İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Sinankivanc.jpgMemleketi seçim heyecanı sardı. Kim aday olacak, kimler aday olamayacak… İstanbul, Ankara ve İzmir’den hangi aday kazanacak tartışmaları sürerken Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan dikkat çekici bir çıkış yaptı: Kenevir yetiştireceğiz! Bu çıkış aslında yıllar öncesinde gelen bir hesaplaşmayı hatırlattı.
ABD Başkanı Nixon seçim propagandası olarak ülkedeki uyuşturucuya savaş açacağını belirtmişti. Nixon’un bu sosyal çizgide propagandası onu başkanlık koltuğuna getirmişti. Nixon’da oyların karşılığı olarak dünyadaki Haşhaş üreticilerine karşı adeta savaş açtı. Ancak bu savaşın perde arkası hiç de hiç göründüğü gibi değildi.

Sinankivanc.jpgBirinci Dünya Savaşı yıkımlarla sona erdi. Onlarca insan hayatını kaybederken bir o kadarı da sakat kalmıştı. Onlarca insan yerlerinden yurtlarından göç etmiş, en sevdiği insanları kaybetmişti. Bunun yanı sıra Osmanlı, Avusturya Macaristan ve Almanya için yeni bir dönem başlıyordu. Osmanlı ve Avusturya Macaristan İmparatorlukları yıkıldı.
Ancak şunu açıkça belirtmek gerekiyor ki hiçbir imparatorluk Osmanlı kadar acı bir şekilde son bulmadı. Tarihimizin büyük kısmını kapsayan koca imparatorluk acılar içerisinde yok olmaktaydı. Bilmeyenlere söyleyelim savaşın sonucunu belirlemek için yapılan Paris barış konferansında Osmanlı’nın nasıl parçalandığı masaya yatırılmıştı. Merak edenler ABD Dışişleri Bakanlığı arşiv belgelerinden görebilir. Avrupa ve ABD’nin bu topraklar üzerine nasıl üşüştüğünü görebilirsiniz.

Sinankivanc.jpgYakın zamanda açıklanan dillerin etkinliği ile ilgili raporda Türkçe 18. sırada yer aldı! İlk sırayı tahmin ettiğiniz gibi İngilizce alırken, Çince, Fransızca ve İspanyolca listenin üst kısımlarında yer buldu. Listeye girmede önemli olan sadece bu dilleri konuşan sayısı değil aynı zamanda farklı alanlarda etkisidir.
Yıllar önce Oktay Sinanoğlu’nun kaleme aldığı kitaplarda Türkçe’nin önemine vurgu yapmıştı. Dünyanın en iyi bilim adamları arasında olan ve ABD’de uzun yıllar akademik çalışmalarını sürdüren Sinanoğlu, oradan Türkçeye bakmıştı. Bu bakış açısıyla etkisini ve önemini görmüş bunu da sitemli ifadelerle kaleme almıştı. Onun eserleri sonrasında o kadar etkili eser kimse kaleme almadı.

Sinankivanc.jpgMuğla, Millî Mücadele tarihinde yok mu? Böylesine zengin bir tarihe sahip olan bu şehir de Millî Mücadele yıllarında neler yaşanmıştı? Arşivler bu konuda ne anlatmaktadır? Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan Bakü sokaklarında dolaşırken bunları düşündüm. Bakü’de Kafkas İslam Ordusu şehitlerine yapılan “Bakü Türk Şehitliği” ziyaretimizde Muğla’dan giden askerlerin isimlerini gördüm. Açıkçası şaşırmadan edemedim. Muğla’dan Bakü’ye gidilen süreçte neler yaşanmıştır acaba…

Sonraki
sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

ads.gif

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Kaymakam Arslan’dan Dekan Yağcı’ya ziyeret
Restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi
İlk karne hediyeleri fidan oldu
 Sporculara ziyafet çektiler
Milas Gençlikspor deplasmanda farklı kazandı
Eski seçim sandıkları yuva ve kovan oldu
Kırsal mahallelerde çalışmalar sürüyor
Milaslı doktordan sevindirici haber

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech