İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Sema Develioğlu.jpgGecenin bir yarısı… Dışarda ağaçları tüm gücüyle sarsa sarsa esen fırtına… Soğuk değil ama… Tatlı sert türünden…

Ben her zaman olduğu gibi yine hayatın kısacıklığını ve o kısacıklığa sığdırmaya çalıştığımız onca anlamsız boş şeyi düşünüyorum, rüzgâr esip giderken odamın içinden. Düşüncelerim de rüzgâr gibi geçip gidiyor…
Küsüyor insanlar birbirlerine üzerinden yıllar geçmiş bir mesele yüzünden. Geçen denk geldim böyle iki komşuya. İkisini de tanımıyorum. Selam verdim doğal olarak. Bir diğerine anlattım. Şu kişiyle tanıştım köyünüzde diye… Biraz sıkılarak da olsa ben konuşmuyorum onlarla dedi. Neden dedim… Çok eski bir mesele dedi. Ben de her zamanki densizliğimle, gülerek ve biraz da dalga geçerek, o kadar uzun zaman olmuş ki, siz bile unutmuşsunuz sebebini dedim.

Sema Develioğlu.jpgHayat her birimize bir yaşam bir yürüyüş çizer. Hiç kimse birbirinin aynı değildir. Özelliklerimiz vardır bizi diğerinden ayıran. Bu özelliklerin bir kısmı doğuştan gelir bir kısmı içinde yaşadığımız aile ve yakın çevreden.
Mesela bazıları öylece karşılıksız tüm varlığıyla olurlar ki oldukları yerde, aptala çıkar adları. Oysaki o hayatı öyle anlamıştır.
Yardıma ihtiyacı olduğunu gördüğü her insana el uzatmıştır. Onlar için hayatının bir kısmını harcamıştır. Diğerininse kendini toparlar toparlamaz yaptığı ilk hareket elini tutana vurmak olmuştur. Canım yapmasaydı derler.

Sema Develioğlu.jpgSabahın şu en erken saatinde şükran doluyum. Tüm evrenin varoluşa şükranlarını sunduğu gibi sunuyorum şükranlarımı ben de…
Anladım ki, hayat kısa…
Ve anladım ki, eskilerin dediği gibi herkes kalbinin ekmeğini yer…
Ve anladım ki, Yunus Emre çook evvelden ne kadar güzel özetlemiş bu iki şeyi…
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan…

Sema Develioğlu.jpgAğladım… Günler sonra… Gecenin bir yarısı uyandım gözyaşlarımla… Sonra hıçkıra hıçkıra ağladım. İçimde inanılmaz dalgalar vardı koca bir gemiyi bile batırabilecek büyüklükte… Sonra yavaş yavaş dindi her şey. Tıpkı yağmur sonrası her yerin temizlenmiş, tazelenmiş olduğu gibi bir hal aldı içimi.
Bitti...
Gitti…

Sonraki

Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Muğlalı ‘kraliçeler’ arıcıların gözdesi oldu
Coşkuyla 100. yıl kutlandı
Kalp krizi geçiren öğrenci yaşam mücadelesi veriyor
Maden kazası zanlılarına 22,5’ar yıl hapis cezası isteniyor
 Başkan Tokat’a hayırlı olsun ziyareti
“Madenlerde denetimler kâğıt üzerinde mi kalıyor?”
Zeytin ve zeytinyağının tarihine ışık tuttular
Basketbol takımı çalışmalarını sürdürüyor

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech