Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın
Tasarım: arifozbey.com

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

videoana_246a7.png

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif
 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 

Milas TOKİ evlerinin bacalarından çıkan dumanlar, çevrede büyük ölçüde hava kirliliği yaratıyor. Özellikle akciğer hastalarını zora sokan durumdan tedirgin olan onlarca vatandaş, kirliliğe çözüm bulunmasını istedi.

040117hava_e2b32.jpg
Haber&Fotoğraf: Volkan Yıldız
Milas’ta 2011 yılında temelleri atılan ve 2012 yılı içinde tamamlanan 300 konutluk TOKİ evleri, ilçe genelinde yaşanan hava kirliliğinin en yoğun yaşandığı noktalardan biri olarak dikkat çekiyor. TOKİ evlerinin çatılarındaki bacalardan akşam saatlerinde çevreye yayılan dumanlar, bölgede çok ciddi bir hava kirliliğine neden oluyor. Çevre sakinlerinin tepkisine yol açan durum, olağan dışı görüntülerin yaşanmasına neden olurken; 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi çalışanları ve hastaları kirlilikten en fazla kendilerinin etkilendiğini öne sürüyor.
“Kirlilik kalorifer sisteminden kaynaklanıyor”
Kullandıkları kazanların otomatik sistem olmaması nedeniyle bazı sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Milas TOKİ Evleri Yöneticisi Sinan Yılmaz, kalorifer kazanlarının her 20 dakikada bir kürek yardımıyla beslenmesinin gerektiğini belirterek şunları kaydetti: “Her beslemede devreye giren fan sistemi nedeniyle yanmanın gerçekleştiği ilk anda, yaklaşık 3 dakikalık bir süre zarfında kara duman çıkıyor. Otomatik sistem kazanlarda bu besleme dengeli olduğu için bu tür bir duman çıkışı yaşanmıyor.”
75. Yıl Milas Devlet Hastanesinin kirlilikten mümkün mertebe etkilenmemesi için sabah saatlerinde kalorifer yakmadıklarına dikkat çeken Yılmaz, “Site yönetimi olarak standartlara uygun kömür kullanıyoruz. Baca temizliğimizi de 2 günde bir yaptırıyoruz. Yani üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz. Ancak kalorifer sistemi otomatik olmadığı için böyle bir durumla karşı karşıyayız.” dedi.
Hava kirliliği trafik kazalarından 4 kat daha tehlikeli!
Kış aylarının gelmesiyle ilçe genelinde büyük artış gösteren hava kirliliği; KOAH, astım, akciğer kanseri gibi ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor.
Türkiye’de her yıl ortalama 28 bin kişinin hava kirliliğinin yol açtığı sağlık sorunları nedeniyle yaşamını yitirdiğine vurgu yapan uzmanlar, geçtiğimiz yıl trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısının 7 bin 500’ü bulduğunu belirterek, hava kirliliğinin trafik kazalarından 4 kat daha tehlikeli olduğuna dikkat çekiyor.
İlçe genelinde kullanılan kalorifer yakıtlarının, kalorifer yakım saatlerinin ve kalorifer yakım şeklinin denetlenmesini isteyen vatandaşlar, yetkili kurumların hava kirliliği noktasında gereken hassasiyeti göstermesini istiyor.

 

040117kirlilik_3_bdef6.JPG

 

040117kirlilik_2_9db18.JPG

 

040117kirlilik_1_03962.JPG

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

Son dakika... Otomobil durağa daldı: 1 ölü-2 yaralı
Kore Gazisi Gönül hayatını kaybetti
“Cadde trafiğe açılsın”
Çocuk istismarlarını önleme ve farkındalık
 Özel’den ‘hayır’ çalışması
 Gıda, Tarım Müdürlüğünde görev değişimi
Hafta sonu maç programı
 Bakan Kaya’ya Milas yüzüğü
 “Dilencilere verilen her kuruş dilenciliği artırmaktadır”
 “Bir gün değil her gün baştacısınız”
 Mercekli kaplarla doğayı incelediler
Soner’i mutlu eden hediye
AK Parti referandum çalışmalarını hızlandırdı
Önce döktüler sonra yaktılar
Balığı sevdirme kampanyası
“Ben milletim, ben bağımsızım”
 “Haftayı dinlenerek geçireceğiz”
Bir fırça da onlar sürdü
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net

Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın