İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

“Kadınlar, uyanın artık!”

(18 Duygu)
(17 Duygu)
(16 Duygu)
(16 Duygu)
(16 Duygu)
(12 Duygu)
(14 Duygu)
 

Cumhuriyet Kadınları Derneği Milas Şubesi, 5 Aralık Kadın Hakları Günü’ne ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu.
061218ckd.jpg
Cumhuriyet Kadınları Derneği Milas Şubesi Başkanı Gülden Sökelioğlu, 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı.
Başkan Sökelioğlu, tüm kadınların 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nü kutladıktan sonra şu ifadeleri kullandı: “Ankara'da, 15 Şubat 1997'de, 50 bini aşkın kadının katılımı ile 'Şeriata karşı kadın yürüyüşü' yapıldı. Bu yürüyüşü düzenleyen 32 kadın, kadınların örgütlenmesi için yeni bir kadın derneği kurmak istediler; Avukat Şenal Sarıhan ve arkadaşları tarafından 5 Aralık 1997 yılında, Cumhuriyet Kadınları Derneği Ankara'da kuruldu. Cumhuriyet Kadınları Derneği Türkiye'nin her yerindeki şubeleri aracılığıyla; kadın haklarının, demokrasinin ve Cumhuriyet'in kazanımlarının devamı için mücadele etmektedir. 5 Aralık 1934'te, Atatürk tarafından, Türk kadınlarına Avrupalı kadınlardan çok önce seçme ve seçilme haklarının verilmesinin bugün 84.yıldönümü. Peki, Türk kadınları haklarını koruyabildi mi? Tabi ki hayır! Günümüzde ne yazık ki kadının sosyal ve siyasi hakları elinden alınarak, çalışma hayatından uzaklaştırıp eve hapsetmek istenmektedir.
Evlenme ve boşanmada 'Medeni Hukuk' yerine, 'Şeriat Hukuku' geçerli kılınmak isteniyor.
Atatürk'ün Türk kadınlarına tanıdığı tüm hakları budanarak; çalışan, sosyal hayatta başarılı, güçlü bir kadın imajı yerine aciz, erkeğine muhtaç ve evinin dört duvarı arasına hapsedilen bir kadın anlayışı yerleştirilmek isteniyor. Kadınlara uygulanan şiddet ve cinayet olayları her geçen gün artıyor ama cezalar ise caydırıcı olmak yerine ödül yerine geçiyor. 16 yıllık AKP iktidarı döneminde kapatılan köy okulları ile taşımalı eğitim sistemi ile kız çocukları okuldan koparılarak, çocuk evliliklerin önü açılıyor. Resmi nikâhı imamların kıyması, çocuk yaşta evlilikler ve eğitim sisteminin sürekli değiştirilmesi ile Cumhuriyet tasfiye edilerek şeriat rejiminin taşları döşenmek isteniyor.
Hastalıklı zihniyetteki insanların zehirli düşünceleri de toplumun dönüştürülmesinde önemli rol oynamaktadır. Kadınlar, uyanın artık! Atatürk'ün sizlere sunduğu haklarınıza sahip çıkın ve kadınlar üzerinden toplumu dönüştürmek isteyenlere izin vermeyin. Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezi'nin kuruluşunun 21.yılı, Türk kadınlarına seçme ve seçilme haklarının verilişinin 84.yılı kutlu olsun.”

 

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

ads.gif

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

2,5 milyon hektar sulu tarıma açılacak
Milaslı sporcular madalyaları topladı
Enerji Bakanı Milas’a geliyor
Bakan Pakdemirli’den Saylak’a destek
Evlilik Fuarı’nda nikah sürprizi…
Bakan Pakdemirli, Birliğim Gıda’yı ziyaret etti
“Hedefimiz 2 milyar dolar balık ihracatı”
Tokat, seçim çalışmasını hızlandırdı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech