İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Silahaltına alınan amatör sporcular

(71 Duygu)
(70 Duygu)
(62 Duygu)
(71 Duygu)
(71 Duygu)
(58 Duygu)
(61 Duygu)
 

sercan-ergin.jpgMerhaba sporsever okurların bugün sizlere köşemde, silahaltına alınan amatör sporcular hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Silahaltına alınan futbolcular terhis edilmedikçe tecilli bulundukları kulüplerin müsabakalarına katılamazlar, transfer dönemleri belirli tarihlerde olduğu için futbolcular silahaltındayken transfer işlemi yapabilirler. Ancak terhis edilmedikçe kulüplerinde oynayamazlar.
Silahaltına alınan ilk kez askeri güçlerle lisans çıkaran futbolcular terhislerinden sonra yeni tescillerini askeri kulüplerdeki resmi yarışmalara katılıp katılmadıklarına bakılmaksızın federasyonca belirlenen tescil dönemlerinde diledikleri kulübe yaptırabilirler. Silahaltına alınan futbolcular askeri güç takımları adına lisans çıkartarak müsabakalarda yer alabilirler. Silahaltına alınmadan önce bir kulüpte tescili bulunan futbolcular, terhis olmak kaydı ile silahaltına alınmadan önceki kulüplerine hiçbir belge aranmaksızın tecil dönemlerinin dışında da dönebilirler. Yoklama dönemi askerlik çağının başlangıcından kıtaya kulübüne kadar geçen süreyi kapsadığından, henüz kıtasına katılmamış bulunan bir kişi asker kabul edilmediği için sülüsünü almış bir futbolcu kıtasına teslim olana kadar müsabakalarda yer alabilirler. Askeri sivil lisans çıkartarak futbol oynayabilir. Subay, Astsubay ve sözleşmeli askerler amatör lisans çıkartamazlar amatör kulüplerde futbol oynayabilirler. Yaşım gereği, uzun yıllardan beri amatör futbolun içerisinde olmam nedeniyle çok iyi bildiğim eskiden asker olmalarına rağmen amatör kulüplerde futbol oynayan Milaslı asker futbolculardan bahsetmek istiyorum.60 yaşın üzerindeki belirli yaşa gelen futbolu çok seven sporseverler iyi bilirler Milaslı olup asker olarak orduda görev yaparken başarılı futboluyla Türkiye’de isim yapan eski tanınmış futbolculardan Altaylı defans oyuncusu öz Milaslı Mustafa Koç ağabey uzun yıllar Altay forması altında başarıyla futbol oynadı. Türk Ordu Milli Takımı’na yükseldi. Ordu Milli Takımı formasını giyen öz Milaslı bir başka futbolcu Albay Güven söğüt ağabey geçmiş yıllarda Türk ordu milli takımda futbol oynadı ordu milli takım kaptanlığı yaptı. Köşemde asker futbolcularla ilgili yazımda eski Milaslı Ordu milli takımı futbolcularından da bahsetmiş oldum. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Bakan Selçuk emekli Milli Eğitim Müdürü’nün cenazesine katıldı
Play-off Garanti Şampiyonluk Yakın…
Milli Eğitim Bakanı Selçuk Muğla’da
Bafa artık daha lezzetli, daha tatlı
MİŞTİ seyirci karşısına çıkıyor
Baharlı’ya kilit parke taşı döşendi
Saylak; “Yeter ki üretici kaliteli ürün üretsin ve iyi gelir elde etsin”
Muğla Ülkü Ocakları yeni hizmet binasını açıyor

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech