İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

 

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Sinankivanc.jpgAVUSTRALYA’DA İKİ KAHRAMAN YALANI
Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Turkish Ice Cream filmi büyük beğeniyle karşılandı. Filmin kurgusu, oyunculuğu ile beğendiğim bir film oldu. Son derece önemli bir konuyu işleyen film, seçim atmosferinde yeterince ele alınmadı. Çıkış tarihini seçim sonrasına bırakabilirdi ya da seçim atmosferi oluşmadan önce vizyona girseydi daha iyi olurdu. Film hakkındaki haberlerin yapıldığı günlerde bende tamda bu konuyla ilgili bir makale hazırlıyordum.

Sinankivanc.jpgYerel seçimler

Türkiye Cumhuriyeti’nde 5 Aralık 1934 yılında kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmıştı. Bu adım dünya tarihinde ilklerden de birisiydi. Kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasından sonraki ilk seçimler 8 Şubat 1935 tarihinde yapılmış bu seçimde kadınlar 17 milletvekili ile mecliste temsil edilmişti. Bir yıl sonraki ara seçimlerle bu sayı 18 çıkmıştı.
Türkiye’de geçen 84 yılda kadınların TBMM temsil oranı en fazla %17,8 kadar çıkmıştı. Bugün ise durum pek parlak değil, TBMM’de 595 milletvekilinde sadece 104’ü kadın milletvekilidir. Bu sayı ise %14,5’e denk gelmektedir.

Sinankivanc.jpgSiyasi literatürümüze son yıllarda giren bu terim birçoğumuzun hafızasında derin bir yer etti. Siyasi havayı anlatırken birçok kez bu ifadeyi kullanmaya başladık. Yeni terimlerin oluşturulması o bilimin ne kadar canlı olduğunu gösterir. Anlatmayı ve anlamayı kolaylaştıran bu ifade son günlerde Muğla’da sıkça kullanılmaya başlandı.
Yerel seçim çalışmaları ülkemizin birçok yerinde yoğun bir şekilde sürüyor. Seçim çalışmalarının yerini yavaş yavaş “kim kazanır” sorusu almaya başladı. Her şeyden önce şunu belirtmeliyim ki; tarihimizin en ilginç yerel seçimlerinden birisi oluyor. İlk defa yerelde bu kadar kapsamlı bir ittifak yapıldı.

Sinankivanc.jpgBaşkanlık Sistemi sadece toplumsal değil siyasi anlamda da köklü değişiklikler getirdi. Parlamenter sistemin en tartışılan konusu olan Koalisyonlar tarihe karışınca yerine İttifaklar geldi. İttifaklar ile Koalisyonlar arasında köklü farklılıklar var. Seçmen artık sandığa gittiğinde kime oy vereceğini çok iyi biliyor. İşler seçimin sonrasına kalmıyor. İttifak ilk olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde görüldü. Ak Parti ve MHP’nin bir araya getirdiği Cumhur İttifakı, İyi Parti, Saadet Partisi ve CHP’nin Millet İttifakı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı adaylarına bakıldığında da ittifaklarda olduğu gibi sağın gücünü göstermişti. Bu ayrı bir konu olduğundan girmeyelim. İttifaklar öngörüldüğü üzere Cumhurbaşkanlığı seçimi ile sınırlı kalmadı. İki ittifakta yollarına devam edeceklerini açıkladılar.

Sonraki

Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Eski Milas Belediye Başkanı hayatını kaybetti
Belediye personeline toplu iş sözleşmesi
Emniyetten drone’lu denetim
Seçim bitti, kavgası bitmedi
MSKÜ’de ilk biyonik kulak uygulaması yapıldı
Milyon dolarlık özel jetlerin biri iniyor, biri kalkıyor
CHP’li başkanlar kampa alınıyor
Bölgenin en büyük deve güreşi 9 Şubat’ta

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech