İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Yatağan Şantiye Sahasına Dönüştü

(8 Duygu)
(7 Duygu)
(6 Duygu)
(7 Duygu)
(9 Duygu)
(7 Duygu)
(6 Duygu)
 

06102020yatagansantiyesahasinadonustu.jpg
Belediye Başkanı Mustafa Toksöz Yatağan’da göreve yeni başlayan Kaymakam Onur Kökçü’yü ilçede yapılmakta olan ve yapılacak olan işleri ve yatırımları tek tek anlattı. Kaymakam Onur Kökçü de, kendisine her gitmiş olduğu yerde detaylı bilgiler verilmesi sonrasını memnuniyetini belirtti.
Sevgili okurlarım, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, adeta şantiye sahasına dönen Yatağan’daki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
Sevgili okurlarım, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, beraberinde Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve AK Parti İlçe Başkan Vekili İsmail Göktepe ile Yatağan’da bir dizi incelemelerde bulundu.
Heyet, ilk önce yapımı süren Yatağan Devlet Hastanesi, Girme Barajı, İnönü Bulvarı, Küçük Sanayi Sitesi ve Bozüyük Mahallesi’nde devletin, valiliğin ve belediyenin yürüttüğü çalışmaları yerinde inceledi.
Sevgili okurlarım, Orman Kavşak Sahasına yapımı süren 24 bin metrekare kapalı alanı olan 5 katlı yeni hastanenin çalışmalarında sona yaklaşıldığını öğrenen heyet, çalışmaların yılbaşında sona ereceği bilgisini paylaştı.
Tamamlandığı 120 yatağıyla hizmete girecek olan hastanenin inşaatında incelemelerde bulunan Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, hastane yetkilileri ve yüklenici firma temsilcilerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Sevgili okurlarım, Yatağan’a yapılan en büyük yatırımlardan biri olan Girme Barajı’nda çalışmaların sonuna gelindi. Temelden yüksekliğin 71,5 metre, 12,75 milyon metreküp su biriktirme hacmine sahip barajın inşaatına giden Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, incelemelerde bulundular.
Sevgili okurlarım, İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Kaymakam Kökçü, “Yapımı süren Yatağan Devlet Hastanesi, Girme Barajı, İnönü Bulvarı, Küçük Sanayi Sitesi ve Bozüyük Mahallesi’nde incelemelerde bulunduk. Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Gökkuş, Hastane Müdürü Özlem Sarı ve yetkililerden aldığımız bilgilere göre, hastanemiz yılbaşında tamamlanmış olacak. Girme Barajı’nda ise işin yüzde 75’i tamamlanmış durumda. İnönü Bulvarı’nda yüklenici firmanın çalışmaları ara vermeksizin devam ediyor. Küçük Sanayi Sitemizin kilitli parke taşı döşeme işinin neredeyse sonuna gelinmiş durumda. Bozüyük Mahallemizdeki sokak sağlıklaştırma projemizde çalışmalar planlandığı gibi yürüyor. Yatağanımızı daha yaşanabilir güzel bir şehir yapmak için çalışmalar sürüyor, sürecek de. Hizmetlerin hayata geçirilmesinde katkısı olan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Sevgili okurlarım, Başkan Toksöz ise, şuan Yatağan’ın dört bir yanında çalışmalar yapıldığını belirterek, ilçenin adeta şantiye sahasına döndüğünü söyledi.
Sevgili okurlarım, Başkan Toksöz, “2014 yılında temelini attığımız Girme Barajı’nda gelinen nokta nedeniyle firma yetkililerine teşekkür ediyoruz. Bu gibi çalışmalarda yaşanan toprak kayması gibi doğal aksaklıklardan dolayı öngörüde bulunamıyoruz. Yapılacak imalatlarda değişiklikler çıkabiliyor. Ama firmamız hızlı bir şekilde çalışıyor. Yatağan’ın ilk barajının bir önce faaliyete geçmesi için gayret ediyoruz. Burası kooperatif sulamalarından çok daha uygun hale gelerek vatandaşımızın giderinden kar elde edeceği düşüncesindeyiz. Yani ürün yetiştirmenin maliyetinin düşmesiyle, çiftçimizin daha fazla kazanması ve vatandaşlarımızın daha ucuza ürünlerini alabileceğini hedefliyoruz. TOKİ’nin yürüttüğü sulama ihalesi, önümüzdeki günlerde sonuçlanacak. Çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımıza ve bahçelerinde vakit geçiren vatandaşlarımız için güzel bir imkan olacak. Yatağanımız için hayırlı olsun diyorum” dedi.
Toksöz, “Yeni hastanemizin inşaatını hızlı bir şekilde sürdüren Krom İnşaat’a teşekkür ediyoruz. İnşallah yılbaşında hastanemizin işlerinin biteceğini tahmin ediyoruz. Yatağan’a yakışır güzel bir hastane yapmak, en büyük amacımızdı. Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız başta olmak üzere hastanenin yapımında emeği geçen ve destek sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Yatağan’da 1970’lerde yapılan hastanenin ardından 2020’nin sonuna yetiştirilecek yeni hastaneyle vatandaşlarımıza hizmet vereceğini ümit ediyoruz. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz” diye konuştu.


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Almalı’dan Türk Eğitim-Sen Ziyareti
Basınla bir araya geldiler
Muhtarlara, Pandemi Teşekkürü
Final de “Okulum Temiz” belgesi aldı
Basın kurumlarından Basın Parkı’na ziyaret
Çoban: “Demokrasinin ve sistemin vazgeçilmez yapı taşısınız”
Milas Belediyespor Set vermeden devam ediyor…
Pandemi Muğla’da arazi fiyatlarını uçurdu

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech