelik eleştiri ve iddialarına verdiği yanıt böyle. Anlaşılan AK Parti İl Başkanı Kadem Mete'nin gerek CHP İl Başkanı Zeybekoğlu ve gerekse CHP Miletvekili Alban ile polemiklerine bir de Karahan&Gökmen polemikleri eklenecek.
Karahan'a aynı gün “Minareyi çalan kılıfını hazırlar, misali açıklamanızı okuduk. Maalesef bu açıklamanız Bodrumlu vatandaşlarımızın kafasını karıştırıp, doğru bilgiyi ört bas etmekten öteye geçmeyen çok basit, bir o kadar da komik bir açıklama.” diye cevap veren Gökmen, şu ifadelerde bulundu:
“Bakın sorumuz çok net! Bir kere daha soruyoruz; Turgutreis’te ki bahse konu arsada imar değişikliği yapıldı mı, yapılmadı mı? Bu sayede arsa sahibine bir anda milyonlarca liralık rant sağlandı mı, sağlanmadı mı? Laf kalabalığı yaparak gerçeklerin üzerini örtmeye çalışmışsınız. Bu şekilde vatandaşlarımızın kafasını karıştırarak kendinizi haklı çıkarmaya çalışmayın. İnanın bu basit numaralara karnımız tok. Ayrıca hemen her açıklamanızda Bodrum Devlet Hastanesi, DSİ ve Yalıkavak yolundan başka hiçbir şeyi eleştiremiyorsunuz. Bu sorunlar tüm Bodrum’un ortak sorunu ve herkes gibi bizi de çok rahatsız ediyor. İşte bu yüzden tüm girişimlerimizi yaparak devletimizle birlikte sorunları çözmek için uğraşıyoruz.”

xx xx xx
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI GÜNDEMDE KALMAYA DEVAM EDER
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan'a aynı gün cevap verirken, bir de şu soruları yöneltti:
“Bodrum tarihinin en büyük yatırımları yapılıyor, diyorsunuz. İyi de; 1999 yılından bugüne kadar geçen 21 yılda Bodrum Belediyesi’ni hangi partinin belediye başkanı ve kadroları yönetiyordu? Yoksa CHP değil miydi? Bu 21 yılda Bodrum’un hangi sorununa kalıcı çözüm buldunuz? Hangi kalıcı projeyi gerçekleştirdiniz? Bu 21 yılda Bodrum Belediyesi’nin bütçesi toplam ne kadardı ve bu bütçenin ne kadarı Bodrum’a yatırım olarak geri döndü?”
İlçe Başkanı Gökmen son olarak şunları söyledi:
“Aslında tüm bu gerçekleri siz de biliyorsunuz. Ama söyleyecek bir şey bulamayınca laf kalabalığı yapıp, gündemi değiştirmeye çalışıyorsunuz. Lafı gevelemek, uzatmak, basit ve komik numaralarla gündem değiştirmek, aklınızca vatandaşlarımızın kafasını karıştırmak için İstanbul’dan, Bursa’dan, Trabzon’dan bahsediyorsunuz! İyi de siz nerede yaşıyorsunuz? Bizim sevdamız, uğraşımız Bodrum’ken siz Bodrum için ne yapıyorsunuz? Bu kadar ucuz numaralar yapıp, insanların size kanacağını düşünüyorsunuz. Bu zamana kadar hep böyle yaptınız ya! Ama boşuna… İnanın tüm sorularımızı, net cevaplar alana kadar sormaya devam edeceğiz. Sakın 'nasıl olsa unutulur' rahatlığına girmeyin. Çünkü gerçekleri unutturma gibi bir çabamız asla olmayacak.”

xx xx xx
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in eleştirileri anlık bir olay gibi görünmüyor. Bundan sonra sık sık basında yer alacağından kimsenin kuşkusu olmasın.
Bodrum'un sahipsiz olmadığının bilinmesi anlamında bu güzel bir şey. Ayrıca bu sadece Bodrum'un değil, demokrasi ve çok sesliliğin var olmaya devam edeceğinin de göstergelerinden biri...
Bakalım İlçe Başkanı Osman Gökmen ilçesinde Yel değirmenlerinin bulunduğu yerdeki betonlaşmayı da gündemine alacak mı...
------------------------------ ------------------------------
GÜNÜN SÖZÜ: O güzel insanlar, o güzel atlara binip gittiler. Demirin tuncuna, insanın p*çine kaldık. -Yaşar Kemal
GÜNÜN UYARISI; Lütfen maskenizi takın, ellerinizi sık sık yıkayın, sosyal izolasyon uygulayın.
ÇİVİ
Milas/Kıyıkışlacık’ta Bakanlıkça yapılması planlanan Liman projesine oy birliği ile red verildi..! Alkışlıyorum...
Beni Bi Düşünce Aldı: )))))


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine, 'Covid-19 Tedbirleri Denetimleri' konulu genelge gönderdi
Milas Belediyespor’un yeni sezon fikstürü belli oldu
Paskal: “Zaten zor durumda olan esnafımızı daha da zor duruma düşürecek”
Ağustos Meclisi Bugün Toplanıyor
“Bu kadar sorumluluk sahibi olmaları bizi ayrıca mutlu etti”
Rusya Bugün Milas - Bodrum Seferlerini Başlatıyor
Muğla’da Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler Gerçekleştirildi
82 bin 655 adet dezenfekte yapıldı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech