İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Sinankivanc.jpg27 Mayıs 1960 darbesi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde darbe geleneğini başlatmıştı. Demokratikleşme sürecindeki ülkede yaşanan bu darbe yıllarca sürecek çalkantılı bir dönemi de beraberinde getirmiştir. 27 Mayıs 1960 darbesinin toplum üzerindeki en önemli izi ise Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idam ettirilmesidir. Bu nedenle diğer ayrıntılar sadece araştırmacıların eserlerinde yer buldu.

Sinankivanc.jpgRusya’nın ev sahipliği yaptığı dünya kupasını Fransa kazandı. Ülkemizin katılmadığından ötürü bir burukluk oldu. Bu buruklukla izlediğimiz maçlarda sürpriz sonuçlar alındı. Avrupa ülkelerinin açık ara başarısı göz çarptı. Turnuva da Fransa, Belçika, İngiltere gibi ülkeler ön plana çıktı. Bu turnuva bizlere sadece güzel maçlar sergilemediler aynı zamanda eğitimin ne kadar önemli olduğunu gösterdiler.

Sinankivanc.jpgİkinci Dünya savaşı sonrasında Sovyet Rusya’nın Türkiye’yi tehdit etmesi, Kars-Ardahan’ı topraklarına katma ve Boğazların Statüsünün yeniden ele alınması talebi, üzerine Türk Dış Politikasında önemli bir dönüş yaşanmış ve ABD yanlısı bir çizgi güdülmeye başlanmıştı. Bu tarihsel dönüş kimisine göre bir zorunluluk, kimisine göre neredeyse bir esaret olarak değerlendirilmektedir! Türkiye gibi bu süreçte birçok ülke ABD yanlısı dış politika geliştirmiştir. Bu ülkeler, ABD ekseninden ayrılalı çok oldu. Soğuk Savaş yıllarında ABD ekseninde olan devletlerin birçoğu daha soğuk savaş bitmeden bu eksenden ayrıldılar. Türkiye bu konuda geç kaldı. Bunun tabi birçok nedeni var. ABD’nin bu bölgeye ilgisinin her geçen gün artması bu nedenlerin ilkidir. ABD’nin dibimizde kimi zaman içimizde yaptığı faaliyetler nedeniyle bir türlü bu eksenden çıkamadık.

Sinankivanc.jpgToplumlarda basının ne kadar etkili olduğu bir kez daha gördük. Basında çıkan haberler doğrultusunda tepkilerimiz şekilleniyor. Son günlerde yaşanan çocuk kaçırma olayları sonrasında toplumda önemli bir tepki meydana geldi. Çocuklarımızın tehlikede olduğu gerçeğini öğrendik. Ne kadar acı…
Yeşil Yol filmini izlediniz mi? Tom Hanks’in müthiş oyunculuk sergilediği filme de Michael Clarke Duncan’ın canlandırdığı karakter doğaüstü bir yetenekle ölüleri tekrar hayata döndürebiliyordu. İki kız çocuğunu hayata döndürmek için uğraşmış başaramamıştı. Bu başarısızlık tüm suçun onun üzerine atılmasına neden olmuştu. Karar ne kadar net alınmıştı. Filmde iyi ve kötü arasında gidip gelen Tom Hanks olayın çözülmesini sağlamıştı. Film beynimize işlenmişti. Muhtemelen yazar da kötü kavramını tartışmasız nitelemek için iki kız çocuğunu konu almıştı. Onlara zarar verenlerin yok edilmesi vurgulanmıştı.

Sonraki
sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

“Barış Saylak’ı AK Parti’ye CHP gönderdi”
Çoban, yeniden muhtarlığa talip
Yörüklerden kurumlara ziyaret…
Meslek Günleri’ne Albay Demiryakan konuk oldu
Ölümüyle Milaslıları üzdü
Türkiye’nin ilk Çocuk Pazarı Milas’ta kuruldu
Toprağı koru, iklimi koru!
Diyabete karşı pedalladılar

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech