Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın
Tasarım: arifozbey.com

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

videoana_246a7.png

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif
 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü düzenlediği etkinlikle kutladı.
110117chp_24437.jpg
Cumhuriyet Halk Partisi Milas Başkanı Suat Özcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, parti binasında düzenlediği etkinlikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için kutlama yaptı.
Dün saat 12.30’da parti binasında düzenlenen etkinlikte yerel medyada çalışan gazetecilerle buluşan Özcan ve CHP yönetimi, gazetecilerin günü kutladı. Gerçekleştirilen etkinliğe Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz de katıldı.
Ülkenin içinde bulunduğu durumu gazetecilerle paylaşan Özcan, “Ülkemizde son günlerde geldiği nokta ve tablo hepimiz tarafından defalarca gözden geçirilmesi gerektiği bir süreci yaşamaktayız. Ekonomide hepimizin malumu doların yükselişi engellenemiyor. Tedbirler karşısında dahi dolar, sürekli bir tırmanış içerisinde. Doların yükselmesi, ekonominin tüm sektörlerini etkiliyor.
İthalat ve ihracat dolar üzerinden yapıldığı için alım gücü zorlanıyor, zam geliyor. Son bir yıldır sürekli artan terör saldırısı altındayız. Sürekli terör ve şehit haberi alıyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliği, halkımızın can güvenliği tehlike altındadır. Komşularla ilişkilerimiz özellikle Suriye ve Irak’ta yaşanan olaylar, ülkemizin ayrı bir sorunudur. Tüm bu sorunları henüz aşamamışken ve kendi sorunlarımızla boğuşuyorken, şimdi de sistem değişikliği adı altında rejim değişikliğine gidilecek.” dedi.
“SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ SORUN ÇÖZMEYECEK”
Anayasa değişikliğine gidilse dahi ülkedeki sorunların bitmeyeceğini kaydeden Özcan, “Yıllardır dile getirilen ve şimdilerde somut adımlar atılan, anayasa paketinin görüşmeleri meclisimizde başladı. Bu ayrı bir siyasi sıkıntı yaratıyor. Gönül ister ki bu sistemin adına Cumhurbaşkanlığı ya da Başkanlık denilen sistemin, nasıl bu soruları çözeceği yönünde hiçbir belirti de yoktur. Bu sistem terör belasından nasıl kurtaracaktır. Başkanlık sisteminde 14 yıldır iktidarda olan sistem yönetmeyecek mi yine. Sistem değişecek ama sorunları çözme konusunda umut verici bir mesaj alınmıyor. Bugünün ayrı bir özelliği var. Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’dür.” ifadelerini kullandı.
“10 BİN GAZETECİ İŞSİZ KALDI”
Gazetecilerin, 15 Temmuz kalkışmasından sonra oldukça zor bir dönemeçten geçtiğini belirten Özcan, “Biz bu kadar sıkıntı içerisinde onların günü kutlamak veya hatırlamak, dostça bir el uzatmak istedik. Ülkemizde bu kadar sorunlar varken maalesef gazeteciler de bundan payını fazlasıyla almaktadır.
Yani 10 Ocak 1961’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kanunla, gazeteciler birçok hak kazanıp güvence altına alınmıştır. Ancak bugün haber yapmak, fotoğraf makinesini alıp bir haber peşinde koşmak veya bir kurumda muhabirlik yapmak suç alabiliyor. Size kısaca bilgiler vereceğim; 95 bin civarında gazete çalışanı var ülkemizde ama bunlardan yaklaşık 10 bini artık işsiz. Özellikle 15 Temmuz kalkışmasından sonra OHAL yönetiminde 10 bine yakın gazeteci, çeşitli basın kuruluşlarının kapatılması nedeniyle işsiz hale gelmiştir. Bunun dışında 147 gazeteci, cezaevinde yatmaktadır. Yaptığı haber nedeniyle, 839 gazeteci hâkim karşısına çıkmıştır. 189 gazeteci ise sözlü ya da fiziksel saldırıya uğradı. Bu dönemde 176 basın kuruluşu, kapatıldı. Yani uzun sözün kısası, bu dönemin en önemli sıkıntılarından birini yaşayan kesimden bir tanesi gazeteciler oluyor. Ülkemizde ilk önce, gazeteci ve yazarlar bu kaos ve terör döneminde zarar görürler. 1979’da Abdi İpekçi ve 1993’te Uğur Mumcu’nun öldürülmesi bunun örneğidir. Terörün kimi hedef alacağı belli değildir.” şeklinde konuştu.
“BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNDE SON SIRALARDAYIZ”
Dünyada, basın özgürlüğü sıralamasında ülkenin son sıralarda yer aldığını vurgulayan Özcan şunları aktardı “Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü çalışmalarına göre, basın özgürlüğünde Türkiye 180 ülke içerisinde 151’inci sıradadır. Tüm bunlara rağmen gazeteciler, basın çalışanları haber yapmak için özveriyle ve sıkıntılarla bize haber vermeye çalışıyorlar.”
Basın emekçilerinin gününü kutlayan Özcan, “7 gün 24 esasıyla çalışan gazeteciler, gece-gündüz demeden, uyumadan ve dinlenmeden bize haberleri ulaştırıyorlar. İlçede yaşanan olaylarla ilgili bizleri bilgilendiriyorsunuz. Biz yerel olarak sizlerle dostane ve iyi ilişkiler içerisinde odluk. Hep gerçekler, doğru olarak yansıtıldığında hiçbir problem olmayacaktır. Ben bu düşüncelerle Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Konuşmaların ardından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için hazırlanan özel pasta, basın mensuplarıyla beraber kesildi. Etkinlik daha sonra sona erdi.

 

110117gun_2_9eb8b.JPG

 

110117gun_6_7b58d.JPG

 

110117gun_5_9ae2c.JPG

 

110117gun_4_2003a.JPG

 

110117gun_3_2f990.JPG

 

110117gun_1_efe9e.JPG

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

YGS birincisi Makbule Altuntop
Son dakika...Ören’de paraşüt kazası
2 yıl sonra bitecek…
 Öztürk: “Söylenenler akıl ve mantık dışı”
 Miniklerden kütüphane ziyareti
 Renkli karşılama
Güllük Su Ürünleri Kooperatifi seçimini yaptı
 Kütüphaneden dev hizmet
“Yüzde 78 neyi oylayacağını bilmiyor”
Avcılar genel kurul için biraraya geldi
Hak eden kazansın
Askere saldırmak istedi, vatandaşlar linç etti
Eski konak için yıkım kararı verildi
MEBİS hayata geçti…
 Sokak hayvanları konuşulacak
 Maçta 9 kişi kaldılar
Pir Sultan Abdal Derneği’nden dayanışma gecesi…
 İncirliin TEMA gönüllülerini ağırladı
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net

Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın