Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın
Tasarım: arifozbey.com

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

mavimikrofon2_5f060.gif

videoana_246a7.png

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif
 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 
Organ bağışında Muğla genelinde en fazla bağışçı sayısına sahip Milas, nüfus oranı nedeniyle birinciliği Marmaris’e kaptırdı.
 
Tıbbı ve Dini Açıdan Organ Bağışı panelinde Muğla genelindeki en fazla organ bağışı alan sağlık kuruluşlarına derece verildi. Milas, sayıca en fazla bağışa sahip olmasına karşın, nüfus kriterinde öne geçen Marmaris’e birinciliği kaptırdı.
Organ bağış kampanyalarını güçlendirmek amacıyla Muğla İl Sağlık Müdürlüğünce başlatılan çalışmayla, en fazla bağış alan sağlık kuruluşları ödüllendirildi.
Türkiye’nin ilk yüz naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen’in de katıldığı panelin ödül töreni bölümünde, 316 kişiden organ bağışı toplayan Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğü birinciliği elde etti. 428 bağış toplayan Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü, Marmaris nüfusuna oranla büyük olduğu için birincilik yerine ikincilikle yetinmek zorunda kaldı.
Panelde konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, “Bağış oranına göre İzmir 12 bin 469 kişi ile ilk sırada. İstanbul 9 bin 952 kişi ile ikinci, Adana 5 bin 251 kişi ile üçüncü, Muğla 4 bin 715 kişi ile dördüncü ve Manisa 4 bin 89 kişi ile beşinci sırada yer alıyor. Nüfusa orantılandığında ise Muğla ilk sırada yer alıyor. Hedefimiz, düzenleyeceğimiz kampanyalar ile hem organ bağışını arttırmak hem de toplumda organ bağışının önemini geniş kitlelere anlatmak. Müdürlük olarak rutin çalışmalarımızın yanında kapsamlı bir organ bağış kampanyası başlattık. Kampanya çerçevesinde kan bağışı yapılan merkezlerde ayrıca organ bağış stantları açtık. Bağışlanan her organ filizlenen bir candır” dedi.
Milas İlçe Sağlık Müdürü Dr. Duygu Sarı da, organ bağışı konusunda Milas olarak büyük önem verdiklerini söyledi. Aynı zamanda 75. Yıl Milas Devlet Hastanesini Organ Nakil Biriminin de kampanyada yoğun bir katkısı bulunduğundan söz eden Sarı, “3-9 Kasım Organ Haftası nedeniyle daha kapsamlı çalışmalar yürüteceğiz. Vatandaşlara organ bağışının ne kadar önemli olduğunu anlatıyoruz. Olcay Kır Aydilek arkadaşımızın özverili çalışmaları sonucu sağlık müdürlükleri arasındaki yarışmada sayıca en fazlaya sahip olsak da, birinciliği Marmaris ilçesi aldı. Önümüzdeki aylarda birinciliği elde etmek için çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.
 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

Kask yine hayat kurtardı
İkinci duruşma 28 Şubat’ta
Zeytinyağında işbirliği kararı alındı
AKUT’ta eğitim zamanı…
 Türkiye’deki kent konseyleri Milas’ta buluşuyor
 Hafta sonu maç programı…
Güllük’te sezon hazırlığı başladı
Hedef grup şampiyonluğu
 Badmintonda il dereceleri
Genç kalemlere büyük fırsat…
Düğünde terör propagandası yaptı, tutuklandı
Ekmekten çuval ipi çıktı
Sorunları yerinde incelediler
Her bebeğe 1 fidan
 Üstündağ: “Sit çalışması iptal mi değil mi?”
 41 yıllık dernekten 87'inci konser
Kargo şirketinden hırsızlık
 Büyükşehirden öğrencilere bilgilendirme
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net

Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın