Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın
Tasarım: arifozbey.com

Gündem Haberleri 2.Manşet (Anasayfa Orta Alanda) !

videoana_246a7.png

marketlerlogo2.png

MILAS
giydirme1.gif
 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.jpg
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

 

Milas’a bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde bir grup sanatçı, çok sayıda göçmen kuşa ev sahipliği yapan Tuzla Sulak Alanı’na av yasağı getirilmesini istedi. Gerçeği yansıtmayan iddialarla av yasağı isteğinin haklı gösterilmeye çalışıldığını belirten Milas Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Özkan, geçmişte yapılan bazı hataların tüm avcıları zan altında bıraktığına vurgu yaptı.
110117tuzla_1bc01.jpg

Milas’a bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde farklı türde göçmen kuşlara ev sahipliği yapan Tuzla Sulak Alanı’ndaki avcılık faaliyetlerinin kuşlara zarar verdiğini belirten bir grup sanatçı, basın açıklaması yaparak av yasağı getirilmesini istedi.
Tuzla sulak alanında bir araya gelen grup adına bir açıklama yapan heykeltıraş sanatçısı Namık Kemal Arıkan, “Burada bu silahlar takozsuz, kuralsız, otomatik ve seri olarak sabaha kadar göçmen kuşlar burada avlanıyorlar. Tabii ki yaban ördeği avlarken flamingoyu vuruyor, yalı çapkınını vuruyor, allı turnaları vuruyor, pelikanları vuruyorlar. Bu bölge dünyanın en güzel yeri, buradan daha güzel bir yer olamaz. Çünkü dünyanın her tarafından bu kuşlar buraya yaşamlarının geri kalanı, kışın en soğukta burada yaşamak için geliyorlar ama maalesef bu gelen dostlarımızı burada katlediyoruz. Sabahlara kadar biz bunların silah seslerinden bütün arkadaşlarımız, sanatçı arkadaşlarımız, komşularımız, çevrelerimiz bu çığlıklar, bu mermi sesleri içerisinde uyumamız, sanat yapmamız, bir şey üretmemiz mümkün değil.” diye konuştu.
AV YASAĞI GELENE KADAR ESER ÜRETMEYECEK!
Av yasağı gelene kadar ressamlığı bırakacağını ve sanat yapmayacağını ifade eden Ressam Süheyla Akman ise gözyaşları içinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “28 yıldan beri resim çalışıyorum. Bu köyü çok beğendim, çok sevdim, buraya taşındım. Bu gölün hemen karşısında oturuyorum ama tam resim yapmaya başlayacağım zaman başlıyor silah sesleri. Ben ona çok üzülüyorum, sanatımı üretemiyorum, çok acı bir şey. Sabaha kadar ateş ediyorlar, bütün gün ateş ediyorlar. Bakın şimdi yine ateş ediyorlar. Lütfen yardımcı olun, bu hayvanların katliamı dursun. Çok üzülüyoruz, sanatımızı üretemiyoruz. Lütfen yardımcı olun av yasağı gelsin artık.
“BİR AVCININ HATASINI TÜM AVCILARA YÜKLÜYORLAR!”
Sanatçıların Tuzla Sulak Alanı’nda av yasağı talebi üzerine açıklamalarda bulunan Milas Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Özkan, tam 13 yıl önce bilinçsiz bir avcı tarafından vurulan flamingo üzerinden hala polemik yaratıldığına dikkat çekti.
Geçmişte üzücü bazı olayların yaşandığını ancak şuan itibariyle böyle kötü bir manzara yaşanmadığını öne süren Özkan, “2004 yılında cahil bir kişinin yaptığı yanlışlığı bile bugün yapılmış gibi ön plana çıkaran bu zihniyetten korkulur! Bu adam öleli 10 yıl olmuş! Avcılarımız flamingolara silah doğrultmaz! ‘Allı turna vuruyorlar’ deniliyor ancak 59 yıldır avcılık yaparım sulak alanda allı turna görmedim. Amaç farklı, asılsız iddialarla burayı avcılarımızdan arındırmak istiyorlar. Avcılar olarak bunu asla kabul edemeyiz!” dedi.

 

110117sulakalan_5_46859.jpg

 

110117sulakalan_4_43aaf.jpg

 

110117sulakalan_3_38759.jpg

 

110117sulakalan_2_13282.jpg

 

110117sulakalan_1_8ca21.jpg

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

Askere saldırmak istedi, vatandaşlar linç etti
Eski konak için yıkım kararı verildi
MEBİS hayata geçti…
 Sokak hayvanları konuşulacak
 Maçta 9 kişi kaldılar
Pir Sultan Abdal Derneği’nden dayanışma gecesi…
 İncirliin TEMA gönüllülerini ağırladı
 Sahada Milas Gençlikspor rüzgârı esti
Son dakika.. FETÖ'nün Milas imamı yakalandı
İlk oylar kullanılmaya başlandı
Dünya Tiyatro Günü…
Mezarlıkta çöp rezaleti!
Çiftçinin beyaz altını: Pamuk…
Kaymakam Arslan’dan Meşelik ziyareti
 Engelleri kaldırmayan "bedelini" ödeyecek
 “Milletvekiliysem cumhuriyet ve bayrak sayesinde”
 “Futbolcularıma teşekkür ediyorum”
 Bu kez gökyüzünden seslendi
Facebook
GoogleShare

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

 

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin

Tasarım ve Kodlama : Arifozbey.com

 

Hacı İlyas Mahallesi, Kadıağa Caddesi No: 15 / Kat: 1 , Türk Hava Kurumu Üstü 48200,Milas,Muğla,Türkiye
Sabit : +90 252 513 13 13 - Faks : +90 252 513 32 32 - Cep : +90 507 262 59 50

günaydınmilas.com - gunaydinmilas.com - gunaydinmilas.net

Tıklayın Otomatik Okusun. Tıklayın