Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın
Tasarım: arifozbey.com

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

videoana_246a7.png

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif
 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 

Milas Halk Eğitimi Merkezi, halkın sağlığını tehlikeye düşüren hava kirliliğini önlemek amacıyla Kalorifer Ateşçiliği Kursu’nu tamamlayanlara Çevreye Duyarlı Kazan Yakım Tekniği Semineri verdi.
090117havakirliligi_b3260.jpg
Milas’ta özellikle kış aylarında halk sağlığını tehdit edecek boyutlara ulaşan hava kirliliği; kalitesiz yakıt kullanımı, yanlış kalorifer yakımı, motorlu taşıtların egzoz gazları ve kent merkezinin coğrafi olarak çukur bir alanda kurulması gibi pek çok etkene bağlı olarak artış gösterebiliyor. Bu etkenlerin en başında kalitesiz yakıt kullanımı yer alırken; ikinci neden olarak ise yanlış kalorifer yakımı dikkat çekiyor.
KOAH başta olmak üzere pek çok ölümcül solunum yolu hastalığına neden olan hava kirliliğini en aza indirmek için harekete geçen Milas Halk Eğitimi Merkezi, Kalorifer Ateşçiliği Kursu’nu tamamlayan kursiyerlere Çevreye Duyarlı Kazan Yakım Tekniği Semineri düzenledi.
Kalorifer ateşçilerine halk sağlığının korunması açısından büyük sorumluluklar düştüğüne dikkat çeken Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, kalorifer ateşçilerine mesleklerinde başarılar dileyerek, seminere katılan kursiyerlere ayrı bir belge verileceğini belirtti.
Seminere yoğun bir katılım gösteren kalorifer ateşçileri, daha sonra Makine Mühendisi Ali Akay tarafından bilgilendirildi. Doğayı korumanın, yaşadığımız çevredeki ortak kullanım alanlarını paylaşmanın, canlı yaşamına ve kendi hak ve ihtiyaçlarımıza olduğu kadar biyoçeşitliliğe ve çevreye de saygı duymamanın çevre bilincinin temel amacı olduğunu ifade eden Akay, insan kaynaklı oluşan çevre kirliliği konusunda açıklamalarda bulundu.
Öncelikle kaliteli yakıt kullanılması gerektiğini ve ardından katı yakıt depolanırken kaliteyi bozacak nedenlerin ortadan kaldırılması gerektiğini belirten Akay, zehirli gazların yakım anında çıktığına dikkat çekerek, doğru yakım için dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda şunları aktardı: “Kalorifer yakılırken havanın az ya da gerektiğinden fazla olması sakıncalıdır. Bunu anlamak için alev ya da bacadan çıkan dumanın rengine bakılır. Kazan gözetleme deliğinden ateşe bakıldığında ise portakal rengi alev çıktığını görmeliyiz. Öncelikle tesisatın yanma için uygun olduğu kontrol edilmelidir. Ateşçi takımları eksiksiz, sağlam ve kullanmaya uygun olmalıdır. Su borularında, vanada, kazanda vb. su kaçağı olmamalıdır. Hidrometreye bakılarak tesisatta yeterli su olup olmadığı kontrol
edilmelidir. Baca ve kazan temizleme kapakları hava almayacak
biçimde olmalıdır. Elle beslemede sadece ocaktaki dumanı önleyecek kadar hava
gönderilmeli, daha fazla hava gönderilmemelidir. Ateş fazla süngülenmemelidir. Böylece, yanmamış kömürlerin ızgara altına düşmesi önlenerek yakıt savurganlığına son verilmiş olacaktır.”
Enerji tasarrufunun sağlanması için kalorifer borularının açıkta kalan kısımlarının ve binanın ısı yalıtımı ile izolasyonunun yapılası gerektiğine dikkat çeken Akay, ayrıca kalorifer sistemlerinde emniyetin sağlanması için uyulması gereken hususları anlattı.
Seminerin ardından kalorifer ateşçilerine belgeleri takdim edildi.

 

090117yakim_4_0022a.JPG

 

090117yakim_6_8583a.JPG

 

090117yakim_5_b31e4.JPG

 

090117yakim_1_6d832.JPG

 

090117yakim_3_10ec5.JPG

 

090117yakim_2_476f8.JPG

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

YGS birincisi Makbule Altuntop
Son dakika...Ören’de paraşüt kazası
2 yıl sonra bitecek…
 Öztürk: “Söylenenler akıl ve mantık dışı”
 Miniklerden kütüphane ziyareti
 Renkli karşılama
Güllük Su Ürünleri Kooperatifi seçimini yaptı
 Kütüphaneden dev hizmet
“Yüzde 78 neyi oylayacağını bilmiyor”
Avcılar genel kurul için biraraya geldi
Hak eden kazansın
Askere saldırmak istedi, vatandaşlar linç etti
Eski konak için yıkım kararı verildi
MEBİS hayata geçti…
 Sokak hayvanları konuşulacak
 Maçta 9 kişi kaldılar
Pir Sultan Abdal Derneği’nden dayanışma gecesi…
 İncirliin TEMA gönüllülerini ağırladı
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net

Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın