İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Yeni bir hayata başladılar

(2 Duygu)
(2 Duygu)
(0 Duygu)
(0 Duygu)
(0 Duygu)
(0 Duygu)
(0 Duygu)
 

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Opr. Dr. Cem Dönmez tarafından Muğla’da ilk obezite ameliyatı gerçekleştirildi. İlk ameliyatı olan Milaslı Ferhan Pınaraltı Ameliyat sonrası hayat kalitesinin arttığını ve 35 kilo verdiğini söyledi.
311216hayat_9e512.jpg
Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Opr. Dr. Cem Dönmez yaptığı açıklamada obezite ile ilgili hastanede iyi bir ekip oluşturduklarını söyleyerek, “Yeni kurulduğumuzda en büyük problemimiz hasta bulamamaktı. Bizde bununla ilgili bir kurul oluşturduk. Ferhan Hanım geldiğinde ona tüm süreci detaylarıyla anlattık. Ferhan Hanım bize güvendi. Biz de onun güvenini boşa çıkarmadık. Ameliyatı çok başarılı geçti ve Ferhan Hanım sağlığına kavuştu. Burada en önemli konu hastanın bize güven duyması. Bu güne kadar hastanemize toplam 10 vaka geldi. Bunlardan 5’i ameliyat oldu ve sağlığına kavuştu. Obezite ameliyatının fiyatı özel hastanelerde yaklaşık 18 bin ile 38 bin lira arasında değişiyor. Tabi ki bu sadece ameliyat fiyatı. Ameliyat sonrası yıllık takibin fiyatı ise 2 bin dolar civarında. Hastalardan hastanemizi tercih etmelerini istiyorum” dedi.
“AYAKKABIMI BAĞLAYAMIYORDUM”
Ameliyat sonrası hayat kalitesinin arttığını söyleyen Ferhan Pınaraltı, “Öncelikle ameliyat sonrası psikolojim çok düzeldi. Kendime güvenim arttı. Toplam 35 kilo verdim. Önceden ayakkabımı bağlayamıyordum. Ayakkabımı başkasına bağlatmak beni kahrediyordu. Ayrıca rahat yatamıyordum. Bugün ise sürekli hareket ediyorum. Artık çok mutluyum” diye konuştu.
“ÇORABIMI GİYEMİYORDUM”
Muğla’da obezite ameliyatı olan bir diğer isim Bekir Baldemir ise yapılan obezite ameliyatı sonrası 22 kilo verdi. İki ay öncesine kadar 150 kilo olduğunu söyleyen Baldemir, “Kilo vermeden önce neredeyse gün boyu uyuyordum. Uyanmak, yataktan kalkmak bana çok zor geliyordu. Denize giremiyor, sırt üstü yatamıyor, çorabımı bile giyemiyordum. Ameliyat sonrası erken kalkmaya, gün içinde uyumamaya ve hareket etmeye başladım. Hayatım düzene girdi” diye ifade etti.

 

311216ameliyat_1_77d29.jpg

 

311216ameliyat_2_451d2.jpg

 

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Ekmek teknesinin altında kaldı
Üniversitede müdür koltuğunu devraldılar
Komutan Fidan koltuğunu devretti
Milaslı yıldızlar güreşte şampiyon oldu!
 100 boğa Bafa’da güreşecek
 ADD’den 28 Şubat Davası açıklaması
Bana bir masal anlat…
Final müsabakaları yarın yapılacak

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech