İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Hayattan bir gün!

(33 Duygu)
(27 Duygu)
(29 Duygu)
(26 Duygu)
(27 Duygu)
(29 Duygu)
(26 Duygu)
 

ibrahim-aydn-150x150.jpgHani bir tek gün, bu hayattın, bir tek günü durup şöyle etrafınıza bakarak bu gün benim günüm. Bu gün bir yaş daha yaşlandım diyebildiniz mi? Tek bir kere, bu gün ben hiçbir şey yapmayacağım deyip, ardından gerçekten hiçbir şey yapmadan oturabildiniz mi?
Sevgi kesenizin içinden dönüp etrafınıza bakarak, bu gün hava güzel, ben mesut’um hayat güzel, yakınlarım benimle. Çocuklarım neşeli dediniz mi?

Ama ben bu gün, bugün benim günüm dedim. Geçen günlerimi arkamda bırakıp, yarınlar güzel ve neşe dolu olacak! Yarınlar benim olacak demeye karar verdim. Bilmem ne kadar doğru olur ama ben yaşamı seviyorum. Güzellikleri ve çirkinlikleri görmek, iyilikleri ve kötülükleri hissetmek, aralarındaki derin çukurları atlamak ve elimin uzanabildiğine uzanıp birisini o çirkinliklerden kurtarabilmek, o kötülülerden çekip çıkartmak istiyorum. Siz bir tek gün bunu yapabilmeyi düşünebildiyseniz, düşündü iseniz, o zaman mutlu addedin kendinizi. Ben bunu her gün yapmaya çalışıyorum ve her elimi uzatıp kurtarabildiğim için de seviniyorum.
Etrafınızda ne insanlar var! Ne bedbahtlar var! Ne de ellerindeki ile yetinmesini bilmeyip başkalarının sırtından biraz daha, biraz daha diyerek geçinenler var. Hayatlarının bir tek gününü kendilerine ayıramayanlar, masaya koyacaklarını düşünmekten öte başka bir iş yapamayan nice insanlar var!
Çocuklar var! Sabahın karanlığından gecenin karanlığına biteviye, durmadan çalışan ve getirdikleri o birkaç kuruşun önemini, aileleri için önemini anlamış! Gençler var hayatlarında bir tek gün çalışmamış, anne baba parası ile etrafta dolaşan. Sokaktaki küçük çocuğun, bir paket mendil satarak belki okul parasını evdeki eksik ekmek somununun parasını çıkartmaya çalışan.
Hayatımızda bir tek gün, bu gün benim! Bu gün dilediğimi yapacağım! Bu gün birisinin elinden tutacağım! Diyebilecek bir tek gün ayıramaz mıyız bütün bu yapılacaklara?
Belki o gün! Evet, o gün bir kişiyi mesut etmek! Bir kişiyi memnun etmek! Bir kişiyi bulundukları çıkmazdan çıkartmak için bir gayret gösterirsek, kendimizi bu hayatta bir gün kendimiz için çalışmış sanabilir, hissedebiliriz. Ne olur, hepimiz, hayatımızdan bir tek günü, hiçbir şey beklemeden, bir şey kazanmayı ummadan, kendimize atfetsek? Ne olur? Ne kaybedebiliriz ki?
Her gün dünyanın sonu yaklaşıyor diye işittiklerimiz, yok küre ısındı! Yok, iklimler değişti! Yok, bir büyük şirket bir diğerini yuttu! Yok, bir afet şu kadar kişiyi telef etti diye duyduklarımız, okuduklarımız bize ders mi oluyor? Tarih’ten, ne kadarı bize aktarıldı, ne kadarı doğru, doğru olan kimin doğrusu bilmememize rağmen bir şeyler öğrensek. Bilgi dağarcığımıza bir şeyler katmayı denesek, belki o zaman, işte belki o zaman kendimize hayattan bir gün ayırabilmek için düşünmeye başlayabiliriz. Kimi gün bir, kimi gün beş dakika ayırarak! Bir telefon eksik ederek! Biraz daha az dedikodu yaparak! Bu vakit bulunamaz mı? Koşuşturmaların içinde bir an, kısacık bir an, neyi nasıl yapabilirim diye düşünerek hiçbir şey mi yapamayız? Birinin elinden hiç mi tutamayız?
Ben hayatımın bir değil birkaç gününü, haftasını bu yolda feda etmeye hazırım! Siz hazır mısınız?
Sevgi, neşe, sıhhat ve mutluluk dolu günlerin birisinin elinden tutma ona yol gösterme ile başlayabileceğini düşünerek yaşayın. Kaybedilecek hiçbir şey yok. O da gırgırda geçen birkaç eksik dakika dışında.

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

ads.gif

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

2,5 milyon hektar sulu tarıma açılacak
Milaslı sporcular madalyaları topladı
Enerji Bakanı Milas’a geliyor
Bakan Pakdemirli’den Saylak’a destek
Evlilik Fuarı’nda nikah sürprizi…
Bakan Pakdemirli, Birliğim Gıda’yı ziyaret etti
“Hedefimiz 2 milyar dolar balık ihracatı”
Tokat, seçim çalışmasını hızlandırdı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech