İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

CHP Gazeteciler Günü’nü kutladı

(13 Duygu)
(6 Duygu)
(8 Duygu)
(6 Duygu)
(8 Duygu)
(9 Duygu)
(9 Duygu)
 

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü düzenlediği etkinlikle kutladı.
110117chp_24437.jpg
Cumhuriyet Halk Partisi Milas Başkanı Suat Özcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, parti binasında düzenlediği etkinlikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için kutlama yaptı.
Dün saat 12.30’da parti binasında düzenlenen etkinlikte yerel medyada çalışan gazetecilerle buluşan Özcan ve CHP yönetimi, gazetecilerin günü kutladı. Gerçekleştirilen etkinliğe Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz de katıldı.
Ülkenin içinde bulunduğu durumu gazetecilerle paylaşan Özcan, “Ülkemizde son günlerde geldiği nokta ve tablo hepimiz tarafından defalarca gözden geçirilmesi gerektiği bir süreci yaşamaktayız. Ekonomide hepimizin malumu doların yükselişi engellenemiyor. Tedbirler karşısında dahi dolar, sürekli bir tırmanış içerisinde. Doların yükselmesi, ekonominin tüm sektörlerini etkiliyor.
İthalat ve ihracat dolar üzerinden yapıldığı için alım gücü zorlanıyor, zam geliyor. Son bir yıldır sürekli artan terör saldırısı altındayız. Sürekli terör ve şehit haberi alıyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliği, halkımızın can güvenliği tehlike altındadır. Komşularla ilişkilerimiz özellikle Suriye ve Irak’ta yaşanan olaylar, ülkemizin ayrı bir sorunudur. Tüm bu sorunları henüz aşamamışken ve kendi sorunlarımızla boğuşuyorken, şimdi de sistem değişikliği adı altında rejim değişikliğine gidilecek.” dedi.
“SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ SORUN ÇÖZMEYECEK”
Anayasa değişikliğine gidilse dahi ülkedeki sorunların bitmeyeceğini kaydeden Özcan, “Yıllardır dile getirilen ve şimdilerde somut adımlar atılan, anayasa paketinin görüşmeleri meclisimizde başladı. Bu ayrı bir siyasi sıkıntı yaratıyor. Gönül ister ki bu sistemin adına Cumhurbaşkanlığı ya da Başkanlık denilen sistemin, nasıl bu soruları çözeceği yönünde hiçbir belirti de yoktur. Bu sistem terör belasından nasıl kurtaracaktır. Başkanlık sisteminde 14 yıldır iktidarda olan sistem yönetmeyecek mi yine. Sistem değişecek ama sorunları çözme konusunda umut verici bir mesaj alınmıyor. Bugünün ayrı bir özelliği var. Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’dür.” ifadelerini kullandı.
“10 BİN GAZETECİ İŞSİZ KALDI”
Gazetecilerin, 15 Temmuz kalkışmasından sonra oldukça zor bir dönemeçten geçtiğini belirten Özcan, “Biz bu kadar sıkıntı içerisinde onların günü kutlamak veya hatırlamak, dostça bir el uzatmak istedik. Ülkemizde bu kadar sorunlar varken maalesef gazeteciler de bundan payını fazlasıyla almaktadır.
Yani 10 Ocak 1961’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kanunla, gazeteciler birçok hak kazanıp güvence altına alınmıştır. Ancak bugün haber yapmak, fotoğraf makinesini alıp bir haber peşinde koşmak veya bir kurumda muhabirlik yapmak suç alabiliyor. Size kısaca bilgiler vereceğim; 95 bin civarında gazete çalışanı var ülkemizde ama bunlardan yaklaşık 10 bini artık işsiz. Özellikle 15 Temmuz kalkışmasından sonra OHAL yönetiminde 10 bine yakın gazeteci, çeşitli basın kuruluşlarının kapatılması nedeniyle işsiz hale gelmiştir. Bunun dışında 147 gazeteci, cezaevinde yatmaktadır. Yaptığı haber nedeniyle, 839 gazeteci hâkim karşısına çıkmıştır. 189 gazeteci ise sözlü ya da fiziksel saldırıya uğradı. Bu dönemde 176 basın kuruluşu, kapatıldı. Yani uzun sözün kısası, bu dönemin en önemli sıkıntılarından birini yaşayan kesimden bir tanesi gazeteciler oluyor. Ülkemizde ilk önce, gazeteci ve yazarlar bu kaos ve terör döneminde zarar görürler. 1979’da Abdi İpekçi ve 1993’te Uğur Mumcu’nun öldürülmesi bunun örneğidir. Terörün kimi hedef alacağı belli değildir.” şeklinde konuştu.
“BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNDE SON SIRALARDAYIZ”
Dünyada, basın özgürlüğü sıralamasında ülkenin son sıralarda yer aldığını vurgulayan Özcan şunları aktardı “Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü çalışmalarına göre, basın özgürlüğünde Türkiye 180 ülke içerisinde 151’inci sıradadır. Tüm bunlara rağmen gazeteciler, basın çalışanları haber yapmak için özveriyle ve sıkıntılarla bize haber vermeye çalışıyorlar.”
Basın emekçilerinin gününü kutlayan Özcan, “7 gün 24 esasıyla çalışan gazeteciler, gece-gündüz demeden, uyumadan ve dinlenmeden bize haberleri ulaştırıyorlar. İlçede yaşanan olaylarla ilgili bizleri bilgilendiriyorsunuz. Biz yerel olarak sizlerle dostane ve iyi ilişkiler içerisinde odluk. Hep gerçekler, doğru olarak yansıtıldığında hiçbir problem olmayacaktır. Ben bu düşüncelerle Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Konuşmaların ardından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için hazırlanan özel pasta, basın mensuplarıyla beraber kesildi. Etkinlik daha sonra sona erdi.

 

110117gun_2_9eb8b.JPG

 

110117gun_6_7b58d.JPG

 

110117gun_5_9ae2c.JPG

 

110117gun_4_2003a.JPG

 

110117gun_3_2f990.JPG

 

110117gun_1_efe9e.JPG

 

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Boğaziçi iskelede tehlikeli çatlak!
26 genç çiftçi hibe desteği alacak
Balık ölümlerinde bilanço büyüyor
29 proje ve resim sergisi beğeniyle izlendi
 Kaymakam Arslan, TCG Fırtına’yı ziyaret etti
Filistin’e yardım kampanyası…
 Başarılı sezon geçirdiler
UltrAslan tepkili!

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech