İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

“İman hem nurdur, hem kuvvettir”

(29 Duygu)
(24 Duygu)
(27 Duygu)
(25 Duygu)
(23 Duygu)
(25 Duygu)
(30 Duygu)
 

ibrahim-aydn-150x150.jpgAllah’a sayısız hamd-ü senalar olsun ki, bizler hem mümin, hem de Müslümanız. Kâinatta en yüksek hakikat imandır. Şimdi “iman nedir, tarifi nasıldır?” Bunu anlamaya çalışalım.
“iman hem nurdur, hem kuvvettir. Evet, hakiki imanı elde eden adam kâinata meydan okuyabilir.” İman insanı insan eder, belki insanı sultan eder. İman bir intisaptır. İnsanı Allah’a bağlar. İman Cenabı-ı Hakk’ın istediği kulunun kalbine koyduğu bir nurdur. Vicdanı tamamıyla ışıklandırır. İnsanı karanlıklardan kurtarır.
İman insanı âlâyı illiyyine çıkarır, cennete lâyık bir kıymet kazandırır. İman en büyük ve tükenmez bir servettir. Her derdin en kutsi dermanı, saadet-i ebediyetin anahtarı, hayatın en saf lezzeti ve en hâlis saadetidir. Allah’a iman, yaradılışın en yüksek gayesi, fıtratın en yüce neticesi, erkân-ı imaniyenin kutbu azami, bütün kemalâtın esası ve madenidir.
İman bizzat güzeldir. Ondaki güzellikler saymakla bitmez. Binler güzelliklerinden yalnız Allah’a imandaki güzellik görenleri hayran etmektedir. İman insana rahmet kapılarını açar. Bütün düşmanlarının şerrinden koruyacak bir emniyeti temin eder. İman kelime manasıyla bir şeye tereddütsüz inanmak ve kat’i olarak içten ve yürekten bağlanmak demektir.
İmanın dinimizdeki manası; Allah’ın varlığına, birliğine ve Hz. Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm’ın peygamber olduğuna, haber verdiği şeylerin hak ve doğruluğuna seksiz şüphesiz inanmak, kalbiyle kabul edip diliyle tasdik etmektir. Bir insan manasını bilerek ve kabul ederek “Lâ ilâhe illallah, Muhammedü’r-Resûlullah” derse, icmalen iman etmiş olur.
Fâni, aciz ve fakir olan insan, imanla her şeye kadir olan Allah’a bağlanmış olur. Aklı ve şuuru yerinde olan bir insanın hayat ta ilk ve en önemli vazifesi imandır. Herkes her şeyden önce imanla mükelleftir. Kâinatta en yüksek hakikat imandır, ondan sonra namazdır. İnsan bir binaya benzetilirse, onun temeli erkân-ı imaniyedir.
İmanın şartları içinde en önemlisi Allah’a imandır. Herkesin ilk önce elde etmesi gereken ilim, iman ilmidir. İlimlerin şahı ve padişahı iman ilmidir. İman ilminden mahrum olanlar, ne kadar okusalar da yine cahildirler! Hakiki saadet ve hâlis sürur ve şirin nimet ve safi lezzet ancak iman-ı billah, mârifetullah ve muhabbetullahtadır.
Cenabı-ı Hakk’ı tanıyan ve seven insan saadetler ve nurlar içindedir. O’nu hakiki tanımayan, sevmeyen; maddi ve manevi dertler, kederler ve kötülüklere maruzdur. İman Allah’a kul olup hürriyete kavuşmaktır, imansızlık şeytana esir olmaktır.
Hayatını iman hizmetine vakfeden, milyonların imanını kurtaran bir iman kahramanı bakınız ne diyor: “İman insanı insan eder, belki insanı sultan eder. Öyleyse insanın vazife-i asliyesi iman ve duadır. Küfür insanı gayet âciz bir canavar hayvan eder. İnsan nur-u iman ile âlâ-yı illiy yine çıkar, cennete lâyık bir kıymet alır. Ve zulmet-i küfür ile esfel-i sâfiline düşer, cehenneme ehil olacak bir vaziyete girer.”
Mümin kardeşlerim! İman bir bütündür, parçalanamaz. Allah’a, meleklerine, kitaplara, peygamberlerine, kadere ve ahiret gününe iman etmek her iki hayatımızın temelidir.

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

ads.gif

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

2,5 milyon hektar sulu tarıma açılacak
Milaslı sporcular madalyaları topladı
Enerji Bakanı Milas’a geliyor
Bakan Pakdemirli’den Saylak’a destek
Evlilik Fuarı’nda nikah sürprizi…
Bakan Pakdemirli, Birliğim Gıda’yı ziyaret etti
“Hedefimiz 2 milyar dolar balık ihracatı”
Tokat, seçim çalışmasını hızlandırdı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech